Kans op doorstart van failliet PAC Zonweringen Kapadokya wil goede naam en het vertrouwen van de mensen terug ZEELAND 11 TESS ALMEKINDERS 5 JAAR De glitters op haar vestje en het zwarte bloemetje op haar jurk vindt Tess het allermooiste aan haar nieuwe kerstoutfit. Ze heeft hem zelf uitgeko zen, vertelt ze. „Ik heb deze jurk van daag aangedaan, omdat dat van mijn moeder moest. Ik vind het wel leuk om hem aan te heb ben. Hij past goed." Haar haren zijn inge vlochten en in een knot gedraaid. „En ik heb ma- ke-up op mijn wangen, en mijn ogen en mijn lippen. Normaal heb ik dat nooit. Dat hoort alleen met kerst." Tess kan niet wachten tot ze de zelfgemaakte hapjes in de klas mag op eten. „Ik heb worsten broodjes meegenomen", vertelt ze. „Gewoon om dat ik die heel lekker vind." De nieuwe trui van Reza komt eigenlijk het best van pas als het buiten heel erg koud is. „Nu is 'ie een beetje warm", vertelt hij. Toch wilde Reza de trui per se aan naar het feest op school. „Er staat een sneeuwpop op. Dat past goed bij de kerst." Reza heeft de trui van Sin terklaas gekregen, maar hij had 'm net zo goed zelf uit kunnen zoeken. „Ik vind 'm heel mooi." Hij heeft niet over wogen om, net als sommige jongens uit zijn klas, een jasje of een stropdas aan te trekken. „Dat past niet zo bij mij." Het leukste van de kerstvie ring vindt Reza het eten. „Ik heb samen met mijn moeder pannenkoeken gebakken. Ik heb ook stroop en suiker bij me. Lekker!" YASHLIN JASPERSE 8 JAAR „Dit zijn mijn nieuwste kleren!", zegt Yashlin. „Ik heb ze niet zelf uitgeko zen. Dat heeft mijn moe der gedaan, toen ik op school zat. Ik hou niet zo van winkelen, ook al ben ik een meisje. Ik vind het wel leuk om er mooi uit te zien." Yashlin draagt een 'feestrokje', met maillot, roze shirt en roze 'beren vacht'. „Ik hou van wolli ge dingen. En deze is zó lekker zacht! En roze vind ik ook heel erg mooi. Het past heel goed bij de kerst en ik ga deze kleren ook nog aandoen met andere feesten." Het haar van Yashlin zit in een knot. „Dat heeft mijn moeder gedaan. En ik heb ook lippenstift op. Dat doe ik alleen met gro te feesten." RITTHEM. Er zijn diverse geïnteres seerde partijen voor overname van Polderdijk Gevelverfraaiing in Ritthem. Dat zegt curator Folkert Hiemstra van Van Boven advoca ten. Hiemstra hoopt volgende week duidelijkheid te hebben over mo gelijke voortzetting van het be drijf, dat ook bekend staat als PAC Zonweringen. Het faillissement werd vorige week uitgesproken. Vijf werkne mers hebben ontslag aangezegd gekregen, maar zijn gedurende de opzegtermijn nog in dienst. Polderdijk verhuisde in 2009 vanuit Koudekerke naar een nieuw bedrijfspand aan de Marie Curieweg, op het moment dat de crisis in de woningmarkt ging doorzetten. „Door de slechte woningmarkt en economische onzekerheid kreeg het bedrijf steeds minder op drachten. Mensen investeerden minder in hun huis", verklaart Hiemstra. „De investeringskosten kon het bedrijf door de slechte jaren 2009 en 2010 niet meer terugverdienen, ook al ging het in recentere jaren weer beter", zegt Hiemstra. In 2013 ging de personeelbv van Pol derdijk, Alulight Gevelverfraaiing, al failliet. „Zij denken dat burgemeester Delhez en sommige media de waarheid vertellen, maar ik weet zeker dat uit het onderzoek naar voren komt dat ik mij niet schul dig maak aan ondermijning." Van drugshandel, witwassen of alcohol schenken aan minder jarige jongeren is volgens Zor geen sprake. „Ik probeer op een eerlijke manier mijn boterham te verdienen en vind het heel akelig dat ik word beschuldigd van din gen die ik niet doe." 'Ik vind het heel akelig dat ik word beschuldigd van dingen die ik niet doe' Dat volgens Delhez overtredin gen in de vergunningsfeer zijn geconstateerd, vindt Zor vreemd. „Drie maanden geleden nog heeft hij mij een vergunning ge geven. In de tussentijd heb ik geen waarschuwing gehad. Hij had mij kunnen inlichten." Van alle aantijgingen is er ei genlijk maar eentje die Zor be grijpt. „Eén werknemer had za terdag geen geldig legitimatiebe wijs bij zich en van een ander was de arbeidsovereenkomst nog niet binnen. Deze documenten heb ik later aangeleverd. Als ik daarvoor berispt word, vind ik dat terecht." Zor heeft een advocaat in de arm genomen en wacht in span ning op de uitslag van het onder zoek. „Ik hoop op excuses van burgemeester Delhez, want ik wil mijn goede naam terug. En het vertrouwen van de mensen." VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 ns uit voor het kerstdiner door Claudia Sondervan door Ellen Jobse KORTGENE. De zin om te gaan wer ken is Umit Zor vergaan na de grootschalige controle van afgelo pen zaterdag. De uitbater van piz zeria en grillroom Kapadokya in Kortgene voelt zich bekeken door inwoners van het dorp. Umit Zor, uitbater van Kapadokya

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43