Naam kwijt na huwelijk in Japan Ijstaart voor jarige ijsbeer Menselijke schedel, beenderen en botten bij Etten-Leur De politie vermoedt een misdrijf maar sluit ook andere scenario's niet uit. 8 NIEUWS ETTEN-LEUR. De vondst zaterdag en woensdag van een menselijke schedel, beenderen en kleinere botten in een sloot bij Etten-Leur, stelt de politie voor een raadsel. Forensisch deskundigen gaan er vooralsnog vanuit dat de 'recente' overblijfselen van één persoon zijn en er niet langer dan enkele ja ren liggen. De politie heeft voor zover bekend geen idee wie het onbekende slachtoffer is en hoe de man of vrouw om het leven is gekomen De eerste lichaamsdelen, waar onder de schedel, werden zater dag door een wandelaar gevonden in de slootkant. „We zijn toen meteen zorgvuldig gaan zoeken en hebben die dag nog meer men selijke resten aangetroffen en vei lig gesteld", legt politiewoordvoer der Willem van Hooijdonk uit. Woensdagmorgen kwam de po litie terug met een team van ex perts van het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI), technische recherche en brandweer om de sloot leeg te pompen en minuti eus uit te kammen. Daarbij wer den opnieuw beenderen gevon den, onder meer op aanwijzing van twee speurhonden. Rond vier uur 's middags deed de politie en kele honderden meters verderop langs de weg een vermoedelijk be langrijke vondst in een hoop groen afval met onder meer ge maaid gras en onkruid uit de sloot kant. Wat de politie daar precies heeft gevonden wilde ze gistera vond niet zeggen in belang van het onderzoek. Mogelijk biedt de ze vondst wel aanknopingspun ten. Hoe de lichaamsdelen in de sloot zijn beland, is onduidelijk. De politie zegt rekening te hou den met een misdrijf, maar sluit andere scenario's niet uit. De loca tie langs de Zevenbergseweg en Leurse Haven, lijkt op zich niet ge schikt als dumpplaats voor daders van criminele moorden. De onbe schutte en ondiepe sloot ligt vlak bij de bebouwde kom van Et ten-Leur en recreatiegebied West- polderplas. De locatie is boven dien ingeklemd tussen de drukke Zevenbergseweg en het fietspad langs de Leurse Haven waar dage lijks honderden mensen wande len, joggen en fietsen en sportvis sers hun hengel uitwerpen. Dat de overblijfselen bijvoor beeld toebehoren aan Jesse Lee- n'iS'vfi.'C 1 *#.v mans, lijkt daarmee onwaarschijn lijk. Deze drugshandelaar is sinds eind 2013 vermist en vermoedelijk slachtoffer geworden van een moord in het criminele circuit. Ook de mogelijkheid dat spra ke is van een verkeersslachtoffer dat in de sloot is beland of iemand die zelfmoord heeft gepleegd, zal door de recherche worden onder zocht. Daarbij zullen forensisch ex perts DNA-materiaal uit de over blijfselen vergelijken met dat van vermiste personen uit zowel de re gio als de rest van Nederland. Ook bestaat de mogelijkheid dat de do de uit het buitenland komt, wat identificatie moeilijker zou ma ken. Dat de lichaamsdelen niet eer der zijn gevonden op deze drukke plek, komt mogelijk doordat de sloot afgelopen zomer flink was begroeid. Aannemer Ballast Ne- dam heeft de kanten onlangs ge maaid. „We gaan ervan uit dat de overblijfselen daardoor bloot zijn komen te liggen", zegt politie woordvoerder Willem van Hooij donk. In de berm van de weg vond de politie gisteren ook een schoen. Die is als mogelijk bewijsmateri aal meegenomen. De zoekactie duurde tot in de avond. TOKIO. Japanse vrouwen mo gen als ze trouwen niet hun ei gen naam houden, ze moeten die van hun man aannemen. Dat vloeit voort uit een uit spraak die het Japanse Hoogge rechtshof gisteren heeft ge daan. De zaak draaide om een aan klacht die was aangespannen door vijf vrouwen. Zij wilden graag hun eigen naam houden maar mochten dat niet volgens een wet uit de 19e eeuw. Vol gens de vrouwen is de wet een schending van hun grondwette lijk recht op gelijke behande ling. Het Hooggerechtshof was het daar niet mee eens. „Het hof vindt het helaas logisch dat alle leden van een gezin dezelf de naam dragen", aldus de advo caat van de vrouwen. Een meerderheid van de Ja panners, vooral jongeren, vindt de wet niet meer van deze tijd en wil dat die wordt veranderd. Sommige getrouwde stellen vinden het zo belangrijk om al lebei hun eigen naam te hou den, dat ze er na de komst van kinderen een 'papieren schei ding' voor over hebben: offici eel gaan ze uit elkaar, maar in de praktijk blijven ze samen. De kinderen houden dan de naam van de vader. Overigens mag een man ook de naam van zijn vrouw aanne men. Maar dat gebeurt zelden. SINGAPORE. Liefst 25 jaar oud wordt ijsbeer Inuka in de dieren tuin van Singapore. Dat is oud, want ijsberen halen in het wild meestal maximaal 15 tot 18 jaar. In dierentuinen leven ze wel wat langer, de oudste was 41 jaar, maar dat is zeldzaam. Reden ge noeg voor een tiendaags feest in de Singapore Zoo. Gisteren kreeg Inuka een ijstaart met waterme loen. De dierentuin heeft ook een foto-expositie ingericht om men sen bewust te maken van de be dreigingen van de noordpool, de natuurlijke woonomgeving van de ijsbeer, foto Mohd Fyrol/ANP Macabere vondst raadsel door Hessel de Ree De politie zoekt naar menselijke resten in de sloot aan de Zevenbergseweg bij Etten-Leur. foto Perry Roovers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8