Straatkrantverkoper pakt overvaller dit moest zo zijn Rondreis Kroatië, Dalmatië Montenegro Cruise Klassieke Griekse Oudheden INBEGREPEN: INBEGREPEN: NIEUWS 9 Marine Ie Pen geeft tekst en uitleg over stemfraude Hoofdstad betaalt te veel Onderzoek dood Eritreeër rn 1 mmhh i it'j r,i boek online of bel met 088 - 70 70 600 Dat hij nou nét op het moment dat die overvaller een snoekduik over de toonbank maakte, langs Ju welier Noorlander liep, heeft zo moeten zijn. Daar is hij van over tuigd. Stanley Arduin is na zestien jaar straatleven aan het opkrabbe len en voorzichtig aan een nieuw leven begonnen. Hij is een gelovig man. „Ik ben straatkranten gaan verkopen nadat ik een kerkdienst had bijgewoond. Afgelopen juli ben ik gedoopt. Dat dit gebeurde, was geen toeval." Stanley liep dinsdag zijn ver trouwde rondje met zijn kranten, in de winkelstraten tussen de Mauritsweg en de Blaak, hartje centrum van Rotterdam. „Ik liep richting de Markthal, omdat ik mijn geld wilde wisselen. Hier aan de overkant hoorde ik een ijse lijke gil. Ik dacht eerst dat het van boven kwam, maar ik zag ineens die gozer op de toonbank liggen. Hij was aan het stoeien met de ei- genaar. Ik ben blind naar binnen gerend, de vrouw had al een klap op haar neus gehad en de man kon hem niet houden. Toen heb ik hem bij zijn kop gepakt, zo met mijn arm om zijn nek." Ondanks de houdgreep wor stelde de overvaller zich nog even los en beukte Stanley tegen zijn gezicht ('nu heb ik een blauw oog'). Ze hadden de over valler (28) pas echt in bedwang toen er nog twee mannen de zaak binnen renden om te hel pen. „We hebben hem tegen de grond gedrukt. Met z'n tweeën lukte dat niet. Hij was niet zo groot en sterk, maar wel snel. Het duurde nog wel even tot de politie kwam. Die hebben hem ingerekend en meegenomen." „Nu ben ik een held tegen wil en dank. Of ik het normaal vind wat ik heb gedaan? Als je logisch nadenkt niet, maar ik kan echt slecht tegen onrecht. Bij de Al- bert Heijn even verderop, heb ik jaren gestaan met Straatnieuws. Daar heb ik vijf winkeldieven ge pakt." Het leven op straat is hard, vertelt hij. Gelukkig gaat het met hem de goede kant op. „Van mij hebben ze al jaren geen last meer. Ik was ook geen lieverdje, maar dat is vroeger. Ik ben blij dat ik straatkranten verkoop." De Franse politica Marine le Pen is op het matje geroepen voor stemfraude in het Europees Par lement. De leider van het Front National moest gisteren aan par lementsvoorzitter Martin Schulz tekst en uitleg komen geven. De stemfraude werd gepleegd tij dens de plenaire zitting in okto ber in Straatsburg. Terwijl Le Pen de plenaire zaal tijdens de stemmingen had verlaten om naar een verkiezingsbijeenkomst elders in Frankrijk te gaan, stem den twee fractiegenoten onder De gemeente Amsterdam heeft dit jaar ruim 5,2 miljoen euro te veel uitbetaald aan diverse instel lingen. Het gaat om dubbele beta lingen die per ongeluk zijn uitge voerd, schrijft het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Het grootste deel van het geld is inmiddels terugbetaald, de ge meente gaat ervan uit dat de rest ook nog komt. Het gaat om dub bele betalingen gedaan aan drie organisaties: een zorginstelling, de afdeling Re-integratie en Werk en woningcorporatie Yme- re. De zorginstelling heeft het te veel betaalde voorschot van 4,7 miljoen inmiddels terugbetaald. wie PW'er Marcel de Graaff, met haar stemkaart. Stemmen voor een ander is niet toegestaan in het Europees Parlement. Over treders riskeren een reprimande, schorsing of boete. De Graaff heeft toegegeven met de kaart van Le Pen te hebben gestemd. Het was een 'fout' van zijn kant. Le Pen heeft gezegd dat zij niet heeft gevraagd te stemmen in haar plaats. Maar Nicolas Bay, die ook voor Le Pen in haar afwezig heid zou hebben gestemd, ont kent dit te hebben gedaan. De Nederlandse politie gaat in opdracht van het Openbaar Mi nisterie extra onderzoek doen naar de dood van de Eritrese asielzoeker Kahsay Mekonen. De vluchteling zat in een asielzoe kerscentrum in Leersum, ver dween vlak voor kerst 2013 plot seling en werd op 5 januari 2014 dood gevonden, hangend aan een boom in het Duitse Bremen. Zijn dood roept bijna twee jaar later nog steeds vragen op bij achterblijvers, onder meer over een mogelijk conflict met men sensmokkelaars. Dat is eerder ge bleken uit naspeuringen door on derzoeksprogramma Argos en magazine en website Oneworld. Normaal 127^, nu v.a. 13-daagse cruise per Costa neoClassica voordelige upgrades premium- en buitenhut vliegreis en transfers Kalamata, Volos Athene Nu v.a. NIEUW: 8-daagse rondreis incl. vliegreis vliegreis en rondreis 3- en 4-sterren hotels ontbijt én diner Ned.spr. reisleiding DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 door Nadia Berkelder ROTTERDAM. Iemand anders had misschien even geaarzeld, of was misschien snel doorgelopen, maar straatkrantverkoper Stanley Arduin (49) dacht geen moment na toen hij een ijselijke gil uit een juweliers zaak in Rotterdam hoorde komen. „Ik ben blind naar binnen gerend en ik heb de overvaller bij zijn kop gepakt." Stanley Arduin: „Ik kan slecht tegen onrecht." foto Frank de Roo STRAATSBURG AMSTERDAM UTRECHT Voordelig weg? Vaar in 13 dagen naar de meest prachtige, histori sche bestemmingen aan de Middellandse Zee en ontdek op deze manier een scala aan culturele hoogtepunten van Griekenland en Italië. Zo heeft u een volle dag om het historische Athene te ont dekken, brengt u een bezoek aan het authentieke Nafplion, kunt u het zonnige Volos bezichtigen, heeft u de tijd om kennis te maken met de cultu rele hoogtepunten van Napels en nog veel meer... Tijdens deze cruisevakantie zijn vliegreis (incl. 20 kg bagage), alle transfers en alle maaltijden aan boord van de Costa neoClassica inbegrepen! 7 januari v.a. 579 31 maart v.a. 749 19 januari v.a. 589 12 april v.a. 969 31 januari v.a. 649 24 april v.a. 969 12 februari v.a. 649 6 mei v.a. 969 24 februari v.a. 729 18 mei v.a. 1039 Boek nu deze prachtige rondreis langs de beto verende Dalmatische kust van Kroatië. Tijdens deze rondreis door deze historierijke regio passe ren naast sfeervolle havenstadjes zoals Split, Za- dar en Dubrovnik, ook prachtige natuurgebieden zoals de Krka-watervallen de revue. Daarnaast be zoeken we Korcula, de geboorteplaats van Marco Polo, de beroemde brug van Mostaren het volledig ommuurde *Venetiaanse' kuststadje Kotor. Een zeer afwisselende reis met een aaneenschakeling van natuurlijke- en culturele hoogtepunten. En... tijdelijk ontvangt u 50 korting per persoon! Siben Korcul Stón brovnik Cilipi 8-daagse rondreis inclusief vliegreis perTrans- avia, rondreis per touringcar, verblijf in 3- en 4-sterren hotels en dagelijks ontbijt én diner 27 april 669 7 sept. 748 18 mei 709 21 sept. 739 1 15 j'uni 729 stipreizen.nl r, Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/binnenhut. Prijzen buiten- en balkonhutten zie internet. Excl. reserveringskosten en Caiamiteitenfonds. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. reizen nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9