Initiatiefnemer houdt hoop op stadskerstfeest in Goes Het is 'nu of nooit' voor plan om Zanddijk Yerseke aan te pakken 6 BEVELANDEN en THOLEN Tessa van Oosten is nieuwe kinderburgemeester Door de ogen van een chauffeur Westerveld rekent er op dat dat gaat gebeuren. „Want", zo stelt hij, „in alle christelijke geloofs gemeenschappen geldt dat niemand kan en mag zeggen dat iets van hem Mn het buitenland puilen de kerken uit bij Kerstmis en Pasen, dat wil ik ook in Goes' of haar persoonlijk is, we krijgen immers alles uit Gods handen om het in te zetten en te gebrui ken tot Zijn eer." Westerveld, ooit op richter van de christelij ke beweging Nederland Pro Deo (NPD) waarmee hij in 2006 tevergeefs probeerde in de Tweede Kamer te komen, woont sinds vier maanden in Goes. Jarenlang verricht te hij ontwikkelings werk in Oost-Europa. Dat heeft hem naar ei gen zeggen op het rand je van de dood gebracht. „Het is een godswonder dat ik er nog ben, daar om wil ik uit dankbaar heid iets terugdoen." Zo doende ontstond het idee voor een uitbundig openbaar stadskerst feest. „In het buitenland puilen de kerken uit tij dens kerst en Pasen, dat wil ik hier ook voor el kaar krijgen." In Goes heerst 'kerst ledigheid', vindt Wester veld. Hij schreef daarom alle achttien kerken in Goes aan met zijn plan. „In al die kerken zit zo veel talent, van koren tot gospelzangers tot muzi kanten. Die kun je alle maal bij elkaar roepen." Maar zo simpel ligt het niet, ondervond de Hage naar van geboorte. Kerke lijk én politiek niet. „B 'Uit dankbaarheid dat ik nog leef wil ik iets terugdoen' en W verwezen me door naar Goes Marketing, maar die mag geen poli tieke of religieuze evene menten sponsoren. Schandalig, want het is ons belastinggeld", zegt Westerveld. Een evenementenver gunning duurde te lang (12 weken) en daarom heeft hij vorige maand een apv-vergunning aan gevraagd, die binnen zes weken wordt verleend. Als dat al gebeurt, want Westerveld is nog in af wachting van een B en W-besluit. Toch is hij stoïcijns doorgegaan met het in elkaar draaien van een programma, onder het mom 'niet geschoten is altijd mis'. Enthousias me kan hem in elk geval niet worden ontzegd. Het is de bedoeling om in de Grote Kerk, de katholieke kerk en de Westerkerk samenzan- gen te houden. Ook ziet hij een centrale slotbij eenkomst voor zich, waarbij onder meer 200 witte duiven en 2015 ro de en witte ballonnen worden losgelaten. De vrijwilliger van het Le ger des Heils weet dat hij aan de late kant is met zijn plan, maar tegelijker tijd begrijpt hij niet waar om het niet zou kunnen. „Gooi die deuren open en zet wat koren neer. In Den Haag heb je het North Sea Jazz festival, daar is ook voor iedereen wat." Mocht het Goese stadskerstfeest onver hoopt niet van de grond komen, dan wil Wester veld die zaterdag als alter natief een mars voor de vrede houden. „Maar vol gend jaar gaat het zeker lukken." De provincie broedde lange tijd op tientallen miljoenen kostende schetsen om een compleet nieu we toegangsweg aan te leggen ter vervanging van de relatief smalle en onveilige dijk die bovendien ook duur is in onderhoud. Die plannen zijn - mede op aandrin gen van de gemeente en onderne mers - in de ijskast gezet. In plaats daarvan laat de provin cie nu plannen doorrekenen om halverwege de dijk een afslag te maken naar de zuidkant van be- 'Extra ontsluitinsgsweg is van wezenlijk belang voor Olzendepolder IV' drijventerrein Olzendepolder. Door die route hoeven de meeste vrachtwagens niet meer over het gevaarlijkste, bochtigste deel van de Zanddijk te rijden. Sinke: „Er waren eerst wel ze ven of acht mogelijkheden. Nu zijn nu nog twee varianten over. Zowel op ambtelijk als op het hoogste bestuurlijke niveau zijn we volop met elkaar in gesprek om tot een oplossing te komen. Zoals het er nu naar uitziet, ligt die in februari of maart op tafel." Reimerswaal heeft om nog een reden haast met het proces. In alle varianten is er namelijk grond van het uitbreidingplan Olzende polder IV nodig om wegen aan te leggen. Zolang niet duidelijk is hoe de definitieve plannen eruit zien, wil de gemeente wachten met de uitgifte van bedrijfskavels. Sinke: „We zijn positief gestemd over het proces. Het is nu of nooit, dat gevoel leeft bij ieder een." KAPELLE. In een afgeladen Kapelse raadszaal is gisteren Tessa van Oosten gekozen als kinderburge meester 2016. De elfjarige Wemel- dingse kreeg in Kapelle van schei dend kinderburgemeester Jeppe Rottier de ambtsketen omgehan gen. Van Oosten was volgens de ju ry de geschikste kandidaat. Zij deed met vier anderen mee aan de verkiezingen. Alle kandidaten kwamen voort uit de voorrondes. Die werden in verschillende scho len in de gemeente gehouden. De nieuwe kinderburgemeester ver richt op 4 jauari haar eerste offi ciële handeling. Op de nieuwjaars receptie houdt zij een speech. In de regio Mijn dorp, mijn stad Stationspark 2, 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur - In formatiebijeenkom sten voor blinden en slechtzienden; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur - Inloopspreek uur van wijkverple ging; De Spinne, 13.00 uur - Senioren bingo; Bergweg 8, 17.00-21.00 uur - Kerstmarkt voor Se rious Request door leerlingen en perso neel van Praktijk school de Wissel; Centrum 't West- licht, 19.30 uur - Le zing Jan Bouw over de vraag 'Is contact met overledene mo gelijk?'; Sportzaal Thorbeckelaan, 20.00 uur - Volks dansen; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3,20.00 uur - Thea tervoorstelling 'Het Volk in Dothan'; Dorpshuis, 10.00 uur :Wandelen in groeps verband; V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Gemeentehuis, 16.00-18.00 uur - In loopspreekuur afde ling Werk, Inkomen en Zorg van de Ge meente Kapelle; Hof Olmenstein, Ab- bekindersezandweg 21,19.30 uur - Kerst workshop Bloem schikken; Dorpshuis Meer waarde, overdag - Fo toexpositie jubileum dag Zeeuwse Molen met prinses Beatrix. door Luc Oggel GOES. Het is kort dag, maar Heijmen Wester- veld uit Goes blijft hoop houden. Als het aan hem ligt, vindt op tweede kerstdag de eerste 'Holy Christmas City Celebra tion' plaats in drie ker ken in Goes. De kerkbe sturen moeten alleen nog wel meewerken door hun gebouwen ter beschikking te stellen. door Joeri Wisse YERSEKE. Begin volgend jaar is dui delijk wat de plannen van de pro vincie Zeeland zijn met de Zand dijk, de provinciale weg die Yerse ke met de A58 verbindt. Dat ver wacht wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimerswaal. Tegen die tijd kan de gemeente ook ein delijk beginnen met verkoop van bedrijfsgrond in Olzendepolder IV. Jaap Sinke, wethouder Reimerswaal I Tessa van Oosten kreeg gisteren de ambtsketen om. foto Marcelle Davidse GOES 't Noorderlicht zet zich in voor Clinidowns Basisschool 't Noorder licht uit Goes houdt vandaag een kerst markt. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de Clini downs. Vanaf 17.00 uur kunnen ouders en andere geïnteresseer den op de school in de Goese Polder aan geleverde en zelfge maakte kerstspullen kopen. De markt wordt onder meer om lijst door de vertelling van het kerstverhaal en kinderen die kerst liedjes zingen; OVEZANDE Kerststallentocht De kerststallentocht in Ovezande gaat za terdag om 16.30 uur van start. De tocht be gint bij de kerststal met levende dieren naast de kerk. Voor 1 euro is in de kerk een plattegrond te koop met alle locaties waar iets bijzonders te bele ven is. In de kerk wor den kerstliederen ge zongen, zijn kerststal len en een kerstversie ring en kunnen bezoe kers zich rond de vuur- korf warmen. Ook de hal van basisschool De Zandplaat is open. Daar is een tentoon stelling te zien waar mensen uit Ovezande aan mee hebben ge holpen. In café De Zak is een knutselpro gramma. Tussen 19.30 en 20.00 uur verzamelen deelne mers op het plein bij de kerk om kerstliede ren te zingen. Dat ge beurt met muzikale ondersteuning van de koren Oal-ln, het Drie Koningenkoor en het Zuid-Bevelands dames koor; SINT-ANNALAND Optreden Overload De regionale classic rockband Overload treedt zaterdag op in Café An de Sloove in Sint-Annaland. Het gratis optreden start om 22.00 uur. WILHELMINADORP Boekenmarkt In het kerkgebouw in Wilhelminadorp vindt zaterdag een boeken markt plaats. De boe kenmarkt duurt van 10.00 tot 13.00 uur. GOES Suïcide Chicken De bluesrockband Suï cide Chicken uit Vlis- singen treedt morgen op in Eric's Bar in Goes. Het gratis con- cer begint 22.00 uur. 'S-GRAVENPOLDER. Ruim vijftig leerlingen uit groep 8 van de Koningin Julianaschool in 's-Gravenpolder kregen deze week les van Veilig Op Weg. In een theorie- en praktijkles werd hen verteld hoe ze om moe ten gaan met de dode hoek van bestuurders van grote voertuigen. Hierbij leerden ze de vuistregel om hier op drie meter afstand rechts achter te blijven fietsen. De kinderen ervoeren in de cabine van een vrachtwagen wat een chauffeur wel en niet ziet. foto Veilig Op weg GOES HANSWEERT HEINKENSZANO KAPELLE KLOETINGE WAARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78