Vluchtelingen geven gastles Talentvolle voetballers krijgen kans bij WZVJsJj Provincie plust in 2014 0,7 procent Herstel was afgelopen jaar volgens CBS minder sterk dan in andere provincies, met Friesland als enige uitzondering. VLISSINGEN. De Zeeuwse econo mie is vorig jaar met 0,7 procent gegroeid. Zeeland blijft daarmee wat achter bij de meeste andere provincies. Na twee achtereenvolgende ja ren van krimp groeide de Neder landse economie in 2014 met één procent, zo heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) becij ferd. Zeeland kwam uit op 0,7 pro cent. Dat is beduidend beter dan in 2012 (-1,8 procent) en 2013 (-2 procent), maar elders trekt de eco nomie vaak sterker aan. Koploper afgelopen jaar was de provincie Flevoland (2,2 procent groei), gevolgd door Utrecht (2 procent) en Noord-Brabant (1,9 procent). Als de aardgaswinning buiten beschouwing wordt gela ten groeide alleen de Friese econo mie minder dan die in Zeeland: 0,3 procent. Inclusief de aardgas winning zou Groningen uitko men op een krimp van bijna ne gen procent. Landelijk draagt vooral de dien stensector bij aan de economie: ruim drie kwart. In Zeeland is dat minder en hebben nijverheid (29 procent) en landbouw (bijna 5 pro cent) een relatief grote inbreng. Het aandeel van landbouw is het grootst van alle provincies. Het CBS constateert dat het aantal mensen met een baan vorig jaar in alle provincies opnieuw is gedaald, maar veel minder dan in 2013. Zeeland ontwikkelde zich, sa men met Friesland en Zuid-Hol land, op dat punt het gunstigst. Zeeland heeft ook de laagste werkloosheid van alle dertien pro vincies. Dat schrijft het CBS voor al toe aan de vooraanstaande plaats die landbouw, visserij en aanverwante sectoren innemen in Het CBS wijst erop dat Zeeland voorkomt in het Europese rijtje met gebieden waar laagste werkloosheid heerst de provincie. Deze zijn relatief on gevoelig voor conjuncturele schommelingen. Ook de chemische industrie is een belangrijke, stabiele factor voor de Zeeuwse economie. Daar naast zorgt de vergrijzing, die hier al verder is voortgeschreden dan elders, ervoor dat relatief veel wer kenden met pensioen gaan. Dat heeft een drukkend effect op de werkloosheid. Het CBS wijst erop dat Zeeland voorkomt in 'het Euro pese rijtje met gebieden waar de laagste werkloosheid heerst'. De statistici zagen het aantal zelfstandigen (zzp'ers) ook in 2014 toenemen, tot bijna een mil joen. Van hen woont ongeveer de helft in de Randstad. In Zeeland gaat het volgens het CBS om 20.000 zzp'ers. Van alle provincies telt alleen Flevoland, met 18.000 zelfstandigen, er nog minder. door eigentijdse 'musicalachtige' kerstnummers te zingen. Voor de hoofdrollen waren leerkrachten en andere bekende inwoners van Graauw uitgenodigd. De vele (groot)ouders, broertjes, zusjes, familieleden en bekenden in het godshuis genoten met volle teugen, foto Peter Nicolai GRAAUW De leerlingen van basiss chool Ter Doest in Graauw namen gisteravond met het spelen en zingen van een kerstspel afscheid van de Heilige Maria ten Hemelopne mingkerk van Graauw. De kerk sluit op 9 januari definitief de deuren. De scholieren gaven de kerk een passend afscheidscadeau www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 18 december 2015 Zeeland Zeeuwse economie groeit licht door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81