DE SPECIAAL ZAAK IINNENM Ze zijn er nog: échte speciaalzaken van ondernemers die niet raken uitgepraat over hun product. Zoals Ingrid Borger van woonwinkel De Zeeuwse Jordaan in Middelburg. Designmerk Made opent winkel Syriërs krijgen Ikea-meubels Lampje voor donkere dagen Zuinige lampen en korter douchen 5tta V w Telkens als ik iets verkoop, valt er een gat. Dan moetik alles opnieuw opstellen. Dat vind ik zó leuk om te doen w;:£& 0 TEKST ELIAN VAN 'T WESTEINDE WIE WAT WAAR WEBSITE Middelburg wordt ook wel klein Amster dam genoemd. Er staan grachtenpan den, er zijn een He rengracht en een Dam en nu is er ook een 'Jordaan'. De Zeeuwse Jor daan in de Sint Janstraat, een woonwinkel. „Deze straat heeft de zelfde leuke winkeltjes als de 9 Straatjes in de Amsterdamse Jor daan," zegt eigenares Ingrid Borger. „Daar shop ik graag. De laatste keer dat ik er was, kwam ineens die naam in me op." Met de opening van haar woonwin kel kwam een langgekoesterde wens uit, vertelt de levenslustige Ingrid, die ook jazz-zangeres en fo tograaf is. „Toen dit pand leeg stond, zo'n zes jaar geleden, kriebelde het al. Vanaf dat moment ben ik ideetjes gaan verzamelen. Een grote witte doos stopte ik vol met paperassen over alles wat met het beginnen van een bedrijf te maken heeft. Verder veel afbeeldin gen ter inspiratie. Kleurstalen, stof fen, plaatjes uit tijdschriften. Op een dag kreeg ik toestemming van de verhuurder en alles viel als een puzzel in elkaar. Diezelfde avond nog schreef ik mijn ontslagbrief. Ik werkte destijds een paar dagen per week als activiteitenbegeleider in de ouderenpsychiatrie." Misschien is het haar vaste klanten al opgevallen: de inrichting van de winkel verandert bijna wekelijks. „Telkens als ik iets verkoop, valt er een gat," zegt Ingrid. „Dan moet ik alles opnieuw opstellen. Dat vind ik zó leuk om te doen." Schuiven met meubeltjes en woon accessoires deed ze al van jongs af aan. In deze winkel kan Ingrid haar gang gaan met de styling. Ze weet met weinig een warme sfeer te scheppen. Dat doet ze door ver schillende stoffen, kleuren en mate rialen te combineren. Ze schuift en schikt tot het resultaat klopt. „Ideeën doe ik op in woontijd- schriften en door zelf regelmatig te winkelen." Ze glundert als ze vertelt. „Ook de natuur inspireert me. Zoals kleuren van bomen en bladeren. Soms vind ik veertjes of schelpjes op het strand. Die gebruik ik ter decora tie." Breisels In de Zeeuwse Jordaan verkoopt Ingrid stoere en hippe woonacces soires, woonplaids, vintage en nieuwe kasten en tafels. De collec tie is uitgebreid en exclusief. Zo hangen er unieke breisels van Inti Knitwear en lampen van eigen label: Uit eigen Lab. De sieraden van Marcel Sonnega Jewelry schit teren in een glazen kast op de toon bank. Verder verkoopt Ingrid fairtrade collecties van de Zeeuwse merken Indahbags en Sjaal met Verhaal. Zelfs mossel chocolaatjes van chocolaterie Ticho uit Yerseke liggen op de toonbank. Ingrid is er maar wat trots op dat klanten speciaal naar haar winkel komen om spulletjes voor thuis uit te zoeken. „Ik hoor vaak dat het aanbod bijzonder is voor Middel burg. En mensen vinden het een gezellige winkel. Dat is ook belang rijk." Showroom Vluchtelingen Oplaadbaar Mil icuvricn del ijk Ingrid Borger verandert wekelijks de inrichting van haar winkel, fotomechteld jansen STUKJE AMSTERDAM IN MIDDELBURG Ingrid Borger De Zeeuwse Jordaan Sint Jans traat 62, Middelburg dezeeuw- sejordaan .nl 44 vrijdag 18 december 2015 Online designmerk Made opent op 23 januari een showroom in Amsterdam. Het is de eerste winkel showroom van Made buiten Groot-Brittannië. De toonzaal komt in het bedrijfsverzamelpand Boun- ceSpace aan de Overtoom. Bezoekers kunnen via tabiets en iMacs informatie over de meubels en accessoi res opvragen. De opening van de 300 vierkante meter tellende showroom wordt in het weekeinde van 23 en 24 januari feestelijk gevierd. Made had eerder al een pop-upwinkel in de hoofdstad. De show room is zeven dagen per week open. miljoen euro geven we dit jaar uit aan kerst versieringen. Vorig jaar was dat nog 145.000 euro. Vooral kerstlamp jes zijn populair. -> De Canadese Ikea gaat 180.000 dollar aan meubels doneren aan Syrische vluchtelingen. De Zweedse meubelgigant geeft Syriërs die tussen nu en maart 2016 de Canadese grens passeren bedframes, matrassen, beddengoed, kookspullen, lampen, tafels, stoelen en speelgoed. On langs maakte Ikea al bekend dat het we reldwijd tienduizend tijdelijke huizen voor vluchtelingen wil bouwen. ,,Bij Ikea weten we dat een eigen huis de meest belang rijke plek in de wereld is," verklaart direc teur Stefan Sjöstrand. In de donkere dagen voor kerst snakken we naar licht. Lampje 'Edison the petit' van Fatboy brengt licht in de duisternis. Handig: het ledlampje is oplaadbaar en heeft dus geen snoer. Je kan 'm overal neer zetten. Het lampje brandt -afhankelijk van de stand- 6 tot 24 uur. Een derde van de Nederlandse huizen bezitters houdt nauwkeurig bij hoeveel energie ze verbruikt. Dat blijkt uit onder zoek van Milieu Centraal en zonnepane lenleverancier Sungevity. Negen op de tien Nederlanders hebben minimaal twee maatregelen genomen om hun verbruik terug te dringen. De populairste energie besparende maatregelen zijn de aanschaf van zuinige lampen en korter douchen. Ook geeft 12 procent van de 1005 onder vraagden aan op korte termijn zonnepa nelen te willen aanschaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56