Te lang wachten op thuishulp' LPM: Pak groep alsnog aan Bibliotheek Oostburg na zomer in Zwin College Strandpaviljoen bij Cadzand-Bad herrijst tussen nieuwe duinen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Paviljoen bij Cadzand-Bad is terug: opvallend, modern en robuust, maar met dezelfde formule. HULST. De fractie van het CDA in Hulst krijgt steeds vaker signalen dat de huishoudelijke hulp die wordt aangevraagd bij Hulst voor Elkaar niet binnen zes weken tijd gerealiseerd kan worden. De chris ten-democraten trekken er van avond over aan de bel tijdens de raadsvergadering. Het is de partij onder meer ter ore gekomen dat sommige men sen na een aanvraag voor huishou delijke hulp meer dan twaalf we ken op een zogenoemd keukenta felgesprek moeten wachten. Vol gens de WMO-raad zou dat maxi maal zes weken mogen duren. Het CDA wil daarom van wethouder Frank van Driessche (welzijn en zorg) weten wat hij gaat doen om die periode met zes weken te ver minderen. Daarnaast stelt de partij vragen bij de Plus Hulp. Die vorm van huishoudelijke hulp werd in maart ingevoerd. Mensen kunnen via de Plus Hulp zorg inkopen bij bijvoorbeeld ZorgSaam of Cura- mus. Volgens de christen-demo craten loopt het nog niet storm met het gebruik van de Plus Hulp en ze willen van wethouder Van Driessche weten hoe dat komt. MIDDELBURG. Fractievoorzitter Piet Kraan van LPM vindt het onacceptabel dat verdachten die behoren tot de Dauwendae- legroep nog vrij rondlopen. Het Openbaar Ministerie meldde deze week dat wegens een gebrek aan tijd, geld en mankracht het onderzoek naar de Dauwendaelegroep maar be perkt is opgepakt en dat er nog verdachten vrij rondlopen. Fractievoorzitter Kraan vindt dat alles op alles gezet moet worden om ook die ver dachten hun gerechtigde straf te bezorgen. Volgens hem heeft de groep misdaden begaan die 'grenzen aan terreur'. Heel wat mensen stonden afgelo pen jaar wat ver loren op het strand bij Cad zand-Bad. 'Waar is De Piraat gebleven?', vroegen ze zich vertwijfeld af, starend naar het kale strand waar voor heen een paviljoen stond. De Pi raat is nu terug en opent komen de week. Dat De Piraat een stuk naar vo ren geplaatst moest worden als ge volg van kustversterking, was al jaren duidelijk. Maar de bood schap dat de boel plat moest, kwam vorig jaar toch nog wel on verwachts, vertellen Claudia Ver- ploeg en Ivo van Muiken. „Het was net na de zomer. We konden veel vaste klanten niet vertellen dat we weg moesten. Daardoor wisten veel mensen er niet van." De bouw van de nieuwe Piraat begon afgelopen augustus en ver liep naar wens. De laatste hand wordt nu gelegd aan het nieuwe gebouw. Komende week - de pre cieze dag is nog niet bekend - gaat De Piraat open. In een bijna onherkenbare omgeving, tussen opgeknapte duinen met nieuwe paden en bankjes. Claudia en Ivo werkten in de 'oude' Piraat onder Frank Dhae- nens. Die is ook eigenaar van de nieuwe Piraat, maar laat de exploi- dia en Ivo zelf een flinke vinger in de pap. „We wilden een uniek paviljoen, zoals er hier nog geen bestaat. Maar wel laagdrempelig, waar iedereen zich thuis voelt, en waar je ook gemakkelijk binnen stapt voor alleen een drankje." De inrichting is modern en ro buust, met veel hout en glas. Op het terras is plaats voor 182 men sen, en binnen voor bijna 80. Het paviljoen gaat straks ook 's win ters van vrijdag tot en met maan dag open. „De klandizie is ook buiten het hoogseizoen flink ge stegen sinds de bouw van het Roompotpark", verklaart Ivo. Het piratenspeelschip op het strand komt weer terug. „Maar daar wachten we even mee tot ze het strand hebben opgespoten", vertelt Claudia. „Nu komt het zee water soms nog tot onder het pa viljoen. We zouden een drijvend schip hebben." 'De klandizie is flink gegroeid sinds de komst van het park van Roompot, met name buiten het hoogseizoen' tatie nu aan het koppel uit Oost burg. „Daar zijn we hem enorm dankbaar voor", aldus het twee tal. Het opvallende ontwerp voor de buitenkant van het gebouw - met leistenen puntdaken - is van Dhaenens. „Hij wilde absoluut het mooiste paviljoen in de re gio", lacht Claudia. In de keuze voor het interieur hadden Clau- OOSTBURG. De bibliotheek in Oostburg verhuist na de zomer naar het Zwin College. De ge plande openingsdatum is 5 sep tember - de eerste dag na de zo mervakantie. De bieb moest twee jaar gele den weg uit Den Hoekzak, die binnenkort wordt gesloopt, en zit tijdelijk in een pand aan de Brouwerijstraat. De plannen voor de verhuizing naar het Zwin College zijn al een aantal jaren oud. De bibliotheek wordt daar gekoppeld aan de bestaande mediatheek van de school. De in gang van de bieb komt aan de kant van de Nieuwstraat. „Er zijn vier werkgroepen bezig met de voorbereiding", vertelt een woordvoerster van de gemeente Sluis. „Die kijken naar financiën, inrichting, personeel en collec tie." Een aanbouw is niet nodig: de bibliotheek past in het huidi ge schoolgebouw. De verhuizing past in het idee van de gemeente Sluis om voor zieningen te centraliseren en leegstaande schoollokalen ook buiten schooltijden te gebrui ken. Zo verhuisden onlangs al de bestuurskantoren van basis schoolkoepels Escalda en Scoba naar het Zwin College, net als de Zeeuwse Muziekschool. DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 Claudia Verploeg en Ivo van Muiken nemen de exploitatie van de nieuwe Piraat op zich. Ze werkten al bij de voorganger, foto Camile Schelstraete Daar is De Piraat weer! door Martijn de Koning Meer informatie is te vinden op de Facebookpagina 'depiraatcadzand'. door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84