6 e# Huizenpaspoort Rik Meuleman en Lilian Notebaert uit het Vlaamse Merelbeke sloegen steil achterover toen ze de huizenprijzen in Zeeuws Vlaanderen zagen. Zoveel waar voor zulke prettige prijzen? Ze kochten een hoekhuis in Axel. Door het grote raam in de bijkeuken, waar onze ontbijttafel staat, zien we onze buren langskomen. Gezellig TEKST PAULA KOSTER FOTO'S PETER NICOLAI Rik Meuleman (57) en Lilian Notebaert (56) wonen sinds april in een hoekhuis aan de Thor- beckelaan in Axel. Ze woonden in Merelbeke, een drukke satellietstad van Gent. Rik werkt in Aalst, bij de Belgische evenknie van TNO. Lilian is van oorsprong bloe- miste, maar rugklachten dwongen haar te stoppen met haar bloem- binderij. Na het uitvliegen van hun drie zoons ging het stel op zoek naar een kleinere woning. Dat viel niet mee, vertelt Lilian. „We kon den niks vinden voor een redelijke prijs. Na driejaar zoeken stuitte Rik op een website met koopwonin gen in Zeeuws-Vlaanderen. We ge loofden onze ogen niet: zo veel moois voor zo weinig geld, dat kon niet kloppen. Toch wel, zo bleek." Lichtinval Rik en Lilian hadden al diverse wo ningen bekeken toen Thorbecke- laan 15 in Axel op hun pad kwam. De royale lichtinval in de woonka mer en de keuken-met-aanbouw bevielen hen meteen. Rik: „In de zijmuur van het huis zitten geen ramen en dat blijft zo, omdat we van koelte houden. Door het grote raam in de bijkeuken, waar onze ontbijttafel staat, zien we onze buren langskomen en dat vinden we erg gezellig. We maken graag een praatje met hen, vanuit de tuin of op straat. We voelen ons al hele maal opgenomen in de gemeen schap." Lilian zag aanvankelijk op tegen het vele alleen thuis zijn in haar nieuwe woonplaats. Daarom is ze vrijwilligerswerk gaan doen in een zorginstelling. De tuin houden Rik en Lilian met opzet simpel, van wege Lilians rugproblemen en Riks drukke baan. De voortuin bijvoor beeld is volledig betegeld. In de zij tuin staan alleen wat rabarber- en bessenstruiken. Rik zou er graag een parkeerplaats aanleggen. Bewerkelijk Verhuizen van België naar Neder land is nog best een gedoe, vinden Rik en Lilian. „Het invoeren van onze auto's was onverwacht nogal bewerkelijk," legt Rik uit. „Verder moesten we de kat laten chippen en laten inenten tegen hondsdol- AXEL vrijdag 18 december 2015 Rust en mimte in het 44 De vraagprijs van het hoekhuis aan de Thorbeckelaan 15 was 149.000 euro k.k.. De woning (1972) heeft een zonnige woon kamer, een uitgebouwde keuken en 4 slaapkamers. In de tuin staat een berging die Lilian en Rik ooit willen vervangen door een houten tuinhuis. Rik en Lilian zijn geen tuiniers en houden de praktisch aange legde tuin graag betegeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58