de nieuwe superster Vlaamse loodsen staken Ook in Zeeland is Serious Request weer begonnen Jeroen Pauw vindt al die aandacht ongemakkelijk 29 verdachten Kapelse drugsbende worden niet vervolgd 13 Rechtbank oordeelt dat OM dusdanig veel fouten maakte, dat recht op vervolging is verspeeld. In Binnen ScBuiten we willen een De Middelburgse rechtbank beslis te gisteren dat het OM dusdanig veel onherstelbare fouten heeft ge maakt dat het het recht op vervol ging heeft verspeeld. Volgens de rechters kan er niet meer worden gesproken van een eerlijk proces. Het OM legt zich daar niet bij neer en gaat in hoger beroep, meldde het kort na die vernieti gende uitspraak. Volgens de rechters kan er door de vele fouten van OM niet meer worden gesproken van een eerlijk proces. De rechtbank verklaart het OM niet ontvankelijk omdat het voor rechters en advocaten informatie achter heeft gehouden. Ook nu nog, ruim vier jaar na aanhouding van de verdachten, heeft het nog steeds niet alle informatie ge deeld, aldus de rechtbank. Volgens het OM begon maart 2011 het onderzoek naar de bende die de hele softdrugsketen in be heer had, van teelt tot en met de verkoop. De illegale winsten wer den gebruikt om legale concurren ten van HWS uit de markt te con curreren. Maar de rechtbank stelt vast dat al een jaar eerder onder zoek werd gedaan naar de verdach ten, onder de leiding van het OM. De rechtbank tilt ook zwaar aan het feit dat ontlastend materi aal niet is gedeeld met rechtbank en verdediging. En dat dat materi aal niet ter sprake is gebracht toen 'Vier jaar na aanhouding van de verdachten heeft OM nog steeds niet alle informatie gedeeld er aanvragen werden ingediend om telefoons te tappen, mensen te schaduwen en gevoelige infor matie over hen op te vragen. Raadsman Mark Dunsbergen noemt de beslissing 'moedig en te recht'. Zijn collega Dick Olie deelt die mening en zegt dat 'hij het nog steeds schokkend vindt dat er bewust ontlastend bewijs voor mijn cliënt is achtergehouden'. Huisgeuren woonkamer met een luchtje Vlogger Yvar de Groot (24) heeft ruim 17.000 volgers op YouTube. Wekelijks plaatst de Terneuzenaar een video over zijn leven online. „In een vlog gaat het erom dat je iets van jezelf laat zien." VLISSINGEN. De Vlaamse zeelood- sen hebben gisteravond plotseling een 24-uurstaking uitgeroepen. Het gaat om de loodsen die schepen vanaf de Noordzee naar Vlissingen brengen. Vandaar ne men rivierloodsen het over. Dat kan nu niet en betekent dus dat de havens van Gent en Antwer pen tot vrijdagavond plat liggen. Geen enkel schip kan de haven van Gent of Antwerpen verlaten en op zee, voor de Vlaamse kust, zullen aankomende schepen vast komen te liggen. Ze kunnen de Westerschelde niet op. De woord voerster van de haven van Antwer pen kan nog niet inschatten wat de gevolgen voor het scheepvaart verkeer precies zullen zijn. "De havens van Antwerpen en Gent betreuren niet alleen de no deloze kosten en vertragingen die een dergelijke staking met zich meebrengt, maar vinden vooral de imagoschade die alweer wordt ge leden, volstrekt onaanvaardbaar. De betrouwbaarheid die de hele nautische keten nodig heeft, wordt door een heel kleine groep in het gedrang gebracht", stellen de havens van Gent en Antwer pen in een gezamenlijke verkla ring. KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 7: Johannes Vermeer Het meisje met de parel Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 18 december 2015 257e jaargang nr. 298 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Aanhoudend zacht PAGINA 27 PAGINA 10 ZEELAND 5 Vrijspraak na fouten OM door Emile Calon MIDDELBURG. De 29 verdachten in de strafzaak tegen een drugsben de rond de Kapelse Hoogwerkers service (HWS) gaan voorlopig vrijuit door fouten van het Open baar Ministerie. Lees meer op Zeeland 2,3: Rechtbank wrijft OM fout in zaak aan ZEELAND 4 8 710114 003157 tl,DEN- Deze bon is geldig t/m iy-i2-2oiy 8 7 1 1 68 8 5 5 5 5 3 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1