'Vloggers zijn online supersterren' YouQÜ Jongeren verslinden de filmpjes van vloggers 4 ZEELAND Met zijn persoonlijke video's op YouTube, weet Yvar de Groot ruim 17.000 vaste volgers te boeien. Waar Yvar de Groot (24) Uit Terneuzen is, is zijn camera ook. Op zijn YouTubekanaal deelt hij minstens een keer per week een vlog van een kwartier. En daar geeft hij best wat privacy voor op. Zo heeft Yvar naast alle leuke en grappige filmpjes, ook een video gemaakt waarin hij uit de kast komt. Hij vertelt daar over de worstelingen die aan zijn 'co ming out' vooraf zijn gegaan. Ook zette hij een vlog online waarin hij huilend zegt dat zijn moeder in het ziekenhuis ligt. „Ach, dat hoort erbij. In een vlog gaat het er om dat je iets van jezelf laat zien. Ik wil niet dat mijn volgers den ken dat alles alleen maar leuk is in het leven. Soms gebeurt er nou eenmaal iets schrijnends", zegt hij. „Misschien ben ik ook wel an ders gaan denken over privacy." Zijn adres heeft hij wel van inter net af gehaald. „Opeens stond er iedere paar minuten iemand aan de deur om met me op de foto te gaan. Dat wilde ik mijn moeder niet aandoen." Dat succes is nog redelijk nieuw voor Yvar, video's maken heeft hij altijd al gedaan. In 2008 begon hij zijn eerste YouTubeka naal, vijfjaar later had hij nog steeds 'maar' 300 abonnees. „Ik wist dat het ooit zou lukken, dus ik zette door. Toen ik met beken dere vloggers samenwerkte, ging het opeens heel hard." Waarom het aantal volgers zo belangrijk is voor hem? „Het is een soort beves tiging dat wat ik doe, goed is. Het geeft voldoening dat mensen er naar kijken." Maar vooral het per soonlijke contact met zijn jonge publiek, vindt Yvar waardevol. „Ik heb meerdere mails gekregen van volgers die ervoor uit durf den komen dat ze homo waren. Door mijn verhaal. Het is toch ma gisch dat ik iemand dat vertrou wen kan geven?" Op termijn hoopt Yvar van het vloggen te kunnen leven. „Nu kan ik er ook wel al wat rekenin gen van betalen hoor, maar nog niet alles. Ik krijg een deel van de advertentie-inkomsten die YouTu be verdient aan de reclames", legt de Terneuzense vlogger uit. „En ik heb samen met YouTuber Ke vin Doorns een eigen lijn voor kle ding, petten en telefoonhoesjes." Maar geld is voor Yvar niet de voornaamste reden om te vlog gen. „Ik geniet van wat ik doe. Die vrijheid om zelf alles te ver zinnen en te maken vind ik heer lijk. Ik sta ermee op en ga ermee slapen. Het is alles wat ik wil." Cultuurweten schapper Thi- mon de long legt uit waar om jongeren zo graag naar vlogs kijken op You Tube: „Een vlog lijkt soms nergens over te gaan, het is vaak niet erg professioneel gemaakt en soms zelfs een beetje knullig. Juist daarom is het zo aantrekkelijk voor jongeren. Een vlogger is iemand zoals jij en ik en daarom kunnen jonge ren zich ermee identifi ceren. Ook de interactie speelt een belangrijke rol. Op YouTube kunnen de kijkers reacties achter laten. Vloggers reageren daar vaak op, of verwer ken het in hun filmpjes. Dat geeft de volgers het gevoel dat ze onderdeel zijn van wat er gemaakt wordt. Omdat vloggers vaak meerdere keren per week een filmpje online zetten, wordt het een ge woonte om ernaar te blij ven kijken. Jongeren ne men een voorbeeld aan vloggers, het zijn de nieuwe supersterren." Nog meer bekende Zeeuwse vloggers 112-nieuws Politie ruimt wietkwekerij De politie heeft gisteroch tend een wietkwekerij ont ruimd in de Goese binnen stad. De planten bevonden zich in een pand aan de Wijn gaardstraat, meldt wijka gent Gilian de Visser. Het is nog niet bekend om hoe veel planten het gaat en of er iemand is aangehouden. Rook in portiek door vuurwerk In een flatgebouw in de Vondelstraat in Terneuzen is woensdagavond forse rookontwikkeling ontstaan door afgestoken vuurwerk. De brandweer rukte uit na de melding, die rond ne gen uur binnenkwam. Het trappenhuis van het ge bouw stond vol rook, maar er was geen brand. De brandweer keerde onver richter zake terug naar de kazerne. Brandweer rukt uit voor dakpan De brandweer in Middel burg is woensdagavond uit gerukt, nadat een dakpan in de Segeersstraat naar be neden viel en een glazen af dak vernielde. Dat meldt mstadsgewest. De ladderwagen werd rond 20.15 uur naar de Se geersstraat gestuurd. De dakpan was vermoedelijk door de wind losgeraakt en naar beneden gevallen. De brandweer verwijderde los liggende delen op het dak. Aanhoudingen in drugsonderzoek Naar aanleiding van een drugsonderzoek in Terneu zen zijn vier aanhoudin gen verricht. Het gaat om een 22-jarige vrouw, een 19-jarige man, een 22-jarige man (allen af komstig uit Terneuzen) en een 27-jarige man uit Zaamslag. Afgelopen dinsdagmiddag zijn tijdens een doorzoe king in drie woningen in de Vondelstraat flinke hoe veelheden soft- en hard drugs aangetroffen. Toen zijn er al drie aanhou dingen verricht. Jongen (13) vast wegens vuurwerk Een 13-jarige jongen is woensdagavond aangehou den op verdenking van handel in illegaal vuur werk. In zijn woning is bijna veertien kilo zwaar il legaal vuurwerk gevonden. Gezien de jeugdige leeftijd mag de jongen zijn in ver zekeringstelling thuis uit zitten en blijft daarmee ter beschikking van de politie. Vlog bij na alles Yvar deelt door Elodie Kint Lisa Kapper uit Ovezande maakt met haar vriendin José filmpjes over de dagelijkse din gen die ze doen. De twee mei den maken vlogs tijdens fotos- hoots (want Lisa is model), op het Pontes Lyceum in Goes en ze beantwoorden vragen van hun fans. LisaKapper Cemal Czybulinski uit Ter- neuzen heeft twee kanalen. Hij maakt filmpjes over spel len, zoals Minecraft. Ook gaat hij voor zijn video's de straat op om mensen te interviewen en om grappen uit te halen met voorbijgangers. NLGame- Minecraft en SuperCemalShow Bradley Braafhart uit Hoek maakt vlogs over leuke momenten in zijn leven. Voor de camera gaat hij uitdagin gen aan, doet hij sketches en bedenkt hij allerlei andere din gen om een lach op het ge zicht van zijn kijkers te tove- j^iT^ra£e^^wkwcmHifij^^ Odile Provoost en Inga Na- nuruw uit Middelburg ma ken vlogs over de leuke din gen die ze doen, zoals een concertbezoek, of een dagje weg. Tot en met kerst zetten ze dagelijks een 'vlogmas' onli ne. En ze kunnen nog zingen ook. ODILE X INGA GOES TERNEUZEN MIDDELBURG TERNEUZEN RENESSE Een vlog is een videolog, een soort online dagboek in de vorm van filmpjes. Vloggers delen met regelmaat videos over wat ze meemaken in hun dagelijks leven. Vaak plaatsen ze die op kanalen, zoals YouTube. Yvar de Groot heeft speciale apparatuur aangeschaft om zijn vlogs professioneel te kunnen maken, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36