ÜNNEN&BUI1 7 0 KIJK VERGELIJK Rustig wonen in een ruim hoekhuis in Axel Ik mag graag spelen met het interieur, met kleuren en accessoires, afhankelijk van het jaargetijde heid. Onze nieuwe identiteitskaart moesten we ophalen in de Belgi sche ambassade in Den Haag. Dat was even een ritje, maar daardoor hebben we wel kennisgemaakt met het mooie Scheveningen. Ook ont dekten we hoe enorm druk de randstad is. Wat zijn we dan ook blij met de rust, ruimtelijkheid en schoonheid van Zeeland." Lilians ogen glimmen als ze het Zeeuws-Vlaamse landschap be schrijft. „In België vind je veel lint bebouwing. De akkers en tuinen erachter kun je niet zien. Hier wel en dat vinden we prachtig. Ook is Axel heel groen en ruimtelijk. Ver der zijn er veel voorzieningen. Erg praktisch." Het klussen aan hun nieuwe huis viel mee, zegt Lilian. „We hebben alle wanden wit laten schilderen. Normaal doen we dit soort dingen zelf, maar dat ging nu niet vanwege mijn rug. Verder was het huis naar onze smaak. Ik mag graag spelen met ons interieur, met kleuren en accessoires, afhankelijk van het jaargetijde." Stoomextractor Met een brede glimlach schuift ze een voorraadkast in de keuken open. Tientallen potten jam en gelei staan opgestapeld, alle van bi ologisch fruit, met een speciale stoomextractor: Lilians hobby. Op zolder heeft Rik zijn man cave, met onder meer diverse computers voor muziek en foto's. Samen met Lilian kijkt hij graag naar Engelse detectives, beneden op de bank, met de kat, Imperator Augustus, tussen hen in. Leuke Bed Breakfasts ontdekken vinden ze ook 'tof'. Wat dat betreft valt er in Nederland nog veel te ge nieten, verwachten ze. Hun nieuwe stek verenigt het beste van twee werelden in zich: de schoonheid van het Zeeuwse land, op korte af stand van hun vaderland. Lilian: „We gaan nog vaak naar Gent, om te wandelen en etalages te kijken. Niet naar de Gentse Fees ten; veel te druk! Geef ons de rust en ruimte van Zeeland maar." Klinkt het goed, wonen in Axel? Wij maakten een selectie uit het aanbod van hoekwoningen in dit rustige groene dorp. Misschien staat er een huis voor u bij, maar alleen kijken mag uiteraard ook. AXEL AXEL AXEL AXEL AXEL vrijdag 18 december 2015 Rik Meuleman en Lilian Notebaert: Vlaams geluk in een Neder lands dorp. groene Axel 44 EVEN VOORSTELLEN Rik Meuleman (57), testingenieur in het Belgische Aalst. Lilian Notebaert (56), voormalig bloemist, nu koffievrijwilliger in een zorgcentrum Rik en Lilian delen hun huis met de kat Imperator Augustus, een Maine Coon. Adres: Troelstralaan 31 Prijs: €149.000 k.k. Bouwjaar: 1971 Kenmerken: Doorzonkamer met natuurste nen vloer, open keuken. 3 slaapkamers, hobbyzolder. Brede tuin met berging. Adres: Van Gistellelaan 38 Prijs: €143.500 k.k. Bouwjaar: 1963 Kenmerken: Gemoderni seerde woning met geïsoleerde berging. Woon kamer met dub bele tuindeuren in kunststof. Adres: Nieuwendijk 76 Prijs: €143.500 k.k. Bouwjaar: 1920, aanbouw 1979 Kenmerken: Hoekwoning met garage en tuin op 587 m2 eigen grond. Garage. Adres: Te Waterstraat I Prijs: €169.000 k.k. Bouwjaar: 1959 Kenmerken: Uitgebouwde eengezinswo ning met ga rage, 2 slaap kamers. Tuinkamer. Adres: Beetho- venstraat 7 Prijs: €139.500 k.k. Bouwjaar: 1967 Kenmerken: Woonkamer met tegelvloer, half open keuken met uitge bouwde bijkeu ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59