Euro per verzoekplaat, docenten het dubbele Zeeland Seaports boekt sinds jaren 'mooie' winst Energieke Regio wil ondernemers stimuleren duurzamer te worden Glazen Huis aan voet Dikke Toren omvat compleet evenemententerrein ZEELAND 5 In Zierikzee is gisteren de vierde editie van Serious Request begonnen, de lokale variant op de landelijke 3FM-actie die vandaag begint. ven, was nog minimaal. Gaande weg de avond werd het drukker voor DJ Kostas en vonden ook steeds meer mensen de weg naar de grote bus in de ROSD-tent voor een donatie. De tussenstand werd na anderhalf uur in één klap met 2592 verhoogd, door een gift van de Reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland. Dat geld hebben ze de afgelopen weken met ver schillende sponsoracties opge haald. De strandwachten vertrek ken zaterdagochtend met veertig andere brigades in boten vanuit Venlo voor een tocht naar Maas tricht. De actie in Zierikzee wordt za terdagavond om negen uur afgeslo ten, met de bekendmaking van het eindbedrag. ZIERIKZEE. „Kijk, geniet en vooral: geef." Burgemeester Gerard Rabe- link van Schouwen-Duiveland riep de inwoners van zijn gemeen te op de lokale dependance van 3FM Serious Request royaal te on dersteunen. Het 'glazen huis' van Schou wen-Duiveland omvat dit jaar een heel evenemententerrein. Aan de voet van de Dikke Toren in Zierik zee en binnen zijn podia opge bouwd waar drie dagen lang live muziek en cabaret te zien en te ho ren zijn. In het tegenoverliggende filmtheater FiZi worden thema films vertoond en is voor de kinde ren een optreden van Hakim uit Sesamstraat. De lokale omroep ROSD doet vanuit een pagodetent bij de toren 58 uur verslag van het evenement. Niet onafgebroken, duidt interim-voorzitter Daan van der Wekken het belangrijkste ver schil met de 'moederac tie' in Heerlen. Ook duurt de actie in Zierik zee drie in plaats van de volle zes dagen die de 3FM-dj's uitzitten in hun glazen huis. 'Vorig jaar hebben we dit één dag gedaan, nu 2,5. Ik vind dit best mooi zo' Mooi „Vorig jaar hebben we dit één dag gedaan en nu tweeëneenhalf. Ik vind het best mooi zo", aldus voorzitter Frank van Asten van cultuurorganisatie Centree. Zijn stichting zorgt voor de invulling van het programma. „Het is de eer ste keer dat we dit in een breder verband doen. Dit is zoals we het cultuurplein van Zierikzee zo graag zien." Drukker De publieke belangstelling voor de Scaldis Jazzband bij aan vang van de actie om half ze- Waar in vorige jaren op meerdere mid delbare scholen in Zeeuws-Vlaande- ren in een soort glazen huis inge haakt werd op Serious Request daar is dit jaar alleen nu nog het Scalda in Terneuzen over. Maar ook hier geen glazen huis en geen hongerende dj's in. In de kantine van Scalda aan de Vlietweg wer den tussen half tien 's morgens en zes uur 's avonds plaatjes gedraaid voor Serious Request in een lucht van lekkere snacks. De drie gelegenheids-dj's kre gen assistentie van een echte dj, Patrick Roelands. Roelands stelde ook de apparatuur gratis ter be schikking van de Scalda-actie. Leerlingen betaalden gisteren een euro per verzoeknummer, docen ten het dubbele. Behalve het be proefde verzoekplaatjesrecept werd er in Terneuzen ook geld in gezameld met de verkoop van hamburgers, mini-pizza en arm bandjes. De winst is niet te danken aan meer overslag in Terneuzen en Vlissingen. Die daalde zo'n 4 pro cent, vooral door een kleinere overslag van olie en olieproduc ten. De oliehandel is door de lage olieprijs sterk verminderd. Het po sitieve resultaat is te danken aan beperking van de operationele kos ten van het havenbedrijf en de ver huur van meer gronden, onder meer op de Axelse Vlakte aan de Belgische Vlaeynatie. Zeeland Sea ports heeft een omzet van vijfen vijftig miljoen euro. Vorig jaar boekte het bedrijf nog een magere winst van 22.000 euro. Zeeland Seaports mag dit jaar te kampen hebben met een lagere overslag, Antwerpen verkeert in een jubelstemming, omdat de ha ven voor het eerst in de historie dit jaar de kaap van 200 miljoen ton overslag is gepasseerd. De groei in de containertrafiek be droeg bijna acht procent, wat veel meer is dan dé concurrent Rotter dam. Het project werd gisteren bij DOK41 in Vlissingen officieel ge lanceerd. Alle partners onderte kenden een samenwerkingsover eenkomst. Initiatiefnemers zijn de Rabobanken Oosterschelde en Walcheren/Noord-Beveland en energiebedrijf Delta. Zij worden ondersteund door onder meer Green Agents, Kenniswerf Zee land en Foodport Zeeland. Energieke Regio is begonnen op Goeree-Overflakkee en krijgt inmiddels in zeven regio's navol ging. Zeeland was een van de eer ste belangstellenden die zich meldden. Het project richt zich op be staande gebouwen. Onafhankelij ke, lokale adviseurs geven eigena ren en ondernemers adviezen over energiebesparing, het zelf opwekken van duurzame energie en verbetering van het binnen- comfort. Een scan of nulmeting kost ongeveer 400 euro. „We willen mensen bewust maken van de mogelijkheden die er zijn en geïnteresseerde par tijen duidelijk maken dat ver duurzaming financieel voordeel kan opleveren", zegt regiocoördi nator Tilly Stroo. De investerin gen verdienen zich vaak binnen enkele jaren terug. De kracht van het project is dat de adviseurs onafhankelijk zijn, zegt secretaris Leon Blok land van Stichting Energieke Re gio. „Wij verkopen geen zonnepa nelen of led-verlichting, De on dernemers hebben zelf de keus wie ze inschakelen. De ervaring leert dat het voor zeker 80 pro cent bij lokale partijen gebeurt. Daardoor krijgt de Zeeuwse eco nomie ook een impuls." VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 Zierikzee is 3 FM een dagje voor EN DIT GEBEURT ER NOG MEER Muziekvereniging Luctor et Emergo Zou- telande geeft zondag een kerstconcert voor Serious Request. De fanfare speelt on der leiding van diri gent Ad Stroo in de Catharinakerk in Zou- telande. Ook enkele le den van het koor van het University College Roosevelt Middelburg zingen mee. Het con cert is gratis en begint om 19.30 uur. Het fitnesscentrum Fit-Life in Heinkens- zand houdt vanaf za terdag een roei-, cross-, wandel-, ren en spinningactie voor Serious Request. De actie start zater dag met een spinning- marathon die duurt van 10 tot 14.00 uur. door Marcel Modde Het volledige programma staat op www.centree.nl Burgemeester Gerard Rabelink opende gisteren het glazen huis in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema De dj's Kimberley Rensen, Manon Meulenberg, Lynsey Scherbeijn en Pa trick Roelands. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Havenbedrijf Zeeland Seaports verwacht voor het eerst sinds jaren weer 'mooie' winst te maken. Op basis van voorlopige cij fers wordt gerekend op een posi tief resultaat van acht miljoen eu ro. door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Duurzaam onderne men is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de porte monnee. Met die boodschap wil Energieke Regio Zeeland vooral het midden- en kleinbedrijf in de provincie in beweging krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37