49% TO0S Leerlingen steeds vaker agressief naar leraar Inspectie stemt in met reorganisatie brandweer Ontmoetingsbeleid 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Serious Request verdient alle aandacht die het krijgt. Uw Mening ONEENS Urenlange storing KPN Presentje van Delta Lager tarief voor stuwen 1 paul kusters vrijdag Maan Leo Kent u het begrip meet-cute? Het is de eerste amusante ont moeting tussen twee personages in een ro mantische komedie. Denk aan films als Annie Hall of When Har ry Met Sally. De zoetige filmsoes Love Actually, deze maand veelvul dig op tv, is één grote vergaarbak van meet-cutes. De meet-cute is niet alleen een truc van vakkundi ge scenaristen; ook in het echte le ven streeft men ernaar zijn/haar potentiële partner op een kostelij- Een geliefde ontmoeten op de werkvloer is nu ongepaster dan vroeger ke, spannende of wonderlijke ma nier op te duikelen. Zeker in de maand december, waar je tijdens kerstdiners, werkborrels en oudjaarfeestjes maar al te vaak de vraag 'hoe hebben jullie elkaar ei genlijk ontmoet?' zult horen, is een goede meet-cute onontbeerlijk. Hier moest ik aan denken toen ik afgelopen weekend als liefdesmake laar een datingevent van het Zeeuws Museum presenteerde. Stel dat de deelnemers hier hun ware liefde hadden gevonden, zou den ze dan trots zeggen dat ze el kaar bij een speeddate in een decor van gevleugelde fallussen en vagi na's ontmoet hebben? Dergelijke symbolen werden in de middeleeu wen ingezet om ontmoetingen te forceren. Inmiddels houden hunkerende zie len er andere strategieën op na. Waar internetdaten ooit een gênan te aangelegenheid was, is het nu niets meer om je voor te schamen. En een geliefde ontmoeten op de werkvloer is nu ongepaster dan vroeger. In de hiërarchie van datingellende valt een speeddate misschien nog best mee. Zeker als je bedenkt dat ik in die hiërarchie mogelijk boven aan sta (ik heb mijn man ontmoet bij mijn tante, die botweg meende dat het matchen van haar 21-jarige nichtje en haar 46-jarige ex een goed plan zou zijn) en toch alweer bijna drie jaar gelukkig getrouwd ben! Afijn, de deelnemers aan de speeddate kunnen altijd nog zeg gen dat ze elkaar 'in het museum' ontmoet hebben - dat is best wel cute toch? Een condoom hoort in iedere schooltas. toosenhenk.nl O V00R&EREIWN6EN KERST IN VOLLE SANS ik heb't! WE PRINTEN! fcE WHATSAPP- EN E-MAIL WENSEN Een deel van Terneuzen is donderdag een flink deel van de dag getroffen door een storing bij KPN. Gister avond laat was het euvel nog niet verholpen. Door nog onbekende oorzaak zijn 3 glasvezelkabels van KPN beschadigd. Daardoor was het al sinds donderdag ochtend rond 8.45 uur in delen van de stad niet mo gelijk te bellen of gebeld te worden op een vaste KPN-telefoon. Ook inter net lag er op veel plekken uit. Meer dan tweeduizend vrij willigers die geholpen heb ben aan projecten die on dersteund zijn door Delta of het Delta Zeeland Fonds ontvangen deze week een attentie. Het Delta Zeeland Fonds ondersteunt jaarlijks meer dan honderd initiatie ven, zoals bijvoorbeeld Stichting Leergeld, het BSC G-voetbaltoernooi en de Kinderkunstweek. Zonder vrijwilligers zou den veel Zeeuwse initiatie ven niet door kunnen gaan, stelt directeur com municatie Mirjam van Zui len van Delta. Waterschap Scheldestro- men gaat geen 460 maar 115 euro in rekening breng en bij particulieren die zelf stuwtjes willen aanleggen. De CDA-fractie had daar op aangedrongen, omdat kleinschalige stuwen bij dragen aan beter waterbe heer. Te hoge administra tiekosten zou particulieren kunnen afschrikken daarin te investeren. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl UTRECHT. Uit een representatief onderzoek van deze krant en DUO Onderwijsonderzoek blijkt dat geweld op school toeneemt. Een kleine 5 procent van alle leer krachten op basis- en middelba re scholen zegt met fysiek ge weld te zijn geconfronteerd. Daarnaast krijgen de leraren ook te maken met verbaal geweld. 18 procent was het mikpunt van scheldpartijen, bedreigingen of pesterijen. „Dit moeten we niet tolereren. Scholen moeten regels stellen en straffen bij overtredin gen", concludeert Ellen Hondius- woordvoerder van de Stichting School en Veiligheid. Vergelijkend onderzoek is er niet, maar instellingen noemen het aantal incidenten schrikba rend. Voorzitter Rinda den Bes ten van brancheorganisatie PO-Raad: „Iedere leraar die te maken krijgt met geweld, in wel ke vorm dan ook, is er één te veel." Collega Paul Rosenmöller (VO-raad): „We maken ons hier grote zorgen over. Iedereen moet met zijn fikken van de leraar af blijven." Ruim een kwart van de lera ren ziet dat agressie op school de afgelopen drie jaar erger is gewor den. Volgens de VO-raad komt de maatschappelijke verharding steeds meer de scholen binnen. Een veilige schoolomgeving is juist belangrijk voor goede onder wijsprestaties, zegt het Neder lands Jeugdinstituut (NJi). „De leerling en leerkracht hoeven dan niet beducht te zijn op ver storingen. Als de leerlingen zich veiliger voelen op school, zijn ook ouders meer tevreden", legt adviseur Daan Wienke van het NJi uit. 'ledereen moet met zijn fikken van de leraar afblijven' De redenen waarom leerlin gen over de schreef gaan, zijn uit eenlopend. De behaalde cijfers zijn niet hoog genoeg, het school advies deugt niet, leraren mel den schoolverzuim bij de leer plichtambtenaar, docenten spre ken de leerlingen aan op onge wenst gedrag, ze geven een kind straf of nemen een mobiele tele foon in. Ouders gaan vooral op basis scholen over de schreef. Afgelo pen jaar kregen honderden juf fen en meesters rake klappen. Op middelbare scholen gebeur de dat vrijwel niet. „Basisscholen hebben veel meer contact met de ouders dan middelbare scho len", verklaart DUO-onderzoe- ker Liesbeth van der Woud. Ouders gebruiken vaker verbaal dan fysiek geweld. Ze schelden de leerkrachten uit en bedreigen ze omdat ze vinden dat hun kin deren slecht presteren door slechte lessen of omdat er onte recht straf is uitgedeeld. De inspectie houdt wel de vin ger aan de pols bij de uitwerking van het plan om te zien of het tot de gewenste resultaten leidt. Het bestuur van de Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ) stemde in juli in met het plan Maatwerk in Brandweerzorg dat de komende jaren wordt uitgevoerd. Onder deel van het plan is sluiting en verplaatsing van enkele brand weerposten en de inzet van nieu we brandweerauto's die met een Doel van het plan is om de brandweer robuust en toekomstbestendig te maken kleinere bezetting kunnen uit rukken. Het doel is om de brand weer robuust en toekomstbesten dig te maken. Met name de landelijke Vak vereniging Brandweervrijwilli- gers heeft kritiek op het plan. De Inspectie Veiligheid en Justitie heeft daarop het plan doorge licht en komt tot de conclusie dat het voldoet aan de wet- en re gelgeving. De inspectie stelt 'dat met Maatwerk een belangrijke verbetering in de repressieve brandweerzorg in Zeeland be werkstelligd kan worden, on danks sommige onzekerheden bij de uitwerking'. „De imple mentatie van de plannen ver dient daarom in de komende ja ren nog wel enige aandacht van de Inspectie Veiligheid en Justi tie. Daarbij zal de inspectie perio diek toetsen of de uitwerking ook de resultaten oplevert die in de plannen zijn bedacht. Zo niet, welke bijstelling nodig is om te blijven voldoen aan de wet- en regelgeving of er zeker van te zijn dat er geen onaanvaardbare gevaren optreden voor de veilig heid van de Zeeuwse bevolking of het brandweerpersoneel." 438 reacties TERNEUZEN MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Leo Hannewijk vervult landelijke cultuurfuncties Leo Hannewijk uit Middel burg, algemeen directeur van festival Film by the Sea, is benoemd tot lid van de beoordelingscommissie Ba sisinfrastructuur 2017-2020 van de landelijke Raad voor Cultuur. Tevens is hij toege treden tot de commissie film van de Rotterdamse Raad voor Kunst en Cul tuur. Hij zal deze beide func ties vervullen naast zijn werk voor Film by the Sea. door Ellen van Gaaien 5 procent van alle leerkrachten zegt wel eens met fysiek geweld te zijn geconfronteerd Paul Rosenmöller VO-raad Lees verder pagina 6 door Theo Giele MIDDELBURG. De reorganisatie van de brandweer in Zeeland is 'een belangrijke verbetering'. Dit concludeert de Inspectie Veilig heid en Justitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2