Belangrijke zaken eerst 1% 99% In memoriam 2006-2015 Vertrek roept verbazend weinig verbazing op Het roer is hier om, de stuurman kan vertrekken naar de oost commentaar Waarschuwing Even voorstellen Opeens is daar die mededeling: ik ga naar Nijmegen. Weten ze daar eigenlijk wat ze staat te wachten? Middelburg huilt, waar het eens heeft"' Uw Mening De carrièreman Peter Jansen Peter Jansen Peter Jansen is niet meer onder ons. Wij zagen het noodlot naderen. Het laat ste halfjaar ging het berg afwaarts met de patiënt. Eten van twee walletjes gaat een mens im mers zwaar op de maag liggen. Onlangs bereikte ons dan ook de voorspelde, treurige tijding: termi nus, finito, owari, basta! Onze har telijke condoleances. We herinne ren ons Peter als de dag van eergis teren. Hij was een man, ja, een man. Hij dronk dus graag bier. En, in de smartelijke eenzaamheid van zijn hoofdredactionele hok tik te hij soms iets. Daar stond dan zijn naam bij: Peter Jansen. Verder geen commentaar. Peter is per Tuk-Tukker overge bracht naar het redactioneel mor tuarium De Gelderlander te Nij megen, alwaar voldoende oude kranten voorradig zijn voor een flamboyante crematie van dit bij zondere stukje Zeeuwse journalis tieke geschiedenis. Voor een vlam mende reportage is flamberen ook mogelijk, mits op tijd besteld. Zeeuwse familie, collega's, vrien den en vijanden kunnen vrijdag 18 december afscheid nemen van Peter tijdens een - Deo Volente - opbeurende bijeenkomst in Bras serie Lumen te Vlissingen. Geen bloemen, bier mag wel. Redactie PZC VLISSINGEN. Wanneer heb je het goed gedaan als hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Cou rant? Wat me het eerst te binnen schiet is: 'Belangrijke zaken eerst'. En: 'Het is nooit een wedstrijd ge weest'. En: 'Wat een stelletje lo sers'. En: 'Oh oh oh, die gaan slecht het weekend in'. En: 'Daar hoef ik m'n jasje niet voor uit te doen'. Ja, we waren voetbalmaat jes. De één voor, de ander steevast achter. Beiden niet super begif tigd. Maar wel super fanatiek. We struikelden en holden dat het een lieve lust was. Heel goed om te ontstressen. Heel goed om op te la den. Met het voetbal zijn er op de redactie hele nieuwe relatiepatro nen ontstaan. Vriendschappen voor het leven. Als je dat voor elkaar krijgt, da's knap. VLISSINGEN. 'Ze hebben me ge vraagd om een halfjaar bij de Gel derlander aan de slag te gaan'. Het meest opvallend is het gebrek aan verbazing op de gezichten op de redactie. Kennelijk zag iedereen het al aankomen. Het was een kwestie van tijd tot de talent jagers van de Persgroep zou den denken: die Jansen, zullen we die maar eens zijn tanden in een grotere krant laten zetten? Tegelijk gaan de gedachten uit naar die redactie in het oosten. Zouden ze weten wat hen te wach ten staat? Een hoofdredacteur die zijn deur altijd open heeft staan. Die luistert naar elk idee; al moet je héél goed kunnen kletsen om hem van zijn eigen idee af te brengen. Die zich tot achter de komma op pagina 39 met de krant bemoeit. Die van begin november tot begin april de kans op schaat sen op natuurijs op de agenda wil houden. Die meelacht, niet alleen als er mét hem, maar ook als er óm hem wordt gelachen. Tijdens vergaderingen die hij overigens in negen jaar tijd niet kort of bondig leert te houden. Die sommige mensen kansen geeft die ze eer der niet kregen, waardoor ze tot - bijvoorbeeld - topverslaggevers uitgroeien. Die niet terugschrikt voor flinke ingrepen, zoals het sa menvoegen van edities; maar ook gerust vlak voor het moment su prème op de rem trapt, als de risi co's toch te groot lijken. En natuurlijk: een man die een aan masochisme grenzende liefde voor het tafelvoetbalspel mee brengt. Ach, misschien kan hij in Nijmegen wél eens winnen. Peter Jansen is de schrik van de Zeeuwse horeca. Niet omdat hij op slui tingstijd altijd laveloos op straat moet worden gezet. Juist het te gendeel. Pas als de twee koks, de jongste bediende en de ober al twee uur verveeld achter de tap hangen. Pas als zij als duide lijk signaal alle stoeltjes omge keerd op de tafels hebben gezet. Pas als zij al drie keer indrin gend maar vergeefs hebben ge vraagd of de heren van de PZC toch nog iets willen drinken, een laatste kopje koffie mis schien? Pas als ze uiteindelijk het moede hoofd buigen voor zoveel onbegrip. Pas dan besluit de hoofdredacteur van de PZC dat het genoeg is geweest. Dan stopt hij zijn felle betoog over een of andere journalistieke kwestie. Dan mogen zijn stafle den naar huis. Hè, hè, even ademhalen. Morgen weer ge woon aan de bak. Nu Peter weg is, zetten we een charme-offen sief in om de schade te herstel len. De volgende hoofdredac teur is gewaarschuwd. Almanak Tip? redactie@pzc.ni Het zal zo'n twee jaar geleden ge weest zijn. Twee heren van een provin ciale organisatie kwamen langs. Peter stelde zich voor als zijnde de hoofdredacteur en Arie Leen als de ad junct. „En hij", stelde Peter de Chef Nieuws dienst voor, „werkt hier al 28 jaar, maar niemand weet wat hij hier doet." Zelden zulke verbouwereerde gezich ten gezien. De PZC kan niet zonder Peter In Geld&Goed www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 18 december 2015 _0 slagregens 257e jaargang nr. 298 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Peter, de man die~ VLISSINGEN. Ooit was hij blij met die ouwe kop, maar al gauw sloeg de ver nieuwingsdrift toe. Het moest helemaal anders: meer kleur en diversiteit graag. Het moest een vernieuwde, weer jéugdige kop worden. Daar bleef het niet bij. Ook de rest werd aangepakt. Multimediaal gezien werd een grote sprong gemaakt, de glossy Geniet werd geboren, er kwam een echte video- ploeg die het Z2-journaal enkele malen per dag maakte en voor het plaatje bij het praatje in de krant zag de nieuwe afdeling Infographics het licht. Even zag alles roze door de Giro, en voor de Tour werd een geel hoedje gedragen. En er werd drie keer verhuisd. En die nieuwe kop? Die is jeugdig genoeg om in theorie nog jaren mee te kunnen, ook al is de bedenker vertrokken. 100 reacties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65