NL op hoofd bij rellen 'Ik vond het eng, al die knallen' Meer dan alleen een dikke deal €39 NIEUWS 5 Vodafone Power to you Tijd voor winteronderhoud aan uw huis! lijk te maken dat ze onderweg was naar haar woning. Maar daar aan hadden de agenten, zo lijkt het nu, geen boodschap. De advocaat: „Er was geen enke le vorm van communicatie moge lijk. Een ME'er haalde direct uit. Haar vriend werd tegengehouden, terwijl zij geslagen werd." De vriend voelt nu nog de totale on macht, omdat hij zijn geliefde niet heeft kunnen helpen. Advocaat Vroegh wil dat er 'op zijn minst' excuses komen van burgemeester Miranda de Vries van Geldermalsen en de korps chef van de politie. „Daarnaast doen we aangifte tegen de betrok ken ME'er van poging tot dood slag, want dat is dit, en er wordt een klacht ingediend bij de korps leiding. Dat gaat nog gebeuren, we hebben nog geen contact ge had met de politie." Vroegh heeft geen goed woord over voor het optreden van de ME. „Het is uitermate triest dat een beschaafde, keurige onder neemster op deze manier wordt neergeslagen." Niet gemeld Districtschef Lute Nieuwerth van de politie zegt niets te weten van het verhaal. „Het is niet bij mij ge meld. We gaan het na. Ik ga er wel van uit dat er bij de acties slachtof fers zijn gevallen, maar daarover krijgen we weinig tot geen infor matie van het ziekenhuis. Ik hoop van harte dat het gaat om relschop pers." Vraag een inwoner van Geldermalsen hoe hij terugkijkt op woens dagavond en er volgt een tirade over de gemeente. Over burgemeester Miranda de Vries die het dorp veel te snel een veel te groot azc in de maag wilde splitsen. Het ge weld van de relschoppers - mensen uit het eigen dorp zo blijkt - is nooit het begin van het gesprek. De omvang van de rellen lijkt nauwelijks door te dringen. Ad Franje (71) staat naar het gemeentehuis te kijken. Leu nend over het stuur van zijn fiets vertelt hij dat zijn zoon bij de demonstratie was die vooraf ging aan de raadsvergadering over de komst van het azc. „Zo dra er vuurwerk werd gegooid is mijn zoon naar huis geko men. Hij was echt bang." De po litie pakte veertien mensen op. Inwoners vinden dat het ge weld te ver ging. Maar de woe de snappen ze maar al te goed. „Vrijdag lekte uit dat er een azc moest komen. In drie dagen moesten mensen reageren en dan wilden ze daar woensdag even een besluit over nemen", zegt een 60-jarige vrouw. „Men sen waren zo boos, dat kon niet goed gaan." Een vrouw van midden veer tig stond woensdagavond bij het gemeentehuis. „Ik wilde mijn twijfels uiten. Ik vind na melijk dat de mensen uit Syrië wel opgevangen moeten wor den, volgens mij vindt iedereen dat, maar ik vraag me ten zeer ste af of we hen wel helpen met zo'n massaal centrum in een dorp waar verder weinig is." Door de grimmige sfeer bleef ze op afstand: „Ik vond het doodeng. Al die harde knal len en dat geschreeuw. Ik vond het raar. 'Is dit wel Geldermal sen?', dacht ik. Het leek ineens wel een grote stad hier." Ook Bert van Aalst, die tot 2010 namens Dorpsbelangen in de gemeenteraad zat, bleef uit de buurt. „Eerlijk gezegd zag ik dit wel een beetje aankomen. Het moest te snel, misschien heeft de burgemeester de emo ties een beetje onderschat." Nu voor p.mnd. 2 jaar get) rfLJ GeteSt ais beste netwerk ll vodafone.nl >p VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 V X SAMSUNG ONDERHOUD 6% BTW! altijdgoedinonderhoud.nl Geldermalsen the day after: inwoners komen kijken naar de vernielingen bij het stadhuis, foto Remko de Waal/ANP door Rinke den Os en Bettine Winters Inwoners van Geldermalsen keu ren de geweldsuitbarsting van woensdagavondniet goed. Maar de gemeente was ook fout be zig, zeggen ze er achteraan. SAMSUNG Galaxy S6 2 GB 300 minuten Onbeperkt sms 4G+ toestel t.w.v. €659 Network Crew Maximale 4G snelheid v 0 4G+in 139 gemeenten 4 Gratis klantenservice \1 Ei 24/7 support 5 Voordeel op Reis foi r ter Mobiel Thuis voordeel ex, My Vodafone App krij Smartphone Crew vici eer. Mobile Wallet verl 1e en 2e kerstdag 1'! gratis onbeperkt data nai tra woc P3 Best in test 08/2015 Mobile Benchmark The Netherlands The Netherlands f °n; ij bir .ie C' ,^,,„=11. warn au wat er allemaal Part of the Deal is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5