Dorpsraad Lewedorp heeft meer seniorenwoningen op verlanglijst Geen markt voor appartementen aan de Zandweg in Kruiningen Noodopvang vluchtelingen Zeelandhallen 6 BEVELANDEN en THOLEN Goese burgemeester reageert op brandbrief werkgroep aan CdK met waslijst aan opmerkingen. Smerdiek op de schaats GOES. De kritiek die een werk groep uit IJsselstein deze week heeft geuit op de noodopvang van vluchtelingen in de Zeeland hallen in Goes, is deels terecht. Dat zei burgemeester René Verhulst gisteren tijdens de raads vergadering. De werkgroep Volgens Verhulst is er sprake van een verwachtingspatroon wat niet strookt met wat er wordt geboden. 'COA, dit kan (veel) beter' heeft na een bezoek aan de Zeelandhal len een brandbrief aan Commis saris van de Koning Han Polman gestuurd en ook naar Verhulst en de Veiligheidsregio. Een deel van de vijfhonderd vluchtelingen heeft ook in IJsselstein gezeten en wordt nog gevolgd door de werkgroep, die bevindingen ook op Facebook deelt. De vluchtelingen zouden on der meer kou lijden en de medi sche zorg en voedselvoorziening zouden onder de maat zijn. SP-raadslid Floor van Lamoen wilde daar opheldering over. Vol gens Verhulst klopt dat deels, met name het punt van de kou. In overleg met het Centraal Or gaan Opvang Asielzoekers (COA) zullen warmtekanonnen worden geplaatst, antwoordde Verhulst. Wat betreft de catering en me dische zorg zei hij dat die exact hetzelfde is als tijdens de vorige opvangperiode in de zomer. Er is volgens Verhulst dan ook sprake van een bepaald verwachtingspa troon bij de vluchtelingen dat niet strookt met wat er geboden wordt. „Een deel van de groep heeft al acht keer 72-uurs crisisop vang achter de rug. Daar krijgen ze sigartetten twee warme maal tijden per dag. Een noodopvang is sober, dat is niet te vergelij ken." Ook is de vraag naar medi cijnen 'heel groot', aldus de bur gemeester. „Vooral antibiotica. En men neemt geen genoegen 'Men neemt geen genoegen met een huisarts, maar wil meteen naar een specialist voor scan' met een huisarts, ze willen met een naar een specialist voor een scan." Van Lamoen reageerde op zijn beurt verbaasd dat het COA dat verwachtingspatroon kenne lijk niet corrigeert. Volgens Ver hulst heeft dat ermee te maken dat crisiopvang door gemeenten wordt gefaciliteerd. Verhulst zeg de toe dat over enkele weken een tussenevaluatie over de noodop vang met de raad zal worden ge deeld. Volgend jaar bouwt SVRZ nieuwe huurwo ningen voor ouderen, maar het zou mooi zijn als er ook een paar koop huizen komen, denkt de dorpsraad. Als straks de nieuwbouw van de Kraayert klaar is en ook de nieuwe huurwonin gen voor senioren er staan, blijft er nog steeds voldoende ruim te over om ook nog wat koophuizen te bouwen. „Maar SVRZ doet geen koopwoningen", zegt dorpsraadvoorzit ter Ad Lijmbach. Wel hebben twee andere par tijen interesse getoond. Een daarvan is de stich ting Begijnhof Rooi uit Sint-Oedenrode. Deze stichting start binnen kort met de bouw van patiowoningen in Kort- gene. Begijnhof Rooi wil op meer plekken in Zeeland bouwen, en Le wedorp is een van de lo caties waar naar geke ken wordt. „Onze pro jectontwikkelaar be kijkt nu wat wenselijk en mogelijk is. Het is nog niet zo dat we een aanvraag op stapel heb ben", zegt voorzitter Jan van Vlokhoven. In Lewedorp is een tekort aan geschikte huizen voor ouderen. Zowel huur- als koophuizen. Dat is gebleken uit een enquête die de dorps raad heeft gehouden. Mensen die nu kleiner en gelijkvloers willen wonen moeten vaak ver huizen. „Er zijn al vier echtparen naar Hein- kenszand vertrokken, dat is voor Lewedorp niet niks." KRUININGEN. Bouwbedrijf Schrij ver uit 's-Gravenpolder bouwt de komende jaren achttien nieu we huizen in nieuwbouwwijk Zandweg in Kruiningen. Het gaat om zes twee-onder-een-kap- huizen, acht ruime rijtjeswonin gen en vier zogeheten patiowo ningen die vooral voor ouderen zijn bedoeld. Reimerswaal besloot ruim een jaar geleden een deel van de braakliggende grond in de wijk in één keer op de markt te zet ten. Twee bedrijven deden een aanbod, waarvan alleen Schrijver aan de voorwaarden voldeed. Het gaat om drie stukken grond, twee aan de Voltalaan en één aan de Van Leeuwenhoeklaan. Op die laatste locatie had de ge meente graag appartementen Het gaat om zes tweekappers, acht rijtjeswoningen en vier patiowoningen vooral bedoeld voor ouderen zien verrijzen, maar daar is vol gens de ontwikkelaar geen markt voor. In plaats daarvan bouwt Schrijver daar vier pa tiowoningen. De gemeente ont vangt 750.000 euro voor de grond. Een deel van dit geld wordt weer besteed aan het bouwrijp maken van de kavels en aan het aanpassen van het be stemmingsplan op enkele pun ten. De start van de verkoop van de woningen vindt aanstaande zaterdag plaats. Kopers kunnen er voor kiezen de grond in erf pacht af te nemen van de ge meente. In de regio Mijn dorp, mijn stad Christelijk Gerefor meerde Kerk, 19.30 uur - Kerst Sing-in met medewerking van Koor Nova Musi ca Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2A, 14.00 uur - Kerst bingo voor senioren; De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gra tis Streetball&Streetdan ce voor jongeren van 12 tot 18 jaar; 20.00 uur - Superbingo; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3,20.30 uur - Metal Night XVI, met optredens van Bliksem, Death Alley en Harbour of Souls; Eric's Bar, Sint Jacobsstraat 48, 22.00 uur - Optre den 'Suïcide Chic ken' Sint Willibrordkerk, Deken Holtkamp- straat 9, 20.00-22.00 uur - Jaarlijkse Volks kerstzang m.m.v. Het Bevelands Kerst koor en de Fanfare Sint Caecilia Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie glaskunst door Bart en Rinus Rentmeester Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie Els Fontei- ne en Robin Ver- schiere Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00 uur - Jaaraf sluiting Mossel en Vistransport, Fruit- transport, Stukgoed- transport en Land- bouwtransport De Levensbron, Val- ckenisseweg 12, 15.30-18.30 uur - Kerstviering voor se nioren Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt 'Kritiek opvang in hal deels terecht' door Luc Oggel door Melita Lanting LEWEDORP. De dorps raad van Lewedorp blijft het vuurtje opstoken om meer woningen voor se nioren in het dorp te bouwen. door Joeri Wisse KLOETINGE Kerstconcert Brassband Excelsior Brassband Excelsior uit Kloetinge geeft zondag een kerstcon cert in de Geerteskerk van het Bevelandse dorp. leder jaar zoekt de Brassband een bij zondere combinatie om bij dit concert te soleren. Dit jaar zal Ex celsior celliste Marlon Dek begeleiden bij en kele sfeervolle solo stukken. Dek is afkom stig uit Goes en heeft haar conservatorium opleiding in België ge noten. Het concert be gint om 16.00 uur. En tree is gratis. HANSWEERT Kerstsamenzang In de Rooms Katholie ke kerk in Hansweert wordt zondag de kerstsamenzangdienst gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door Muziek vereniging Schelde- galm, cantorij onder leiding van Janny Die- leman. De dienst be gint om 19.00 uur. KAPELLE Kerstconcert In de Hervormde Kerk in Kapelle vindt morgen een kerstcon cert plaats. De koor zang wordt verzorgd door het Christelijk Gemengd Koor 'Praise the Lord' uit Waarde onder leiding van Henrieëtte de Bat-Van Maelsaeke. Het koor wordt op het orgel be geleid door Pieter Bak ker, Christiaan Stou ten op de piano en Ab Brouwer op trompet. Daarnaast treedt het Jong Petrak oor uit Kapelle op. De zangavond begin om 19.30 uur en de en tree bedraagt 5 euro voor volwassenen. KLOETINGE Kerstconcert in Engelse traditie De Engelse traditie 'a festival of lessons and carols' wordt zondag en woensdag gevierd in Zeeland. In bijbelle zingen, gedichten en bijpassende liederen (carols) laat vocaal en semble Musica Cordis onder leiding van Hans Smout het kerst verhaal klinken. De bij eenkomst op 20 de cember vindt plaats in de Geerteskerk van Kloetinge en op 23 de cember in de H. Bla- siuskerk in Heinkens- zand. De aanvang is om 20.00 uur en de toe gang is gratis. SINT-MAARTENSDIJK. Schaatsen op natuurijs zit er voorlopig niet in, ge zien de hoge temperaturen. In Sint-Maartensdijk kunnen inwoners toch de ijzers onderbinden. Op initiatief van de dorpstafel ligt er sinds gisteren drie dagen een kunstijsbaan op de Haven. Een paar uur per dag is hij bestemd voor kinderen van de basisscholen, maar het meest van de tijd kunnen alle inwoners er terecht. Vandaag is dat van 12.30 tot 23.00 uur, morgen van 10.00 tot 20.00 uur. foto Leo Adriaansen BIEZELINGE GOES 'S-HEERENHOEK HEINKENSZAND KAPELLE KRABBENDIJKE RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78