Kerstolifant FilmlabZ strijkt neer in DOK41 'Kijk verder dan jezelf Vlissingse drugsdealers voor 32 mille 'geplukt' ZEELAND 9 Nu in de winkel, mét 1 korting! Mocht u, die immers niets ziet in kerstkal koen, nog geen idee hebben wat bij het hoofdmaal van Kerstmis als hoofd gerecht geserveerd zou moeten worden, dan heb ik hier wel een aardige suggestie. Wat te denken van kerstolifant? Ik bedoel natuurlijk niet het dier in zijn geheel, maar een stuk van de slurf of bijvoorbeeld een poot. Het laatste is het gemakke lijkst, omdat een slurf niet zo ge makkelijk is aan te slepen. Kies een poot van een jong dier, dat be spaart stooftijd. Stroop het vel er voorzichtig af en kerf de zool los van het vlees dat u tegelijkertijd ontbeent. Snijd het vlees eerst in de lengte door en daarna nog maals door midden. Zet het vlees in lauw water. Werp het bot weg. Bewaar de huid en de zool, schraap de vleesresten eraf en was de binnenzijde met sodawater. Breng de huid zoveel mogelijk in de oorspronkelijke vorm, droog hem af en bewerk deze met aluin. Vul het geheel daarna met zeer droog strandzand (vergunning no dig) en ram in het midden ervan een houten wig of een fles, vol of leeg is om het even. Blancheer on dertussen de stukken vlees een kwartier, doe ze in een katoenen doek en zwaai ze droog. Daarna neemt u een goed sluitende gietij zeren pan en bedek de bodem (aan de binnenkant) dakpansge wijs met dikke plakken Bayonner. Leg daarop de stukken vlees, strooi er tenen knoflook omheen en voeg vooral aromaten toe, on der meer veel paprikapoeder en houtskoolpoeder voor de kleur, alsook een kerstkaneelstokje, een staafje laurierdrop, een schepje pi- li-pili, cacao, een flinke scheut kerstpindaolie, peterseliewortel- tjes, een stukje zoethout (verkrijg baar bij de goede houthandel), blokjes kerstwinterwortel, een kop bouillon van eerste kwaliteit, of als dat niet kan bouillon van tweede kwaliteit. Sluit uw pan hermetisch af en laat het vlees op een zacht vuur een half etmaal sudderen. Laat de zorgvuldig ont vette olifantensaus tot demi glacé inkoken samen met een glas port, een glas Madeira en eventueel voor de fijnproevers wat mispelli keur en vijftig rode pepertjes die u in veel water op hoog vuur zo geblancheerd heeft dat ze groen zijn geworden. Het is noodzake lijk dat de saus zéér pikant is en goed smaakt; u moet vooral op het eerste letten. Van de ontvilde poot is een goed bruikbare en originele kerst boomstandaard te maken. Door het wegnemen van de wig of de fles is er in het zand een holletje ontstaan waarin mooi de stam van een kerstboom past. Het is aan te raden eerst de olifantspoot met zand en al op de eettafel te zetten. Een opgetuigde kerstboom kan dan gemakkelijker zijn plaats je vinden en kan zo nog ver voor bij Nieuwjaar als aandenken aan de kerstmaaltijd blijven staan. VLISSINGEN. Een broedplaats in een broedplaats: in een van de bedrijfs- loodsen van DOK41 is filmlaborato rium FilmlabZ neergestreken. Dat hoopt alle Zeeuwse filmmakers naar Vlissingen te halen. FilmlabZ is een initiatief van filmmaker Bo van Scheyen en Jeroen van Oijen van Cavak, cen trum voor audiovisuele amateur kunst. Van die stichting gaat Film labZ onderdeel uitmaken. Van Scheyen en Van Oijen willen een ontmoetingsplaats vormen voor zo wel beginnende als ervaren Zeeuw se filmmakers, zodat die elkaar kun nen inspireren en stimuleren. „Ie dereen die iets met film wil, film een warm hart toedraagt, met een fantastisch idee rondloopt is wel kom om bij ons binnen te stap pen", vertelt Van Scheyen. „Er zijn nog zoveel mooie verhalen te vertel len. Wie weet tot wat voor prachti ge resultaten dat kan leiden." Ze hoopt dat FilmlabZ leidt tot de oprichting van een overkoepe lende organisatie op het gebied van film in Zeeland, een soort loket voor filmmakers in Zeeland en zij die in Zeeland willen filmen. Voor onderzoek daarnaar krijgt het initia tief subsidie van Stichting ZigZag. Samen met het ZB-planbureau gaat FilmlabZ onderzoeken wat de randvoorwaarden en economische spin-off van zo'n Zeeuws filmont- wikkelhuis zouden zijn. Daarbij wordt samengewerkt met 'filmpro minenten binnen en buiten de pro vincie'. MIDDELBURG. Om de tolerantie in de wereld te versterken is het no dig dat jonge mensen leren om zich heen te kijken. En zich niet alleen bewust te zijn van zich zelf. Want mensenrechten is ook leren jezelf te zien uit het per spectief van een ander." Minister Jet Bussemaker van Onderwijs zei dat gisteravond tij dens de opening van de Interna tional Human Rights Education Conference in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Met de aanslagen in Parijs en Libanon nog vers in het geheu gen, is de vraag actueler dan ooit: wat kan en moet het onderwijs doen om tolerantie te versterken en radicalisering tegen te gaan? Zo'n 250 experts uit 45 landen buigen zich drie dagen lang op de conferentie (mede georgani seerd door University College Roosevelt) over dit soort vragen. Minister Bussemaker gaf al vast een aftrap voor de discussie. „Jonge mensen moeten op school meer leren dan alleen lezen, schrijven en wiskunde. Ze moe ten ook hun geschiedenis ken nen. Want de wereld kun je niet vanuit één perspectief bekijken. Mensenrechten beginnen al thuis, op school, bedrijf en kan toor. Als je daar de waarde van in ziet, kun je dat elders ook." MIDDELBURG. De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren beslist dat twee Vlissingers, de 29-jarige Mou- stapha C. en zijn 31-jarige vriend Hisham T. voor 32.887 euro - geld dat ze met de handel in harddrugs hebben verdiend - moeten wor den 'geplukt'. Het Openbaar Mi nisterie had in eerste instantie 83.231 euro willen zien, maar corri geerde dat enkele weken geleden naar 70.190 euro. C. werd ervan verdacht in 2011 tweeënhalve maand in zijn woonplaats te heb ben gedeald in zowel heroïne als cocaïne. Hij werd daarvoor veroor deeld tot tien maanden cel waar van vier voorwaardelijk. Het von nis was conform de eis. De brood dealer T. (iemand die wel dealt maar zelf niet gebruikt) werd het jaar daarvoor al veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Tegen hem was 4,5 jaar geëist. „-^ollandse Antoni van Leeuwenhoek De kleine diertjes Verzamel ze allemaal bij o.a.: brunu Klik l* Kijk ook op pzc.nl/HH door Wendy Wagenmakers Minister Jet Bussemaker gisteravond in Middelburg. Achter haar commissaris van de koning Han Polman, rechts van hem de Middelburgse burgemeester Harald Bergmann. foto Lex de Meester door Jeffrey Kutterink Primera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41