Hand Verhaeren wordt steeds beter zichtbaar Aan wie denk jij deze kerst? Verras ze met een kaart. SPORT 21 Zieke Boom niet in actie Hogenkamp bij laatste vier Lars Boom heeft de start van zijn crossseizoen wegens ziekte moeten uitstellen. De Brabant se wielrenner, die deze winter weer een aantal veldritten wil rijden, meldde zich af voor de Scheldecross in Antwerpen (za terdag) en voor de wereldbeker wedstrijd van zondag in Na men. Bondscoach Johan Lam- merts, die Boom graag opnam in zijn WB-selectie, heeft Niels Wubben opgeroepen als vervan ger. „Vanwege een hardnekkige buikgriep en koorts kan ik he laas niet starten dit weekend. Ik baal hier ontzettend van!!!", liet Boom via Twitter weten. Richel Hogenkamp heeft gis teren bij de NK tennis in Rot terdam de halve finales be reikt. De 23-jarige titelverde digster, die sinds kort wordt begeleid door Raemon Slui ter, was in de kwartfinale te sterk voor Nicole Thyssen: 7-6 (2) 6-2. Quirine Lemoine be reikte gisteren ook de laatste vier, door Eva Wacanno met 6-4 6-2 te verslaan. Bij de mannen plaatsten Tim van Terheijden en Jasper Smit zich voor de halve finales door zich in drie sets te ont doen van respectievelijk Yan- nick Zenden en Bart de Gier. In twee jaar tijd heeft Jacco Verhaeren heel wat voor el kaar gebokst in de conserva tieve Australische zwemwe- reld. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de zwembond de optie in zijn contract wilde lichten. Gis teren werd bekend dat Verhaeren tot en met de Olympische Spelen van 2020 als bondscoach verbon den blijft aan 'Swimming Austra lia'. In januari 2014 streek Verhae ren (46) Down Under neer. Het begeleiden van 25 topcoaches vormt zijn belangrijkste taak. Ver- haerens werk moet leiden tot nieuwe olympische successen. Drie wapenfeiten van de zwem coach die onder meer Inge de Bruijn, Pieter van den Hoogen- band en Ranomi Kromowidjojo naar olympisch goud begeleidde. Een precaire kwestie. Van jongs af aan leren Australische zwemmers dat ze moeten pieken in december (wanneer het daar zomer is), ter wijl de grote internationale toer nooien in augustus plaatsvinden. Verhaeren wil dat de wedstrijd kalender in Australië parallel loopt met de internationale race agenda. Alle afzonderlijke staten moeten hier hun goedkeuring aan verlenen. Inmiddels heeft Verhae ren het voor elkaar gekregen dat de wedstrijdkalender bij de senio ren is afgestemd op de internatio nale maatstaven. Voor de jeugd is dat nog niet het geval. „Dat wordt een mooi klusje voor na Rio", liet Verhaeren gisteren aan deze krant weten. Hij moest er zelf ook wel om la chen. Als tolerante Brabander die - in wezen - wars is van regeltjes, kreeg Verhaeren de opdracht de teugels aan te trekken bij de zwembond. Voor zijn komst was het kort gezegd een rotzooitje bij 'Swimming Australia'. Zwemmers deden zich in de aanloop naar de Olympische Spelen van Londen te goed aan het gebruik van kalme ringsmiddelen, terwijl fors alco holgebruik onder de coaches meer regel dan uitzondering was. Sinds de entree van Verhaeren zijn er geen excessen meer geweest (of ze zijn niet naar buiten gekomen). Ook is de communicatie binnen de staf aanzienlijk verbeterd. Met maar liefst zeven gouden medailles keerde de Australische zwemploeg in augustus terug van de WK in Kazan, het belangrijkste toernooi tot nu toe voor Verhae ren. Het is lastig te duiden wat hierin exact het aandeel van Ver haeren is geweest als coach van de coaches. Maar als je wint, heb je al tijd gelijk. En soms heeft hij echt een concreet aandeel in prestaties. Zo voorzag hij in de aanloop naar de WK topzwemster Cate Camp bell van adviezen voor haar start. Al met al wordt de hand van Ver haeren steeds beter zichtbaar in Australië. Maar om echt grote ver anderingen te weeg te brengen heeft hij tijd nodig. Die heeft hij nu gekregen. Je hebt nog een paar dagen om je kerstkaarten te versturen. Dus haal snel je Decemberzegels bij het postkantoor of op postkantoor.nl. En laat jouw vrienden, familie of relaties weten dat jij aan ze denkt. Alvast een fijne kerst! VRIJDAG 18 DECEMBER 2015 VELDRIJDEN HOCKEY Nieuw-Zeeland en Spanje naar Rio De Spaanse hockey- sters doen volgend jaar mee aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Spanje vervangt Zuid-Afrika in het vrouwentoernooi. Bij de mannen is Nieuw- Zeeland zoals ver wacht toegevoegd aan de deelnemers lijst. Zuid-Afrika vol deed met beide teams niet aan de aanvullende eis om ten minste zesde te worden in de Hockey World League III. TENNIS Toptalent Kyrgios naar Rotterdam Robin Haase en Thie- mo de Bakker doen in februari mee aan het ABN Amro-toer- nooi in Rotterdam. Ook de toptalenten Nick Kyrgios (Austra lië, foto) en Alexan der Zverev (Duits land) maken hun op wachting in Ahoy. TENNIS WATERPOLO Oranje verslaat wereldkampioen De Nederlandse wa- terpolosters hebben in het toernooi om de Holiday Cup een fraaie zege geboekt tegen wereldkam pioen Verenigde Sta ten: 9-8. De ploeg van bondscoach Ar no Havenga bereidt zich voor op het EK, dat in januari in Bel grado wordt gehou den. Het toernooi in Newport Beach maakt deel uit van een trainingsstage aan de Amerikaanse westkust. ACHTERGROND ZWEMMEN door Natasja Weber 1 Omgooien wedstrijdkalender Jacco Verhaeren foto ANP 2. Teugels aantrekken 3. Successen zwemmers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21