'Melkfabriek echt gesloopt in 2016' VIJF JAAR ONDERZOEK Restaurant van Sergio opent in september Crimefighters Lijntje Rechter staakt onderzoek naar Rechter maakt einde aan geruchtmakend onderzoek naar drugs en witwassen. 2 ZEELAND i 1 COMMENTAAR Een zeperd van ongekende omvang voor het Openbaar Mi nisterie. Anders kan het oordeel van de rechtbank over de wijze waarop het onderzoek in de grote Kapelse drugs- en witwaszaak is verlopen niet worden omschre ven. Het achterhouden van informatie heeft de 29 verdachten de kans op een eerlijk proces ontnomen. Het wettelijk systeem is in de kern geraakt, vinden de rechters. De rechtbank zegt niet dat de verdachten schuldig of onschuldig zijn, maar door de 'grove veronachtzaming' van hun belangen hebben zij zich niet kunnen verdedigen. De rechtbank vindt dat zelfs het belang van de samenle ving bij vervolging en berechting hier niet tegen opweegt. De vergelijking met de Tee- ven-deal dringt zich op. In haar niet aflatende ijver om als crime- fighter misdadigers achter slot en grendel te krijgen, heeft het OM de regels niet in acht genomen. Die regels zijn er niet voor niets. Zij moeten de burger bescher men tegen willekeur. Het is daarom in ieders belang dat rechters toezien op naleving van die regels. Zelfs al leidt dat tot vrijlating van verdachten voordat er over hun schuld of onschuld is geoor deeld. Niet de regels voor een eerlijk proces, maar het geblunder van het OM maakt dat de verdachten nu vrijuit gaan. Achterhouden van informatie heeft de verdachten de kans op een eerlijk proces ontnomen De financiering, vooral voor sane ring van de bodem, is nog altijd niet rond, maar Hageman vindt dat de kogel volgend jaar door de kerk moet. De wethouder wil 'Dat jongeren uit het dorp zelf in Kloosterzande willen wonen, geeft hoop voor de toekomst' Jean-Paul Hageman, wethouder vooruit, omdat burgemeester en wethouders ook spijkers met kop pen willen slaan voor een opknap beurt van het Hof te Zandeplein. Er worden gesprekken gevoerd over verhuizing van machine- bouw- en mechanisatiebedrijf Weemaes naar het bedrijventer rein aan Hoek en Bosch. Als de brandweer elders een ka zerne betrekt, kan het plein van Kloosterzande transformeren tot centraal woon- en horecacen trum. Hageman heeft er een 'goed gevoel' over dat de onderhandelin gen tot resultaat leiden, maar durft daar niet op vooruit te lo pen. „De onderhandelingen verlo pen constructief. Maar het is nog niet te zeggen of we er samen uit komen. We zitten nu echt in het stadium van de broedende kip, die je niet mag storen." Hageman benadrukt dat er een hoop ontwikkelingen in gang zijn gezet in Kloosterzande. De melkfa briek is weliswaar nog niet ge sloopt, maar het plan voor de bouw van drie huizen op die loca tie ligt klaar. De voormalige loods van aardappelhandel Rijk is dit jaar gesloopt en er wordt druk ge bouwd bij kruising Hulsterweg- Groenendijk. Het eerste huis is al opgeleverd en er zijn er vijftien in aanbouw. Vóór 2020 is op die plek een wijkje van zo'n veertig woningen gerealiseerd, verwachten de ont wikkelaars van bouwbedrijf Goos- sen. Hageman: „Het is vooral mooi dat jonge mensen uit het dorp zelf er willen gaan wonen." Almanak Als buitenstaander moetje soms van heel goeden huize komen om een con versatie in bedrijfstaal op juiste waar de te schatten. Voor je het weet wordt er een verkeerd beeld van je gecreeërd. Zo belde de coördinator van deze krant deze week met een van de ver slaggevers. „Hoeveel wil je?", was zijn openingsvraag. „Doe maar een lijntje of 50", klonk het aan de andere kant van de draad. „Een lijntje of 50? Zo! Jij weet er wel raad mee, zeg", bulder de de coördinator. Het verhaal dat de verslaggever wilde maken ging dan wel over drugs, maar daar had het ge sprek verder niets mee te maken. Weer sportschool op oude locatie Breskens krijgt weer een sportschool. Chris Boeck- hout (47), die zijn sporen heeft verdiend in de sport schoolwereld, is de initia tiefnemer. De sportschool komt op dezelfde plek als sportschool Way of Life, aan de Achterweg. Om per soonlijke redenen besloot de vorige eigenaresse Ag nes den Oudsten eerder dit jaar de deuren te sluiten. Boeckhout wil zich in het bijzonder richten op oude ren. Hij hoopt rond 1 fe bruari volgend jaar de ver nieuwde zaak te openen. Wietkweekster aangehouden Een 51-jarige Axelse is giste ren in haar woning aange houden, nadat daar een hennepkwekerij werd aan getroffen. De vondst kwam de politie letterlijk aange waaid, omdat de wietlucht op straat te ruiken was. Het pand, waaruit de lucht kwam, was makkelijk te traceren. Op de eerste ver dieping waren twee tenten ingericht voor hennep- kweek. Er zijn zestien hen nepplanten en verse hen- neptoppen gevonden. Alle planten en kweekspullen zijn vernietigd. Tweede ronde Abdijbierfestival Het Middelburgs Abdij Bier Festival beleeft in 2016 zijn tweede editie. De orga nisatie heeft bekendge maakt dat het festival zal plaatsvinden op 20 en 21 mei. De kaartverkoop be gint in januari. Het Bier Festival vond dit jaar voor het eerst plaats, in de kloostergangen van de Abdij in Middelburg. Daar presenteerden een groot aantal brouwers van abdijbieren uit binnen- en buitenland zich met activi teiten en proeverijen. Ook Zeeuwse amateurbrouwers gaven acte de presence. De organisatie van het festival is in handen van Stichting Bieren in Zeeland en Zee land Catering. Verl Vei koop verhuur - Ladde frappen - Rolsteigers - rhuur van Hoogwerkers KlimTre* rs 5 MIDDELBURG. Etenaken is een ge hucht in het hart van Zuid-Lim burg. De Geul slingert zich langs het dorpje en aan de overkant van het riviertje ligt de Keuten- berg die enige faam geniet bij wielertoeristen. Etenaken is ook de naam van het geruchtmakende onderzoek naar wietkwekerijen, drugshan del en witwaspraktijken waar van het bedrijf Hoogwerkerservi ce Zeeland (HWS) uit Kapelle als spil werd gezien door het Openbaar Ministerie. Heeft het Limburgse dorp iets met HWS te maken. Nee, maar het OM houdt nu eenmaal van neutrale codenamen voor hun onderzoek. Etenaken, het onderzoek dan, kwam in 2010 aan het rollen. Het was 'bijvangst' uit twee andere onderzoeken met de codenamen Apeldoorn en Dubbroek, dat laat ste is overigens ook een gehucht in Limburg. Het onderzoek Eten aken richtte zich op een vader en zoon uit Kapelle. De vader was eerder ook al opgedoken in het onderzoek naar Checkpoint. De aankoop van een loods door de zoon zou zijn gefinan cierd met crimineel geld. Echter al in een vroeg stadium bleek dit niet zo te zijn. Deze ontlastende informatie had het Openbaar Mi nisterie moeten melden, toen ze toestemming vroeg om op aller lei manieren de gangen van de verdachten na te gaan. Dat ver zuimde het OM waardoor al het daarna verkregen bewijs niet te gebruiken is in de latere rechts gang. „Aan deze vorderingen en daarmee aan de onderzoeksresul taten daaruit kleeft in het licht van het voorgaande derhalve een vormverzuim. Dit verzuim is on herstelbaar", oordeelt de rechter. MlA 17 maart 2010: in- I formatie uit eerdere onderzoeken is aan leiding voor het starten van een 'voorbereidend onderzoek' naar de hoofdverdachte uit Kapelle met de codenaam Etenaken. Dat gebeurt door onder meer het vol gen van voertuigen, het verzame len van telefoongegevens en het opvragen van gegevens bij ban ken. 3 maart 2011: offi- /rfgyj] ciële start van het VkjjgiEJR 'opsporingsonder- W zoek'. Niet alle gege vens die voor deze datum zijn verzameld zullen tijdens de rechtszaak in handen worden ge geven van de verdediging, noch van de rechtbank. Dit zal het OM later opbreken. 8 november 2011: poli- tie doet een inval bij ^^1^^ Hoogwerkerservice Zeeland (HWS) in Kapelle en doorzoekt panden in Goes, 's-Heer Hendrikskinderen, Wol- phaartsdijk en Kapelle. Drie man nen en twee vrouwen worden aangehouden. Er wordt beslag ge legd op 35 voertuigen, 60.000 eu ro in contanten, 5000 hennep stekjes en 20 kilo hennep. Later volgen nog meer aanhoudingen. 3° januari 2012: vier V medewerkers van Del- V SI P ta worden opgepakt omdat ze HWS zou den hebben geholpen bij het wit wassen van crimineel geld. HWS stuurde volgens het OM verval ste rekeningen naar Delta waar na de vier ervoor zorgden dat die CADZAND-BAD. Het nieuwe res taurant van Sergio Herman bij de jachthaven in Cadzand-Bad opent in september. Dat vertelde Herman gisteren tijdens een persbijeenkomst in restaurant Pure C. Het restaurant komt in het jachthavengebouw, waar ook faciliteiten voor de haven en een clublokaal komen. „Het moet een laagdrempeli ge zaak worden, gebaseerd op de klassieke keuken en met een stoere, tijdloze uitstraling", ver telde Herman. De houtoven en barbecue spelen er een belangrij ke rol. En er komt ook een 'take away café'. Daar kunnen bezoe kers broodjes, drankjes en snacks kopen. „Denk aan een broodje met vers gepelde garnalen", gaf Herman als voorbeeld. De jachthaven zelf, die zal worden uitgebaat door de Royal Yacht Club Antwerpen, is in aan leg en moet net voor de zomer klaar zijn. 'Het moet een laagdrempelige zaak worden, gebaseerd op de klassieke keuken met een stoere uitstraling' door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE. Inwoners van Kloosterzande wachten al jaren op de sloop van de voormalige melkfa briek aan de Hulsterweg. In 2016 gaat het er echt van komen, be looft de Hulster wethouder Jean- Paul Hageman. Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS AXEL MIDDELBURG 1 LADDER# #TEIGER# Klimtrex Nieuwerkerk - Tel: 0111 -643113 info@klimtrex.nl Rechtbank door Emile Calon en Theo Ciele door Martijn de Koning Sergio Herman, chef/restaurateur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82