de outfit 'De kleurrijkste mensen dragen zwart' Loop warm voor en met vluchteling in Bodyiine 6 ZEEUWS-VLAANDEREN 'Bresjes bij Candle Light': markt met geschenken, lichtjes en soep Vijvers in aanleg in Lievenspolder Viorella Luciana (24) uit Aardenburg houdt van de kleur zwart. De foto grafe draagt altijd zwar te kleding én heeft zelfs een zwar te kat én een zwarte hond. „De kleurrijkste mensen dra gen zwart. Het is opvallend dat veel modeontwerpers en andere creatievelingen zwart dragen. Ik vind dat de kleur je persoonlijk heid kan versterken, zonder te overschreeuwen. Modeontwerper Yohji Yamamoto zegt dat zwart al les tegelijk is: zowel bescheiden als arrogant, makkelijk als myste rieus en het zegt: als je mij niet las tigvalt, val ik jou ook niet lastig. Daar ben ik het helemaal mee eens. Ik draag zwart sinds de mid delbare school. Ik heb een gothic periode gehad, waar het uit is voortgekomen. Zwart is ook geraf fineerd en het kan bij elke gelegen heid." „Zwart. Mijn smaak is wel breed, ik draag van alles. Zwart is veilig, maar je kan het ook fout doen met zwarte kleding. Je moet veel meer nadenken over hoe je het draagt. Door verschillende tex turen te combineren wordt het niet saai. Zo is er wol en leer in mijn jas verwerkt en mijn Dr. Mar tens hebben ook textuur. In een kledingwinkel ga ik altijd direct naar het rek met de donkere kle ren. Laatst heb ik Lien Fashion ontdekt, ze verkoopt in Goes, Mid delburg en Sluis alleen maar zwar te kleding. Ik stapte binnen en dacht: dit is de hemel. Ik heb er ook deze jas gekocht." „Ik heb deze week toevallig een knalrood shirt gekocht, om het uit te proberen. Maar ik ga er wel een zwart vest overheen dragen (lacht). Ik heb ook een paar din gen in heel donkergroen, zoals de nagellak die ik nu draag. De mees te kleur zit eigenlijk in mijn bril, er zit paars in de pootjes en het montuur is bruin." „Ik draag altijd een zilveren ring met een roze steentje, die ik van vrienden heb gekregen. Zij zijn edelsmeden. Ze hebben hem zelf gemaakt. Ik heb ook veel ver schillende grote ringen, die draag ik bij bijzondere gelegenheden." Het sportfestijn vindt in Ter- neuzen plaats bij Bodyiine Health- center aan de Vliegende Vaart, vanaf 10.30 uur. In samenwerking met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers wordt ook vluchtelin gen in de regio gevraagd mee te sporten. Stichting Doneer je De ken is de initiatiefnemer. „Sport zorgt voor verbroedering, saamho righeid en onderling respect. En dat kan Nederland nu wel een beetje gebruiken", stelt Tom Pie per, één van de oprichters van de stichting. Doneer je Deken wil 'heel Ne derland op tweede kerstdag in be weging brengen', meldt ze in een persbericht. De stichting hoopt vluchtelingen, die vaak familie en vrienden moesten achterlaten, een 'warm kerstgevoel' mee te ge ven. Deelnemen aan de Christmas Bootcamp kost een tientje. De op brengt van de actie is voor nieuwe activiteiten van Doneer je Deken. Aanmelden voor de 'kersttraining' kan via: www.doneerjedeken.nl In de regio De Breskense kerstmarkt op het Spuiplein wordt zondag van 12.00 tot 20.00 uur gehoudenen kreeg het thema 'Bresjes bij Candle Light' mee. In de kerstboom hangt een ledlichtje voor iedere Bressiaander, dus branden er ruim vijfduizend lampjes in de tussen de kraampjes van stand houders staande boom. Uitbaters van horecagelegenheden serveren soep; lege soepkoppen mogen mee naar huis. De kerstman loopt rond met gratis lekkernijen. Ook dit jaar wordt een bijzonder kunst werk van Omer Gielliet verloot. Bressiaanders die hun huis en/of tuin het mooist versierden, ma ken bovendien kans op waarde bonnen van 150,100 en 50 euro. Mijn dorp, mijn stad Bon Scotch en Kabuki spelen werk AC/DC Podium De Pit aan de Korte Kerk straat in Terneuzen houdt mor gen een AC/DC thema-avond. Bon Scotch en Kabuki treden op en laten nummers horen van de Australische hardrockband en an der werk in diezelfde stijl. De optredens beginnen om 20.00 uur. Kaartjes in de voorverkoop kosten 5 euro. Aan de deur beta len bezoekers 7,50 euro. Kerstmarkt in voormalige PKN-kerk Stichting Evenementen Retran- chement houdt morgen kerst markt in het voormalig kerkge bouw in de Dorpsstraat. Van 16.00 tot 20.00 uur zijn er een aan tal kramen met kerstspullen en met hapjes en drankjes te vinden in de sfeervol ingerichte kerk. Coverband Puur Toeval zorgt voor (kerst)stemmige muziek. Toegang is gratis. Vrolijke kerstbingo van De Kloorianen Carnavalsstichting De Klooria nen houdt vanavond kerstbingo in café de Kastanje. De bingobal- len draaien vanaf 20.00 uur rond in de bingomolen. Bezoekers hóéven niet verkleed te komen, maar een kerstmannen- of ren- dierpak zou de feestvreugde wel verhogen. De opbrengst van de bingo komt ten goede aan de orga niserende leutvereniging. Vrijdag AXEL. Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, kaartjes maken, biljart competitie; 19.00 uur: Jeugdsoos Downtown; De Halle, 13.30 uur: Crea tief, schilderen, bingo; 16.00 uur: Zitgym; BIERVLIET. Dorpshuis, 11.00 uur: Tai chi, Qi gong; BRESKENS. 't Vissershuis, 12.00 uur: Kerstborrel met dj; The Bounty, 16.00 uur: Kerstborrel; CLINCE. Zaal Malper- tuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 13.30 uur: Prijs kaarten, wandelen; CRAAUW. Gemeenschaps huis, 13.45 uur: koersbal; HEIKANT, 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Tablet café; HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Gezelschapsdan sen; 16.00 uur: Kerstvie ring; 19.30 uur: Line dan ce; HULST. De Blaauwe Hoe ve, 9.00 uur: Handwer ken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, fysio gym; 10.15 uur: Nia dans; 13.00 uur: Biljarten Ka naalzone; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: Schilderen; De Serre, 13.00 uur: Kaarten, creatief; KLOOSTERZANDE. De Binnendeur, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: KBO bingo; Anto- nius, 10.00 uur: Koers bal; 14.00 uur: Bingo; Café de Kastanje, 20.00 uur: Kerstbingo de Kloorianen; OSSENISSE. Hof ter Nes se, 20.00 uur: Oefen avond countrydance; PHILIPPINEGymlokaal, 16.00 uur: Galm; SAS VAN CENT. St. Al- bert, 13.00 uur: KBO bil jarten, vrij kaarten, bridge; 20.00 uur: STV clubkampioenschap pen; SINT JANSTEEN. Café de Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; De Warande, 9.30 uur: Tekenen; 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Kerstviering Zon nebloem; SLUISKIL. Meulengat, 9.30 uur: Taiji; 13.30 uur: Biljarten; Protestantse kerk, 19.30 uur: Kerstzan gavond; TERNEUZEN. De Veste, 9.30 uur: Zitdans; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Klaverjassen, soos; 14.30 uur: Muzikale kerstviering met maal tijd; Rivierenhuis, 13.30 en 15.30 uur: Tai chi; 14.30 uur: Tai chi Qi gong; De Vliegende Vaart, 14.00 uur: Aange past bewegen; De Kame leon, 20.00 uur: Bingo; IJZENDIJKE. R.K. Kerk, 17.00-22.00 uur: Winter avond. Wie inspireert je? „De in 2010 overleden modeont werper Alexan- der McQueen. Hij deed ook veel met de kleur zwart. Die man was een m genie." door Sophie Stockman Kleurrijk, sober, lang, kort, opval lend of juist alledaags. De PZC vraagt wekelijks naar de redenen van iemands kledingkeuze. Van daag: Viorella Luciana (24) uit Aar denburg. Waarom zwart? Hoe omschrijf je je stijl? Waag je je écht nooit aan kleur? Draag je altijd deze sieraden? Viorella Luciana. foto Peter Nicolai TERNEUZEN. In dertien steden in Nederland, waaronder Terneuzen, kunnen liefhebbers op tweede kerstdag deelnemen aan Christmas Bootcamp, sporten voor en met vluchtelingen. TERNEUZEN Eenmalige vertoning film De Overkant De korte film 'De Over kant' van de Terneuzense cineast Mamix Ruben (fo to) draait vanavond, vrij dag, voor het eerst in Zeeuws-Vlaanderen, in bioscoop Cinecity Terneu zen. 'De Overkant' vertelt het verhaal van cabare tier Freek de Jonge die in zijn jonge jaren vaak Ter- neuzen bezocht, met de veerboot vanuit Hoede- kenskerke. Jazzcafé Porgy Bess was toen net open en direct 'the place to be'. De Jonge be- BRESKENS schreef zijn avonturen in een bijdrage aan het boek Zondig in Zeeland, op basis van welk verhaal Marnix Ruben de film maakte. 'De Overkant' won tijdens Film by the Sea 2015 in Vlissingen de Lions Club Award voor beste film in première en eindigde onlangs als tweede op het Internatio naal Kortfilmfestival in Leuven. De eenmalige vertoning in Cinecity Ter- neuzen begint vanavond om 19.00 uur. KLOOSTERZANDE Eindejaarsborrel in café De Klaroen Voor werknemers van veel bedrijven is het van daag al de laatste werk dag van 2015. De 'ultie me gelegenheid om sa men met collega's nog wat na te borrelen', vin den de uitbaters van De Klaroen. Het, geheel in kerstsfeer uitgedoste, ca fé is vanmiddag open van af 16.00 uur. Om de feestvreugde er gelijk in te brengen, worden de eerste drie uur gratis snacks geserveerd. Het duo Jeelz, twee zangeres sen uit Bruinisse, treedt op. De Klaroen verwacht mensen die het jaar 'ge zellig willen afsluiten'. Dat afsluiten van het lo pende jaar kan overigens ook nog tijdens kerstpar ty's op kerstavond en tweede kerstdag. Vrijdag 1 januari kan vanaf 0.30 uur Nieuwjaar worden ge vierd in De Klaroen. TERNEUZEN. De hondenuitlaatplaats aan de Oleanderstraat in Terneuzen is veranderd in een vijver. Het bord staat er nog, maar waarschijnlijk niet lang meer. Aannemingsbedrijf De Bokx is eind november begonnen met de aanleg van de vijver tussen de Oleanderstraat en de Mr. F. J. Haarman- weg. De extra waterpartijen en allerlei rioleringswerken zijn volgens de gemeente Terneuzen nodig om wateroverlast in de wijk Lievenspolder in de toekomst te voorkomen. Zo wordt alvast vooruitgelopen op heviger regenval door klimaatverandering. Niet alle omwonenden waren overi gens blij met de vijvers. Kinderen zouden erin kunnen vallen. Alle werk zaamheden in de Lievenspolder, inclusief een herinrichting van de Dok- weg, moeten eind maart volgend jaar klaar zijn. foto Harmen van der Werf TERNEUZEN RETRANCHEMENT KLOOSTERZANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 83