Zierikzee schrapt kermis Havenpark VIJF JAAR ONDERZOEK II Restaurant van Sergio opent in september Crimefighters Lijntje Rechter staakt onderzoek naar Rechter maakt einde aan geruchtmakend onderzoek naar drugs en witwassen. 2 ZEELAND 1 COMMENTAAR Een zeperd van ongekende omvang voor het Openbaar Mi nisterie. Anders kan het oordeel van de rechtbank over de wijze waarop het onderzoek in de grote Kapelse drugs- en witwaszaak is verlopen niet worden omschre ven. Het achterhouden van informatie heeft de 29 verdachten de kans op een eerlijk proces ontnomen. Het wettelijk systeem is in de kern geraakt, vinden de rechters. De rechtbank zegt niet dat de verdachten schuldig of onschuldig zijn, maar door de 'grove veronachtzaming' van hun belangen hebben zij zich niet kunnen verdedigen. De rechtbank vindt dat zelfs het belang van de samenle ving bij vervolging en berechting hier niet tegen opweegt. De vergelijking met de Tee- ven-deal dringt zich op. In haar niet aflatende ijver om als crime- fighter misdadigers achter slot en grendel te krijgen, heeft het OM de regels niet in acht genomen. Die regels zijn er niet voor niets. Zij moeten de burger bescher men tegen willekeur. Het is daarom in ieders belang dat rechters toezien op naleving van die regels. Zelfs al leidt dat tot vrijlating van verdachten voordat er over hun schuld of onschuld is geoor deeld. Niet de regels voor een eerlijk proces, maar het geblunder van het OM maakt dat de verdachten nu vrijuit gaan. Achterhouden van informatie heeft de verdachten de kans op een eerlijk proces ontnomen Dat melden burgemeester en wethouders in een brief aan de ge meenteraad. Die brief gaat over het contract dat de gemeente heeft met het Roosendaalse bu- De gemeente heeft minder opbrengst uit kermissen. Er komt minder publiek en het Havenplein blijft kermisvrij reau Nohou, dat de kermissen or ganiseert. Dat contract loopt 1 ja nuari af. De gemeente wil verder verder met Nohou, maar niet meer op basis van een vijfjaarscon tract. B en W willen zich nog maar voor twee jaar vastleggen met de mogelijkheid van één jaar verlen ging. De reden daarvoor ligt in Renesse. Deze kermis verhuist binnen enkele jaren naar een ter rein bij het Transferium. De ker mis kan daar groter worden en mag ook langer duren. Als het zo ver is willen B en W de organisa tie van de kermis opnieuw kun nen aanbesteden. De kermis zal zich ook moeten richten op gezinnen en minder op het jonge publiek. Niet alleen om dat dit beter bij Renesse als gezins badplaats past, maar ook omdat er vanwege de nieuwe Drankwet minder jonge vakantiegangers zijn. Eerder deze week lieten B en W al weten dat de Schouwse ker missen een week later worden ge houden, zodat ze in de bouwva- kantie vallen. Ook dat heeft te ma ken met de keuze voor gezinnen als doelgroep. De kermissen du ren dit jaar ook een dag langer. Nouho heeft de gemeente laten weten dat de kermissen dit jaar 20.500 euro minder gaan opbren gen dan de gebruikelijke 48.000. Dat heeft deels met de laagcon junctuur in de kermisbranche te maken, maar ook met het feit dat B en W op het Zierikzeese Haven park geen kermis meer willen. Almanak Als buitenstaander moetje soms van heel goeden huize komen om een con versatie in bedrijfstaal op juiste waar de te schatten. Voor je het weet wordt er een verkeerd beeld van je gecreeërd. Zo belde de coördinator van deze krant deze week met een van de ver slaggevers. „Hoeveel wil je?", was zijn openingsvraag. „Doe maar een lijntje of 50", klonk het aan de andere kant van de draad. „Een lijntje of 50? Zo! Jij weet er wel raad mee, zeg", bulder de de coördinator. Het verhaal dat de verslaggever wilde maken ging dan wel over drugs, maar daar had het ge sprek verder niets mee te maken. Receptie OSD en gemeente Alle inwoners van Schou- wen-Duiveland zijn uitge nodigd voor de gezamenlij ke nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente en de On dernemersvereniging Schouwen-Duiveland (OSD). Deze receptie wordt woensdag 13 januari van 17.00 tot 19.00 uur ge houden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Een week eerder, op maan dag 4 januari, houdt wo ningbouwvereniging Zeeuwland in de Nieuwe Kerk een nieuwjaarsrecep tie voor haar huurders. Die begint om 16.30 uur. Culinaire Fakkeltocht Dorpshuis De Maire in Zonnemaire houdt zater dag een Culinaire Fakkel tocht. De tocht begint om 16.00 uur bij molen de Ko renbloem en gaat langs ho recagelegenheden D'Ouwe Smisse, Op d'n Diek en Eet café Bommenede. In elke zaak staat een gerecht klaar. De tocht wordt afgesloten in dorpshuis De Maire met een concert van JB Or chestra. De kosten zijn 21,50 euro per persoon, kin deren onder de twaalf jaar betalen 9,95 euro. Coemanszorg open met kerst Streek- en landbouwmu seum Goemanszorg in Dreischor is open in de kersttijd. Van 19 december tot en met 3 januari is het museum geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Alleen op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is het mu seum gesloten. In het mu seum zijn de grote thema's van meekrap, vlas en trek paard te bekijken, evenals de opbouw van het eiland Schouwen-Duiveland door de eeuwen heen. Er zijn verschillende films te zien over boerderijen, over de vlasverwerking, over het straorijden en over de mee krapteelt. Op woensdag zijn er kinderactiviteiten. Ver Ve koop verhuur - Ladde Trappen - Rolsteigers - rhuur van Hoogwerker; KlimTre* rs 3 1 MIDDELBURG. Etenaken is een ge hucht in het hart van Zuid-Lim burg. De Geul slingert zich langs het dorpje en aan de overkant van het riviertje ligt de Keuten- berg die enige faam geniet bij wielertoeristen. Etenaken is ook de naam van het geruchtmakende onderzoek naar wietkwekerijen, drugshan del en witwaspraktijken waar van het bedrijf Hoogwerkerservi ce Zeeland (HWS) uit Kapelle als spil werd gezien door het Openbaar Ministerie. Heeft het Limburgse dorp iets met HWS te maken. Nee, maar het OM houdt nu eenmaal van neutrale codenamen voor hun onderzoek. Etenaken, het onderzoek dan, kwam in 2010 aan het rollen. Het was 'bijvangst' uit twee andere onderzoeken met de codenamen Apeldoorn en Dubbroek, dat laat ste is overigens ook een gehucht in Limburg. Het onderzoek Eten aken richtte zich op een vader en zoon uit Kapelle. De vader was eerder ook al opgedoken in het onderzoek naar Checkpoint. De aankoop van een loods door de zoon zou zijn gefinan cierd met crimineel geld. Echter al in een vroeg stadium bleek dit niet zo te zijn. Deze ontlastende informatie had het Openbaar Mi nisterie moeten melden, toen ze toestemming vroeg om op aller lei manieren de gangen van de verdachten na te gaan. Dat ver zuimde het OM waardoor al het daarna verkregen bewijs niet te gebruiken is in de latere rechts gang. „Aan deze vorderingen en daarmee aan de onderzoeksresul taten daaruit kleeft in het licht van het voorgaande derhalve een vormverzuim. Dit verzuim is on herstelbaar", oordeelt de rechter. 17 maart 2010: in- I formatie uit eerdere onderzoeken is aan leiding voor het starten van een 'voorbereidend onderzoek' naar de hoofdverdachte uit Kapelle met de codenaam Etenaken. Dat gebeurt door onder meer het vol gen van voertuigen, het verzame len van telefoongegevens en het opvragen van gegevens bij ban ken. 3 maart 2011: offi ciële start van het 'opsporingsonder zoek'. Niet alle gege vens die voor deze datum zijn verzameld zullen tijdens de rechtszaak in handen worden ge geven van de verdediging, noch van de rechtbank. Dit zal het OM later opbreken. 8 november 2011: poli- tie doet een inval bij Hoogwerkerservice Zeeland (HWS) in Kapelle en doorzoekt panden in Goes, 's-Heer Hendrikskinderen, Wol- phaartsdijk en Kapelle. Drie man nen en twee vrouwen worden aangehouden. Er wordt beslag ge legd op 35 voertuigen, 60.000 eu ro in contanten, 5000 hennep stekjes en 20 kilo hennep. Later volgen nog meer aanhoudingen. 30 januari 2012: vier medewerkers van Del ta worden opgepakt omdat ze HWS zou den hebben geholpen bij het wit wassen van crimineel geld. HWS stuurde volgens het OM verval ste rekeningen naar Delta waar na de vier ervoor zorgden dat die CADZAND-BAD. Het nieuwe res taurant van Sergio Herman bij de jachthaven in Cadzand-Bad opent in september. Dat vertelde Herman gisteren tijdens een persbijeenkomst in restaurant Pure C. Het restaurant komt in het jachthavengebouw, waar ook faciliteiten voor de haven en een clublokaal komen. „Het moet een laagdrempeli ge zaak worden, gebaseerd op de klassieke keuken en met een stoere, tijdloze uitstraling", ver telde Herman. De houtoven en barbecue spelen er een belangrij ke rol. En er komt ook een 'take away café'. Daar kunnen bezoe kers broodjes, drankjes en snacks kopen. „Denk aan een broodje met vers gepelde garnalen", gaf Herman als voorbeeld. De jachthaven zelf, die zal worden uitgebaat door de Royal Yacht Club Antwerpen, is in aan leg en moet net voor de zomer klaar zijn. 'Het moet een laagdrempelige zaak worden, gebaseerd op de klassieke keuken met een stoere uitstraling' door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De kermis in Zierikzee wordt gehalveerd. Op het ver nieuwde Havenpark komen geen kermisattracties te staan. Verder verhuist de kermis van Renesse bin nen enkele jaren naar het Transfe rium. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE ZONNEMAIRE DREISCHOR .1 f IADDERI STEICER# Klimtrex Nieuwerkerk - Tel: 0111 -643113 info@klimtrex.nl Rechtbank door Emile Calon en Theo Ciele door Martijn de Koning Sergio Herman, chef/restaurateur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66