Tarieven gemeentelijke gymzalen gaan omhoog 200 Unanieme verklaring raad 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Schouwse raad pleit voor openhouden brandweerpost Oosterland en verhuizen van post Dreischor naar Nieuwerkerk Smerdiek op de schaats De gemeenteraad van Schou- wen-Duiveland ondersteunt de conclusie van een onderzoek dat door een kazerne in Nieuwerkerk als vervanger van Oosterland, in combinatie met een nieuwe kazer ne bij Zierikzee, de brandveilig- De optie om in Nieuwerkerk te bouwen en daarvoor tien jaar uit te trekken blijft in beeld heid in Dreischor nauwelijks ver betert. De lokale Werkgroep Dorst kwam gisteravond meteen met een alternatief: nieuwbouw in Zierikzee en nieuwbouw in Nieuwerkerk, terwijl Oosterland gewoon open blijft. Deze verklaring van de werk groep, voorgelezen door voorzitter en CU-raadslid Wim Dorst, kreeg steun van de gehele gemeente raad. De raad houdt hiermee vast aan nieuwbouw in Nieuwerkerk dat, volgens Dorst 'een groeikern is en centraal is gelegen'. Het onderzoek was nodig om een alternatief te bieden voor slui ting van de post Dreischor, zoals de Veiligheidsregio wilde. Het idee was dat een centrale kazerne in Nieuwerkerk, in combi natie met de al geplande nieuw bouw voor Zierikzee, de aanrijtij den voor Dreischor zou verkorten. Dreischor en Oosterland konden dan sluiten. Maar dit idee blijkt nauwelijks tijdwinst op te leve ren. Geen goed idee dus, conclu deert de Veiligheidsregio Zeeland die het onderzoek liet uitvoeren. Temeer daar nieuwbouw in Nieu werkerk een miljoen euro kost, tot structureel hogere kosten leidt en het ook nog eens tien jaar gaat du ren voor Nieuwerkerk goed opge leide vrijwilligers heeft. Voor het gisteren gepresenteer de alternatief geldt dit ook alle maal, geeft de werkgroep toe: „De raad wil graag meewerken aan een oplossing. De optie om in Nieuwerkerk te bouwen - je kunt ook zeggen verplaatsing van de post Dreischor naar Nieuwerkerk - en daarvoor tien jaar uit te trek ken, blijft daarbij in beeld." Het uurtarief voor niet-commer- cieel gebruik ligt volgens het colle ge veel lager dan wat marktcon form reëel zou zijn. De huur be draagt nu iets meer dan 10 euro per uur. Wanneer daar de gangba re kortingen (voor een dagdeel, 4 uur sporten en 3 uur betalen), wor den bijgeteld, dan komt dat tarief in de praktijk uit op goed 6 euro. Uit marktonderzoek blijkt dat andere aanbieders in de regio ta rieven rekenen van 12,50 euro (Pontes) tot 20,50 euro (Laco). Het college vindt in dat licht een huur verhoging met 1,50 euro per uur volgend jaar en nog eens een euro daar bovenop in 2017 voor niet-commercieel gebruik billijk. Het college haalt volgend jaar bovendien een streep door de kor tingsregelingen. In sommige geval len betalen huurders slechts 60 procent van het geldende uurta rief. „Dit staat niet in verhouding met de tarieven die door andere aanbieders worden gehanteerd en is niet kostendekkend", aldus B en Gebruikers van gemeentelijke gymzalen betalen met kortingen momenteel op jaarbasis bijna 200 euro minder dan wat volgens B en W reëel is als huurtarief. W. De korting wordt in twee jaar afgebouwd. De meeste gebruikers hebben een jaarcontract en beta len de huur in één keer. Resoluut schrappen van de korting zou hen ineens confronteren met een ver hoging van bijna 200 euro. In de regio Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: Heren sociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaver jasvereni- ging; Pelgrimskerk, 15.00- 21.00 uur: Kerst Ont- moetingsfair; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; School voor Modevormgeving Cathy de Vos, 19.00- 22.00 uur: Workshop herenboxer; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; Dorpshuis de Ooster hof, 19.30 uur: Darts; 19.45 uur: Oosterlandse Fanfare; Atelier Ja Mar Natuur lijk, 13.30-16.30 uur: Di verse exposities; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Spectre; Gemeen tehuis, 8.30-16.00 uur: Expositie Schilderachti ge Lichtschrijverij; Havenplein onder de Beuze, 11.00-17.00 uur: Kerstactie inzameling voor de voedselbank; Kerkplein, de hele dag, Glazen Huis event; Sint Lievensmonstert- oren: 10.00-17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en be klimming van de to ren; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling Vasteiland. Verhuis brandweer Dreischor' door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE, Het touwtrekken rond de brandweerpost Dreischor is nog niet voorbij. Wom Dorst, voorzitter werkgroep door Marcel Modde ZIERIKZEE. De huren van gemeente lijke gymzalen in Schouwen-Duive- land gaan volgend jaar omhoog. Burgemeester en wethouders wil len af van de wildgroei aan kortin gen en niet-commerciële tarieven. SEROOSKERKE Volkskerstzangdienst met mannenkoor Mannenkoor Sjaloom uit Goes zingt donderdag 24 december in Seroos- kerke (Schouwen) tij dens een volkskerstzang dienst. De dienst wordt gehou den in de Hervormde Kerk van Serooskerke aan Dorpsplein 22. Domi nee T.W. van Bennekom uit Goes zal voorgaan in deze zangdienst, die om 20.00 uur begint. Toe gang is gratis. NIEUWERKERK 'Feest van Licht' in Nieuwerkerk Kinderen lopen op kerst avond (24 december) een lichttocht door Nieu werkerk. Vervolgens be gint de kerstdienst, die begeleid wordt door mu ziek. Vanaf 18.15 uur is het verzamelen bij de kerk op de Ring. Daar kunnen liefhebbers een lampion ophalen met een ledlampje erin. Zelf een lampion meenemen mag ook zolang er een ledlampje inzit. Dit in ver band met brandveilig heid. De wandeling start om 18.30 uur en duurt tot ongeveer 19.15 uur. Om 19.30 uur begint de dienst in de Johannes- kerk op de Ring, waarin onder begeleiding van Muziekvereniging OU on der leiding van Sjaak Laroes. Verschillende ge meenteleden werken mee en verzorgen met elkaar de liturgie. Na de dienst is er glühwein en chocolademelk in Punt-3. Eerste kerstdag (25 december) begint de dienst om 10.00 uur. Marjan Riedijk uit Zierik zee is de voorganger in de Cantorij onder leiding van Ria van Sluijs. ZIERIKZEE Kerstfeest bij de Wereldvrouwen De Wereldvrouwen slui ten vanavond het jaar af met een kerstfeest voor vrouwen en hun kinde ren. Op het programma staan gedichten, rap, dansoptredens, muziek en een voorstelling door de Wereldkinderen. De gasten krijgen een pre sentje, daarnaast is er een buffet met hapjes en een drankje. Bezoe kers wordt gevraagd een klein gerecht of wat lek kere hapjes mee te brengen. Het feest is van 19.00 tot 22.00 uur in Room no. 9 in het On dernemersatelier, Caland- plein 1 te Zierikzee. RENESSE Kerkdiensten In de kerk van Renesse vindt donderdag 24 de cember om 22.00 uur een kerknachtdienst plaats. Het kerkkoor zingt on der leiding van dirigente Liesbeth Franken. Het Schouws Koperensem ble blaast onder leiding van Henk Blom. Annema- rie Heiligers verzorgt de declamatie, Kees Groen- leer is de organist en Pi- ter Goodijk is de voor ganger. Op vrijdag 25 december om 9.30 uur is er een dienst met medewerking van de muziekgroep 'Ka leidoscope'. Tijdens deze dienst is Kees Groenleer opnieuw de organist en Piter Goodijk opnieuw de voorganger. KLOETINCE Kerstconcert Brassband Excelsior Brassband Excelsior uit Kloetinge geeft zondag een kerstconcert in de Geerteskerk van het Be- velandse dorp. leder jaar zoekt de Brassband een bijzondere combinatie om bij dit concert te so leren. Dit jaar zal Excel sior celliste Marlon Dek begeleiden bij enkele sfeervolle solo stukken. Dek is afkomstig uit Goes en heeft haar con servatorium opleiding in België genoten. Het con cert begint om 16.00 uur. Entree is gratis. SINT-MAARTENSDIJK. Schaatsen op natuurijs zit er voorlopig niet in, gezien de hoge temperaturen. In Sint-Maartensdijk kunnen inwoners toch de ijzers onderbinden. Op initiatief van de dorpstafel ligt er sinds gisteren drie dagen een kunstijsbaan op de Haven. Een paar uur per dag is hij bestemd voor kinderen van de basisscholen, maar het meest van de tijd kunnen alle inwoners er terecht. Vandaag is dat van 12.30 tot 23.00 uur, morgen van 10.00 tot 20.00 uur. foto Leo Adriaansen BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67