De Bruijn sluit wereldbekerjaar af met verlies in hoofdtoernooi iO Talentvolle voetballers in drie selecties 14 ZEELAND Van den Hemel vertrekt, Hiensch en Houtepen verlengen contract Groene Ster bekert West Zeeuws-Vlaamse Jeugd Selectie laat zien dat jonge talenten baat hebben bij samenwerken. Hubert van den Hemel vertrekt aan het einde van het seizoen als trainer van voetbalclub Zaam- slag. De oefenmeester uit Terneu- zen heeft er dan drieënhalf jaar op zitten bij de zaterdag-tweede klasser. Hij volgde destijds hal verwege het seizoen Ad Roovers op. Bij klassegenoot Terneuzen- se Boys verlengde Diederik Hiensch zijn contract met een jaar. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club. Cees Houtepen knoopt er bij Serooskerke, koploper in de der de klasse A, een tweede jaar aan vast. Hetzelfde geldt voor Erwin de Nijs bij derdeklasser Tholense Boys. Beide oefenmeesters zijn aan hun eerste jaar bij de club be zig. André de Nooijer is ook vol gend seizoen trainer van Groede. De oefenmeester is momenteel aan zijn eerste jaar bezig bij de koploper van de vijfde klasse A in het zondagvoetbal. Kerkhove strandt in kwartfinale Tennisster Lesley Kerkhove delf de gisteren het onderspit in de kwartfinales van het 50.000 dol- lartoernooi van Ankara. De Zie- rikzeese kwam tekort om Cagla Buyukakcay voor de tweede keer in twee maanden te verslaan. Ze verloor met 6-17-6. Eind oktober was ze in de Verenigde Staten nog te sterk voor de Turkse. In het dubbelspel bereikte ze met de Poolse Paula Kania de fi nale door een zege op het als eer ste geplaatst duo Buyukakcay/ Krunic. SPORT KORT Jansen accepteert voorstel niet Daniël Jansen heeft het schik kingsvoorstel van acht wedstrij den schorsing niet geaccepteerd. De verdediger van Vlissingen kreeg het voorstel naar aanlei ding van zijn rode kaart afgelo pen zondag tegen OSS'2o. Hij raakte verwikkeld in een handge meen met OSS-aanvaller Tony de Groot, die ook de rode kaart getoond kreeg. Beide spelers gaan niet akkoord met het voor stel dat ze van de KNVB kregen. Na de de kerstvakantie doet de tuchtcommissie nu uitspraak. Tijdens een oefen wedstrijd tegen een jeugdploeg van Knokke kon Marty Bekooy twee maanden ge leden niet geloven wat hij zag en hoorde. „Die trainer ging te keer, ik zal maar niet herhalen wat hij zei", zegt de oefenmees ter uit Oostburg. „Hij wisselde een ventje, schold 'm helemaal verrot en liet hem daarna tien keer opdrukken. Ongelofelijk." Dat zul je bij Bekooy en zijn col lega's van de West Zeeuws- Vlaamse Jeugd Selectie (WZV- JS) dus nooit zien. Plezier en ontwikkeling staan bij de WZVJS voorop en gaan hand in hand met discipli ne. De jeugdselectie werd ne gen jaar geleden in het leven ge roepen door Fred van Hasselt en Silvan Dingemanse, omdat het tweetal het voetbal in West Zeeuws-Vlaanderen graag naar een hoger niveau wilde tillen. Ne gen jaar later kan de conclusie worden getrokken dat het een suc ces is, dat door de clubs in de re gio wordt omarmd. „We hebben alle clubs laatst uitgenodigd in de Drie Koningen in Groede", vertelt Mare Brevet. De inwoner van Biervliet is sinds kort voorzitter van de WZVJS. „Het was in meerdere opzichten een positieve avond. Er werden veel vragen gesteld en er kwam ook veel feedback van de clubs." Het concept van de WZVJS is net zo eenvoudig als duidelijk: de clubs schuiven zelf hun beste D's, C's en B's naar voren, waarna bij een selectiedag een schifting is ge maakt. Daar zijn de selecties voor de D-pupillen (18 spelers), C-ju- nioren (ook 18 spelers) en B-junio- ren (16 spelers) uit voortgekomen. Silvan Dingemanse is de stu wende kracht bij de WZVJS, na dat zijn maatje Fred van Hasselt in mei vorig jaar overleed. Dinge manse, ook jeugdtrainer bij Oost burg, heeft inmiddels een grote groep voetbaldieren om zich heen verzameld. „Ik ben niet zoals Fred", legt hij uit. „Die deed heel veel zelf: mailen, bellen, sponsors benaderen, noem maar op. We hebben nu een bestuur met vijf mensen, op iedere groep zitten twee trainers en één begeleider en we hebben een keeperstrainer. Maar het gaat niet om ons, het gaat om de voetballers. Je merkt dat de jongens graag komen trai nen." En dat is in de huidige maat- 'Het gaat gaat om de voetballers. Je merkt dat de jongens graag komen trainen' 'Er werden veel vragen gesteld en er kwam ook veel feedback van de clubs' 'Het mooie is dat het allemaal gemotiveerde jongens zijn. Dat is heerlijk werken' Na met de hakken over de sloot (als derde beste nummer twee van de kwalificatie) in het hoofdtoernooi te zijn gekomen, was dat meteen ook zijn eindsta tion. Dick Jaspers won weliswaar met klein verschil - 40-36 in 21 beurten - maar kwam niet echt in gevaar. Dat de Hulstenaar nog zo dichtbij kon komen, lag vooral aan Jaspers. De Brabander miste drie matchballen op rij en juist op dat moment speelde De Bruijn eindelijk vrijuit en kwam nog sterk terug met 22 punten in zeven beurten. Hij had nog een kans op een barrage mits hij in zijn nabeurt zeven caramboles zou maken. Maar zover kwam het niet, hij stokte na drie. Berusting typeerde nog het best de lichaamstaal van de Hul stenaar. Een jaar eerder werd De Bruijn 37e in Hurghada, nu 21e. Na de derde plaats in januari in Zuid-Korea op het WK ging het in het wereldbekerseizoen 2015 een stuk minder. In Luxor werd hij zestiende, in Porto tiende, in Ho Chi Min-stad 22e, in Guri 30e en in Istanbul tiende. Met zijn uitslag in Egypte sluit De Bruijn het seizoen af als nummer 24 op de wereldran- king, waar hij na het WK nog tiende stond. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen kunnen zich vanavond in de eigen Baskensburg (aftrap 20.45 uur) plaatsen voor de kwartfinale van de KNVB-beker. Tegenstander is Zeemacht uit Den Helder, dat uitkomt in de eerste divisie, foto Lex de Meester ANKARA VLISSINGEN WILHELMINADORP Derde editie van Zeeland Schaakt Voor de derde keer or ganiseert de schaak vereniging Goes het Open Zeeland Schaakt Kersttoer nooi. Net als vorig jaar is het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp de plaats van handeling. Vorig jaar won René Tiggelman. KLOETINGE Aftrap vervroegd Kloetinge trapt het be kerduel met Victo- ria'03 morgen al af om 14.00 uur. Het duel is met een half uur vervroeg in ver band met het vroeg in vallen van de duister nis. Het betreft een wedstrijd in de vierde ronde van de districts beker. Behalve Kloetin ge komen ook Hoek (uit tegen Oranje Wit), RCS (thuis tegen Pelikaan) en Terneu- zense Boys en Seroos kerke (tegen elkaar) zaterdag in actie. WESTKAPELLE Dorpentoernooi Duizend kinderen ne men dezer dagen deel aan het Zevendorpen- toernooi. Zeven clubs uit de gemeente Veere laten hun jeugd (mini's tot A's) voet ballen in zalen in Westkapelle, Oostka- pelle, Koudekerke en dit jaar eenmalig in Middelburg. Het gaat om de voetballers 52 door Barry van der Hooft In totaal trainen en spelen 52 kinderen van twaalf verschillende clubs nu bij de drie selecties van de West Zeeuws-Vlaamse Jeugd Selectie. Silvan Dingemanse trainer Mare Brevet voorzitter Marty Bekooy trainer door Joop van den Oudenhoven HURGHADA. Driebander Jean Paul de Bruijn is in het laatste wereld bekertoernooi van dit jaar uitge schakeld in de zestiende finale door landgenoot Dick Jaspers. Daarmee sloot de Hulster biljarter zijn seizoen 'in stijl' af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46