al die aandacht voor mij, 27 Extra concert Justin Bieber in Gelredome Boeijen te pst bij Symphonica Jeroen Pauw (55) heeft het gevoel dat het 'echte' leven aan hem voorbij gaat door avond aan avond Pauw te presenteren. „Over twee, drie jaar wil ik anderen vertellen hoe het buiten was." Media Entertainment Justin Bieber geeft in oktober volgend jaar een extra concert in Arnhem. De Ca nadese zanger staat ook op zondag 9 ok tober in het Gelredome. Aanleiding daar voor is de 'verpletterende run op kaar ten' voor het concert van 8 oktober. Die kaartverkoop begon gisteren. Frank Boeijen is zes avonden te gast bij Symphonica in Rosso van Marco Borsato in Ziggo Do- me. De concerten zijn op 24,25, 27, en 28 februari en op 2 en 3 maart 2016. Borsato viert dat hij 25 jaar in het vak zit. tieke dynamiek. Dat was even in het begin toen ik moest zoeken in mijn eentje. Nu niet meer." „Ik blijf erop letten dat er genoeg aanschui ven. En ik blijf bij mijn standpunt dat vrou wen op bepaalde belangrijke posities wei nig voorstellen. Dat is nu nog steeds zo: noem mij de vrouwelijke burgemeesters van de grote steden of vrouwelijke fractie voorzitters in de kamer. Ze zijn er niet. Min stens zo belangrijk: kleur. We hebben een miljoen moslims in ons land en zij voelen zich vaak niet vertegenwoordigd. Neder land is in veel opzichten een witte mannen wereld en daardoor zijn wij te vaak een wit te mannenshow, hoewel we dat met kunst en vliegwerk proberen te corrigeren." „De extra uitzending op de dag erna was be ter: een mooi samenhangend programma waar meer dan een miljoen mensen naar ke ken. Die avond zelf was schipperen en schrapen en met Rob de Wijk, Philip Fre- riks en nota bene RTL-correspondent Ste fan de Vries. Met hen konden we enigszins rechtbreien dat we overvallen werden. „Idealiter had ik moeten schakelen met NOS-nieuwspresentator Jeroen Overbeek en de NOS-correspondent in Parijs voor de laatste ontwikkelingen, waarna wij in de studio voor duiding zouden kunnen zor gen. Maar samenwerking blijft altijd een moeilijke kwestie in Hilversum." „Dat heb ik niet gezien. Maar ik vier mijn ei gen verjaardag nooit, zo ongemakkelijk voel ik me als de aandacht op zo'n manier op mij gevestigd zou worden. Bovendien: het is nu al duidelijk dat ik geen enkel jubi leum ga halen." steed. Het is ook een onderwerp dat alle fa cetten in zich heeft voor een aantrekke lijk programma: het gaat over on rust in de samenleving, over oor log en vrede, het is een verhaal in ontwikkeling. Waar we beter in moeten worden, is op dat ge bied zoeken naar het debat van de dag. Waarom zouden ho mo's naar andere opvangcen tra moeten en niet hun agres sor? Hoever kun je gaan in het opleggen van je normen en waarden? Het gaat niet al leen om de kijkcijfers, maar het is wel belangrijk dat het publiek dat apprecieert. En dat gebeurt. Als je maar nieuwsonderwerpen maakt die dicht bij de be leving van ons land lig gen." „Ik zie dat ook en denk: hups daar zit-ie weer. Maar bij Willem Holleeder en het overleden meisje Dascha Graafsma zit hij nou eenmaal dicht bij de bron. Dan kies je voor het goede verhaal. Verder proberen we mensen als Ferry Minge len en Gerard Spong aan ons program ma te binden." „Ik weet werkelijk niet hoeveel zij verdienen." „Het vervelende is dat als ik nee zeg, dit heel onaardig overkomt. Maar het is wel zo. Ik heb veel plezier gehad met Paul en we hebben leuk samenge werkt. We hadden lol, zaten dicht op el kaar doordat we een kleedkamer deelden. Soms denk ik daar nog wel eens aan. In die zin mis ik hem, niet vanwege de journalis- Gesnotter, tranende ogen, stembanden die op sprin gen staan. Zoals elk jaar haalt Jeroen Pauw als 'le vend lijk' de eindstreep. Zijn talkshowritme (half 8 wakker, 11 uur op de redactie, middagdutje, uitzending tot middernacht, half 3 in bed) in combinatie met werkzaamheden voor zijn bedrijf TVBV is al intensief. Voeg daarbij de zevende reeks van 5 Jaar Later en het sombere winterweer en voila: het ultieme recept voor fysieke uitputting. Pauw: „Ik heb geen vervanger. Gelukkig heb ik geen dag verzaakt. Maar dat betekent dat ik meermalen halfziek aan tafel zat. Ik heb heel lang gedacht: dat wordt anders. Maar ik ben 55 en besef nu: sommige din gen blijven zo. In mijn dromen lig ik in een hangmat op een tropisch eiland. Nog even niet, maar dat komt wel." „Daarover ga ik komende weken, tijdens de winterstop van Pauw, nadenken. Ik kan me niet voorstellen dat ik over vijfjaar hetzelf de doe als nu. Dan zou ik te weinig zijn op geschoten. Ik zou meer journalistieke rei zen willen ondernemen. Met het tweede seizoen Pauw hebben we een sprong ge maakt: meer vaart, afwisselende onderwer pen, een groter publiek, een goede klik tus sen gasten. Als ik over twee, drie jaar vind: beter wordt het niet, dan is het tijd voor wat anders." „Nee, de zendercoördinator suggereerde dat het te veel van het goede was als ik zowel bij Pauw als bij 5 Jaar Later aan tafel in een studio zou zitten. Dus ben ik erop uitgegaan: naar de Schiphol-lounge met Bert Koenders, op het partijbureau van Emile Roemer en in de studio met Jan Smit. Daardoor zie ik iemands foto's, of gouden platen en dat voegt wat toe." „Omdat ik niet iedereen nu nog interessant vind. Ik ga niet zeggen wie, dat is onaardig. Voormalig GroenLinks-fractievoor- zitter Jolande Sap zat op het rand je. Ze was bijna te lang uit het brandpunt van de belangstelling, maar ik wilde laten zien wat het met een politicus doet als hij plot seling het veld moet ruimen." „Dat weet ik niet. Wel denk ik dat we ons kernthema juist hebben ge kozen: vluchtelingen. Op vijf uit zendingen na hebben we er zon der uitzondering aandacht aan be- VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 Cultuur emakkelijk Heb je het vrouwenquotum aan tafel gehaald? Was je tevreden over de uitzending op de avond van de aanslagen in Parijs? Zou jij je net als Matthijs van Nieuwkerk bij je jubileum laten toezingen met Stand By Your Man? 5 Jaar Later, maandag, NPO 1, 23.00 uur. door Annemart van Rhee RTL Boulevard, DWDD, Late Night, jouw programma; Peter R. de Vries is overal, hoe kun je je onderscheiden? En te betalen? Mis je Paul Witteman wel eens? Wanneer dan? Ga je daarom op locatie voor 5 Jaar Later? Waarom zien we niet iedereen terug die je vijfjaar geleden sprak? Heb je bij Pauw het gevecht om de gast gewonnen van concurrenten als Humberto Tan en Matthijs van Nieuwkerk? foto Annemieke van der Togt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27