'Filmfonds moet zelf ook een stuk diverser worden9 Nieuw album K3 is nu al platina Hét winterevenement van Nederland! KE RST VAK ANTI ETIP 10; I k PZC A FROZEN CULTUUR SHOW 29 Tas Thatcher in Tassenmuseum Bioscopen breken opnieuw records, dit keer met 'Star Wars' 311 za. 12 dec 2015 t/m zo. 24 jan 2016 Bestel uw ticket snel via pzc.nl/ijsbeelden Grootste winterevenement van Nederland Het coolste evenement voor jong en oud Voor u als lezer een unieke korting voor maar Tassenmuseum Hendrikje in Am sterdam heeft een handtas van de Britse premier Margaret Thatcher (1925-2023) gekocht. Het gaat om een grijs, zakelijk en leren exem plaar uit 1980. De tas was voor haar een symbool van macht. Ik ben een rotzak. Je hoeft me niet aardig te vinden De nieuwe Star Wars-film heeft woensdag bij zowel Pathé als JT Bioscopen geleid tot de beste openingsdag ooit. Bij Pathé kwa men ruim 35.000 mensen naar Star Wars: The Force Awakens. JT Bioscopen meldt ruim 9.200 be zoekers op de eerste dag en ver brak zijn vorige record, dat nog maar net was gevestigd met de James Bond-film Spectre. Bij Pa thé versloeg Star Wars de vorige recordhouder: Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2. Dat stelt regisseur Martin Koolho ven ('n Beetje Verliefd, Oorlogswin ter) in een reactie op het plan van het fonds om 'alle culturele ach tergronden' in Nederland meer terug te laten komen in de pro ductie van Nederlandse films. Het Filmfonds neemt dit voorne men op in het beleidsplan en stelt een medewerker aan als aan spreekpunt voor het filmveld. Maar volgens regisseur Koolho ven, die momenteel de western Brimstone aan het draaien is, ligt het probleem ook bij het Film fonds zelf. „Het is heel goed dat het onderwerp wordt aange kaart", stelt hij. „Maar het is wat gemakkelijk om alleen naar het einde van de keten te kijken. In eerste instantie bepaalt het fonds wat voor films we in Nederland maken. Er werken daar ook al leen maar 41 roomblanke mede werkers." Koolhoven denkt dat het meer zin heeft 'ook meer diversiteit' in het Filmfonds zelf te krijgen dan een blanke medewerker aan te stellen die blanke makers gaat zeggen wat ze moeten doen. „Je kunt niet tegen elke regis seur zomaar gaan zeggen 'stop een donker persoon in je film'. 'Je kunt niet zomaar gaan zeggen: stop een donker persoon in je film' Die aanpak lijkt me weggegooid geld." De regisseur merkt op dat de Filmacademie bijvoorbeeld al ja ren bezig is om actief een diver ser studentenbestand te kweken. „Die mentaliteit zouden we moe ten uitrollen, ook bijvoorbeeld op de toneelscholen." De woordvoerder van Film fonds-directeur Doreen Boone kamp laat in een reactie weten dat de 'aandacht voor culturele di versiteit natuurlijk ook voor de fondsorganisatie zelf geldt'. Het Filmfonds gaat expliciet sturen op diversiteit in het personeelsbe stand en bij adviseurs. Volgens de woordvoerder is het 'vanzelf sprekend dat man en vrouw, jong en oud en verschillende culturele achtergronden vertegenwoordigd zijn in de audiovisuele sector, en dus in de Fondsorganisatie'. In België gingen al 100.000 cd's over de toonbank. Met die aantal len stoot het trio hitsensatie Ade- le met haar album 25 van de eerste plaats in de verkooplijsten. Het album bestaat uit twee cd's: één met K3-klassiekers inge zonden door Hanne, Marthe en Klaasje en één met nieuw materi aal zoals 10.000 Luchtballonnen en Kus van de juf. Op het dek van een schip in de Rotterdamse haven presenteerden de in regenboogjurkjes geklede K3-zangeressen gisteren hun nieu we album. Het was fris, maar zeu ren of klagen is niet aan de dames besteed. Hanne (21), Marthe (19) en Klaasje (20) zijn zich bewust van hun voorbeeldfunctie. Marthe: „Vroeger imiteerde ik de oude K3 ook. Ik keek enorm op naar Kristel, Karen, Kathleen en la ter Josje. Wij weten dus hoe de meisjes van nu zich voelen." Dat rolmodel zijn legt geen extra druk op de schouders, vertel len ze. Hanne benadrukt: „Wij zijn bij K3 zoekt K3 gekozen om wie we zijn. Dit is geen baan voor ons, wij zijn K3. We hebben de zelfde normen en waarden." Het leven in de spotlight eist al wel zijn tol: er is veel minder tijd voor vriendjes, vrienden en fami lie. Marthe geeft toe: „De momen ten met familie zijn nu extra kost baar." S3ftj&kj! JOURNEY THROUGH NS Loods-Station Zwolle van 15,5( (kinderen 7,-) VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 Chris Brown zanger AMSTERDAM. Het Filmfonds zou ook de hand in eigen boezem moeten steken om meer diversi teit in Nederlandse films te bevor deren. Martin Koolhoven filmregisseur door Chantal Blommers ROTTERDAM. Het eerste album 10.000 Luchtballonnen van de nieu we K3, dat vanaf vandaag in de schappen ligt, is nu al platina. Dat betekent dat er in Nederland meer dan 40.000 exemplaren van zijn verkocht. <V< l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29