'Ze gaf me een wastobbe en zei: veel succes' Drukke duikstek Zeelandbrug nu ook van alle gemakken voorzien Beleid vandalisme rond scholen aangescherpt SCHOUWEN-DUIVELAND 7 College betaalt mee aan plan voor herinrichting sportpark Zonnemaire Een icoonproject, zo noemt de Flakkeese wet houder Arend-Jan van der Vlugt zeehondenop vang A Seal, die hij gisteren open de. „A Seal vormt de basis voor meer ontwikkelingen in het ha vengebied van Stellendam", be loofde de bestuurder. Hij ziet in A Seal een goede elk-weervoorzie- ning voor toeristen „En het draagt ook bij aan een goed rentmeester schap van het zeeleven." Hij prees mede-initiatiefnemer Jaap van der Hiele van de EHBZ als 'iemand met het hart op de juiste plaats'. Het was Van der Hie le die twee jaar geleden in een Re- nesser strandpaviljoen van Lenie 't Hart de opdracht kreeg een zee hondenopvang in Zuid-Neder land te beginnen „Ze gaf me een wastobbe en zei: succes ermee," vertelde de Middelburger gister middag ten overstaan van 't Hart. A Seal heeft inmiddels 150 zee honden opgevangen. Op dit mo ment worden 25, meest jonge, die- De zeehondenopvang A Seal in Stellendam is gistermiddag geopend door de Flakkeese wethouder Arend-Jan van der Vlugt en Middelburger Jaap van der Hiele. ren verzorgd. Daarvoor kan de or ganisatie een beroep doen op meer dan honderd vrijwilligers. A Seal is gevestigd in de voor malige Expo Haringvliet. Het ge bouw biedt nu ruimte aan de op vang, een expositieruimte en het nieuwe restaurant Zoet of Zout. A Seal is vanaf vandaag alle da gen open van 10.00 tot 18.00 uur. De populaire duikplaats onder de Zeelandbrug bij Zierikzee gaat van daag weer open. De locatie heeft, hand in hand met de dijkversteviging die daar is uitgevoerd, de afgelopen maan den een metamorfose ondergaan. De trappen zijn vervangen en de parkeerplaats is geasfalteerd. De grootste aanwinst is een toiletge bouw, waar duikers zich even tueel kunnen omkleden. Nu moest dat allemaal nog in de open lucht. Ook is er een nieuwe installatie geplaatst voor het vul len van de persluchtflessen. De duikplaats is vandaag offici eel weer open, maar de werk zaamheden zijn dan nog niet he lemaal afgerond, laat duikbond NOB weten. Vanaf morgen kan onder de Zeelandbrug weer echt volop worden gedoken. „Dit draagt bij aan een meer ge richte en integrale aanpak ter voor koming van incidenten", aldus burgemeester en wethouders. Door periodieke overzichten van het aantal schade-incidenten on- staat een duidelijk beeld van de oorzaken en kan beter worden in geschat worden welke preventieve maatregelen effect hebben. Het aangescherpte beleid hangt samen met de nieuwe huisves tingsverordening, op basis waar van scholen schade door vandalis me, diefstal of het weer kunnen declareren bij de gemeente. De dorpsraad heeft een plan inge diend bij de gemeente. Burge meester en wethouders gaan ak koord en zijn bereid de helft (bijna 25 mille) van de herinrich tingskosten voor hun rekening te nemen. Het andere deel wordt be taald met subsidies. De dorpsraad krijgt de regie over de uitvoering van de werkzaamheden. Het ter reinbeheer blijft bij de gemeente. Het sportpark wordt momenteel weinig gebruikt en is daardoor vandalismegevoelig. Met een her inrichting kan er een betere invul ling aan worden gegeven, aldus het college. Het plan omvat onder meer een verhuizing van de speel toestellen uit de Julianastraat. VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 Foto links: Wethouder Arend-Jan van der Vlugt (I) van Flakkee liet gisteren samen met Jaap van der Hiele van de EHBZ kinderen vrij net zoals dit gebeurt met de zeehon den. Foto boven: Lenie 't Hart (links) gaf twee jaar geleden op dracht voor een zeehondenopvang in Zuid-Nederland Fo to onder: nieuwsgierigen tijdens de opening. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland De toplocatie is sinds het WK Onderwaterfotografie in mei gesloten geweest, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE. Scholen op Schou- wen-Duiveland moeten voortaan di rect (digitaal) aangifte doen van vandalisme of diefstal. Gemeente en politie hopen zo beter inzicht te krijgen in mogelijke trends van cri minaliteit of overlast rond scholen. door Marcel Modde ZONNEMAIRE. Het 'parkdeel' van de sportvelden in Zonnemaire wordt aantrekkelijker voor recrea tief gebruik door inwoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68