afgeladen stadion in El Salvador Itaee goals Pattinama in duel met Telstar bijzonder voetbaljaar achter de rug v r ZEELAND 15 De Kraker sloopt tegenstander in duel driebanden zit bij Ludogorets op de bank." In Bulgarije praat hij al leen Engels. In het Bul gaars kan De Nooijer zich niet verstaanbaar maken. „Soms is het lastig. Onze trainer is een Bulgaar en spreekt geen woord En gels. De eerste assistent kan een klein beetje En gels, de tweede assistent spreekt Duits en Spaans, de derde assistent kan wel Engels. Hij staat altijd bij de buitenlandse spelers en vertaalt voor ons. Soms is de trainer iets aan het ver tellen en dan wordt het niet vertaald. Dat hoeven jullie niet te weten, denkt die assistent dan. Dat ik de trainer niet kan verstaan vind ik soms niet erg. Hij is tijdens de wedstrijd heel fanatiek, maar daar krijg ik niets van mee." Met de beleving in het Bulgaarse voetbal is niets mis, zegt De Nooijer. „On ze fans zijn bloedfanatiek. We speelden een uitwed strijd tegen Cherno More, dat is met de bus een rit van vierenhalf uur. Maar het hele uitvak zat vol." Is hij als donkere speler al ge confronteerd met racisme? „Ik heb het tot nu toe één kan bij vrienden langs gaan en weer alleen Neder lands praten." Van Sparta heeft hij een verzoek ge kregen om morgen bij de thuiswedstrijd tegen MW afscheid te nemen van het publiek. De Nooijer heeft vriendelijk bedankt. „Ik hoef geen rondje over het veld te lopen met een bos bloemen." Op 6 januari vliegt hij terug naar Bulga rije, daarna volgt een bijna vier weken durend trai ningskamp in Turkije. „Ie dereen zegt: leuk man, 1\ir- kije. Maar vier weken is wel lang hoor." De komende maanden wil de ambitieuze De Nooijer zich verder ont wikkelen. „We moeten met Levski mee blijven doen om de titel. Het zou mooi zijn als we kam pioen kunnen worden en ons voor de voorronde van de Champions League plaatsen. Mijn contract loopt tot de zomer van 2017. Je ziet dat spelers uit de Bulgaarse competitie vaak naar Turkije gaan, of Engeland of Duitsland. Misschien zit dat er voor mij ook wel in. Maar dat gebeurt alleen als ik blijf presteren met Levski." Nooijer. „Het niveau was niet al te best. Later kwamen er betere spe lers bij en ging het niveau om hoog. Enkele andere jongens had den ook bij Kluivert aangegeven graag voor Curasao te willen spe len maar kwamen uiteindelijk toch niet." Na een oefeninterland tegen een selectie met Surinaamse voet ballers debuteerde De Nooijer in juni officieel voor het Caribische eiland, tegen Cuba (0-0). „Wat er bij de return op Cuba gebeurde vergeet ik nooit meer. Na de eer ste helft duurde het door nood weer anderhalf uur voordat we verder konden spelen. We zaten binnen en hoorden de bliksem vlakbij onze kleedkamer inslaan. Toen we terug het veld op kwa men hadden ze alleen het deel van het veld droog gemaakt waar Cuba aan moest vallen. Wij kon den aanvallend helemaal niets meer uitrichten, het was één groot waterballet. Ik zie Elson Hooi nog struikelen en in een he le grote plas vallen. Het werd 1-1 en Curasao plaats te zich voor de derde ronde en werd aan El Salvador gekoppeld. Het duel in de hoofdstad van het Midden-Amerikaanse land was voor De Nooijer één van de hoog tepunten in zijn voetbalcarrière. „We speelden voor 50.000 man. Toen het volkslied van Curasao werd gespeeld draaiden ze alle maal om, gingen met hun rug naar ons toe staan en begonnen te fluiten. Daarna zong het hele sta dion het volkslied van El Salvador mee. Dat was wel even een kip penvelmoment. De reis van het hotel naar het stadion was ook in drukwekkend. Op elke hoek ston den militairen met een geweer in de aanslag. Er waren zoveel mensen op de been, het leek wel een wedstrijd op het WK. Het re- 'Op elke hoek stonden militairen met een geweer in de aanslag.' gende ook middelvingers naar onze bus." Net als op Curasao verloor de ploeg van Kluivert met 1-0. „Als ik erop terugkijk is het heel jam mer dat we de vierde ronde niet hebben gehaald. We verloren twee keer van El Salvador maar dat was echt niet nodig. Als we die ronde hadden overleefd, had den we nu in een poule met Mexico, Canada en Honduras ge zeten." Na de nederlaag in El Salva dor maakte Kluivert bij het eten bekend niet verder te gaan als bondscoach. Hoe het nu verder gaat is nog onduidelijk. „Ik heb begrepen dat de bond in de laat ste interlandperiode eigenlijk weer tegen Suriname wilde oefe nen. Er was te weinig tijd om het te regelen. Nu willen ze in de volgende interlandperiodes steeds iets plannen. Ik wil er de volgende keer weer graag bij zijn, want het is me heel goed be vallen." Pattinama was tevreden met zijn doelpunten, maar plaatste zelf kanttekeningen bij zijn spel. „Ik was de spits in een 4-3-3-sys- teem, terwijl ik bij Vlissingen ge wend ben om in een tweespitsen- systeem te spelen. Dat was een beetje onwennig. Ik heb niet su- perveel ballen gehad, maar als je toch twee keer scoort, kan je als spits tevreden zijn." Vorige week werkte Pattinama bij de profclub uit Velsen een drie daagse stage af. Hij speelde zich dusdanig in de kijker, dat hij gis teravond - samen met een andere testspeler - mocht aantreden in een oefenduel. Telstar trad onder meer aan met zijn topscorer Tarik Tissoudali (goed voor acht doel punten in de Jupiler League) en de Zeeuwse verdediger Thomas van den Houten, die dit seizoen overkwam van Hoek. Over het vervolg van zijn con tacten met Telstar kon Pattinama nog niet veel zeggen. „Telstar traint donderdag nog een keer en heeft dan twee weken vakantie. De club zal nu bespreken hoe en wat, en dan hoor ik het wel." Patti nama werd vorig seizoen topsco rer van Vlissingen met 31 doelpun ten in de hoofdklasse. Dit seizoen staat de teller na dertien wedstrij den op acht doelpunten. SINT WILLEBRORD. Polka Print heeft in de tweede divisie drie banden koploper Klusbedrijf Staff in eigen huis een gevoelige neder laag bezorgd: 6-2. Zandee Kloetin- ge ging in de vierde divisie hard onderuit tegen L&B Leder mode: 0-8. Polka Print-Klusbedrijf Staff 6-2: De gebroeders Meerten en Louis Dallinga zetten de thuisploeg bij de pauze op een 4-0-voorsprong. Na de pauze verloor Dirk Vlerick. Jean Paul de Kraker daarentegen stal de show en stelde de punten veilig voor zijn ploeg. John Brou wers, toch geen kleine jongen, werd als een stout kind in de hoek gezet: 40-23 in 29 beurten. Het moyenne bedroeg 1.379. Vierde divisie. Zandee Kloetinge - L&B Ledermode 0-8: Het werd een kansloze missie voor de thuisspelers tegen een team dat het hoogste moyenne van dit sei zoen speelde in deze poule: 0.666. Zandee zette daar 0.406 tegen over. Dat was niet eens slecht, maar niet goed genoeg om ook maar een schijn van een kans te maken. Piet Verschure, Daan Weststrate, Paul Bodbijl en debu tant Jan Slabber verloren. 'STRABAG keer meege maakt. We speelden uit te gen Botev Plo vdiv. Onze spits had de bal en in eens begon nen ze apengelui- den te maken. Ik heb me er niet aan gestoord. Het was een incident, het is echt niet zo dat ik dat de hele tijd hoor in de sta dions in Bulgarije." Het komt juist geregeld voor dat mensen in Sofia met De Nooijer op de foto willen. „Dan lopen we in een winkelcentrum en is het 'picture, picture'. Of ze zeggen 'Camo Levski'. Dat betekent 'Alleen Lev ski'. Voor die mensen is er dus maar één club. We gin gen laatst met een groepje de stad in en 's nachts ben ik in een club ook een keer of vijf op de foto ge gaan. Ik vind dat wel leuk. Dat heb ik in Vlissingen nog nooit gehad, ha ha!" Hij is blij om weer even terug te zijn in Zeeland. „Dat vind ik heel fijn. Ik ben weer bij mijn familie, DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 De Nooijer sterker Jeremy de Nooijer, international van Curasao door Rudy Boogert VELSEN. Josimar Pattinama heeft gisteravond twee keer gescoord in een testwedstrijd met eerstedivisie- dub Telstar. De topscorer van zon dag-hoofdklasser Vlissingen maak te de eerste en de vijfde goal van de club in een 6-0-overwinning op de amateurs van RKW Velsen, kop loper in de tweede klasse. TEAMS WORK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71