Schilders doen het dan zelf wel Laatste feest is de kerstsalsa Na bedrijventerrein Souburg I komt Souburg n 6 WALCHEREN Vergeefse poging Vlissingse oppositie om de gemeente te behoeden voor uitgave 'die ze helemaal niet heeft'. Lintje voor Wim Bartels VLISSINGEN. Ook al is het eerste bedrijventerrein van Souburg nog niet uitverkocht, er komt al een tweede. De Vlissingse ge meenteraad heeft gisteravond, zij het schoorvoetend, ingestemd met het verlengen van de Marie Curieweg en een nieuwe rotonde op de Veerhavenweg. Die maatregelen zijn eigenlijk bedoeld om de marinierskazerne beter te ontsluiten, zodat het ma rinepersoneel op vrijdagmiddag fatsoenlijk richting de A58 kan. Maar ook het verkeer van de nieu we bedrijventerreinen die Vlissin- gen en Zeeland Seaports langs de A58 en de Buitenhaven willen in richten, profiteert ervan. De pro vincie wil 5,7 miljoen euro subsi diëren, als de gemeente Vlissin- gen zelf ook 2,8 miljoen bijlegt. Die komen uit de spaarpot. Souburg II wordt dat gebied ge noemd, als opvolger van het ter rein bij de afrit van de A58. Het Vlissingse college denkt er perce len te kunnen verkopen, nu de mariniers komen. Dat moet ook wel, want de terreinen staan voor 7,7 miljoen euro in de boeken. Nu twijfelden Vlissingse raads leden niet zozeer aan die plan nen, maar wel over het moment dat die worden uitgevoerd. „Het kan economisch goed zijn", stel- Naar de Kuiperspoort in Middelburg voor de ge liefde schilderles, daar hadden ze weinig trek in. Toen Kunsteducatie Walcheren (KEW) deze lente aankondigde wegens subsidieverlies het Theo van Doesburgcentrum in Vlissin- gen te verlaten, besloten wat cur sisten te peilen of ze de lessen niet zelf konden regelen. Ja dus, en nog goedkoper ook, merkte schildercursist Heieen Peters. Met Peter Stok verzamelde ze zo 55 cursisten die liever in het Theo van Doesburgcentrum ble ven als KEW zich terugtrok. Oud-KEW-docent Peter Paul Adriaansen wilde graag blijven doen wat hij deed; de cursisten begeleiden, maar nu tegen vrij- willigersvergoeding. De gemeen te Vlissingen was bereid hun oude leslokaal aan hen te verhu ren mits er een stichting was. Zie daar: Schildercursus Vlissin gen is geboren. De houten ezels mochten ze houden en bij scho lengemeenschap Nehalennia ma ken leerlingen nieuwe schilders tafels die komende lente af zijn. Inmiddels zijn er 75 cursisten en zijn enkel nog plaaten vrij voor het modelschilderen op vrijdag. Maandag 11 januari begint een in troductiecursus voor beginners. de Marin de Zwarte van het CDA, „maar financieel kunnen we het nu niet opbrengen." Bovendien, zei POV'er Pim Kraan, is de boekwaarde gelijk het maximale dat grondverkoop er ooit zal opleveren. „Dat bete kent dat bouwrijp maken en ont sluiten per definitie leiden tot een miljoenenverlies. We geven geld uit dat er niet is, putten uit een reserve die al lang leeg is. De bezuinigingen die onze cultuur wethouder met bloed, zweet en tranen binnen haalt, vliegen net zo makkelijk weer de deur uit." Kan het niet later, vroeg Alex Soplantila van Groenlinks. Niet als we 5,7 miljoen subsidie van de provincie willen, antwoordde wethouder John de Jonge. De arti- kel-12-inspecteur is akkoord, be nadrukte hij. „U constateert dat deze investering veel geld kost. Ik constateer dat het nog meer kost als we het niet doen." Door de discussie met De Zwarte die hierna ontstond, liet de rest van de raad zich niet aflei den: zestien van hen stemden vóór, zeven tegen - waaronder Lian Colijn van coalitiepartij SP. Dat bedrijventerrein komt er. De panden zijn verkocht. Er komt geen nieuwe horecazaak in, vertelt Van Sluijs. Wat er met de panden gebeuren gaat is nog niet bekend. De nieuwe ei genaar heeft de gemeente nog niet verzocht om een verande ring van bestemming van de panden. Het laatste feest in de dans zaal, die jaren geliefd was als lo catie voor familiefeesten en bruiloften, is zaterdag de Salsa Kerst Party van dansschool Sal sa Para Siempre. Het dansfeest begint om 22.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. DJ Jobo ver zorgt de muziek. De dansschool heeft een nieuwe locatie gevon den in Vlissingen, in de Blauwe zaal van de Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg 22, naast de speeltuin. Van Sluijs (68) heeft lang ge werkt aan de verkoop van zijn horecabedrijf, maar steeds bleek de verkoop niet door te kunnen gaan. Van Sluijs gaat nu met pensioen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Markt, 11.00-21.00 uur - Kerstmarkt met uitsluitend Mid delburgse onderne mers; 13.00-22.00 uur - ijsbaan geo pend; Ruimte Cae- suur, Lange Noord straat 67,14.00-17.00 uur - Tentoonstel ling Giel Louws 'Dra ger'; Atelier Lizette, 14.00-17.00 uur - Ex positie 'Blauwe Ho pe'; Markt, overdag - Kerstmarkt; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vertoning 'A Perfect Day'; 19.00 uur - Vertoning 'The Lobster'; 21.30 uur - Vertoning 'Youth, La Giovinezza'; Kloven iersdoelen, Achter de Houttuinen 30, 16.00 uur - Lezing PZC met bioloog en schrijver Midas Dek kers; Kloostergangen Abdij, 17.00 uur - Op voering Oberufer Kerstspel; Vleeshal, Markt 1,17.00 uur - Opening Winterex- positie Zeeuwse Kunstkring; Hof plein 13,19.00-21.30 uur - Levende Kerst stal; Nieuwe Kerk, Groenmarkt 1,20.00 uur - Kerstconcert Grootkoor Zeeland; Middelburgs Thea ter, Verwerij straat 53,20.15 uur - Pre mière Familievoor stelling 'De Boeven- koning'; Markt Café, Markt 17,22.00 uur - Salsa Party 'Havanna- night' Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Theater concert Theo Sieben Historische Kerk, Oranjeplein 2,19.00 uur; Kerstconcert leerlingen Marina Eckhardt; 20.00 uur - Kerstconcert Vlijt en Volharding; 21.00 uur - Kerstconcert Cantate Domino Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,13.30-14.30 uur - Activiteit 'Zee meermintasjes speu ren' bij Terra Maris Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 809.00 en 09.45 uur - Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lo pen, samen met een (groot)ouder; Het Vlot, Bloemenlaan 49,20.00 uur - Sin glesavond voor vrij gezellen van 30+ Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur - Volksdansen en Linedance Schrapen uit de Vlissingse spaarpot door Wendy Wagenmakers 2,8 miljoen euro geeft de Vlissingse gemeenteraad uit aan een nieuwe weg en een nieuwe rotonde. Heieen Peters: „We mogen hier zeker nog een jaar blijven." foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan www.schildercursusvlissingen.nl door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG. In de zaal van café-restaurant De Karolingen- burcht in Oost-Souburg wordt zaterdag voor het laatst gedanst. Na 31 jaar sluit eigenaar Dick van Sluijs zijn zaak aan de Vlis- singsestraat. OOST-SOUBURG Salsa- kerstparty Dansschool Salsa Para Siempre houdt mor gen in de danszaal van Café-Brasserie de Ka- rolingenburcht in Oost-Souburg haar tra ditionele salsa- kerst party. Omdat de Karo- lingenburcht per 1 ja nuari 2016 definitief de deuren sluit, is dit de allerlaatste activi teit in deze locatie en tevens een afscheid. De aanvang is om 22.00 uur en de toe gang is voor iedereen gratis. DOMBURG Vakantiebijbelclub voor kinderen Ook deze kerstvakan tie is er een vakantie bijbelclub voor alle kinderen tussen de vier en twaalf jaar uit Domburg en omge ving. De club vindt plaats van maandag 21 tot woensdag 23 decem ber in het Schutters hof in Domburg. Het thema is 'Licht in je hart'. Kinderen vanaf tien jaar kunnen op de knutselzolder crea tief bezig zijn. De in loop is vanaf 9.30 uur. DDELBURG Tentoonstelling van Kunstkring In Middelburg wordt vandaag de winterten toonstelling van de Zeeuwse Kunstkring geopend. Al meer dan vijftig jaar exposeert de ZKK (een vereni ging van Zeeuwse pro fessionele beeldend kunstenaars) twee we ken rond de jaarwisse ling in de Vleeshal en vult hiermee de ruim te tussen twee exposi ties van de Vlees- hal-organisatie. De ex positie wordt om 17.00 uur geopend. WEST-SOUBURG Pinkstergemeente Shalom Pinkstergemeente Sha lom viert zondag het familiekerstfeest in West-Souburg, ledereen is van harte welkom vanaf 14.00 uur. De koffie en thee staat klaar. John Uyle- man uit Amsterdam is de middag de spreker. DOMBURG. Wim Bartels heeft gisteravond voor aanvang van de raads vergadering een koninklijke onderscheiding gekregen. Bartels is van 1990-1997 lid geweest van de gemeenteraad van de voormalige ge meente Mariekerke. Sinds 2004 is hij lid van de gemeenteraad van Veere voor de partij Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV). Gisteravond beëindigde hij zijn werkzaamheden voor de gemeenteraad van Veere en werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, foto Lex de Meester ARNEMUIDEN MIDDELBURG NIEUW- EN SINT JOOS- LAND OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38