'Niets aan de hand met brandveilige campings' Na Rillanders laten ook jonge Krabbendijkenaren zien hoe hun dorp is veranderd SALE - KORTINGEN TOT 30% SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Stefan Koeman uit Krabbendijke zoekt ruimte om de resultaten van zijn fotoproject te exposeren. ONLINE - RICOMODA.COM I GANZEPOORTSTRAAT 23 GOES ZIERIKZEE. Burgemeester en wet houders van Schouwen-Duive- land hebben geen aanleiding om te vermoeden dat een meerder heid van de campings niet vol doet aan de gestelde eisen van brandveiligheid. Het college zegt dat in antwoorden op vragen van coalitiepartij WD. „Dergelij ke signalen zijn ons niet be kend", aldus B en W. Het WD-raadslid Laurence Haack wijst naar informatie 'uit de markt' en van koepelorganisa tie Recron. Ook haalt ze het arti kel van de PZC aan, waarin een zaakwaarnemer namens meerde re campings zijn beklag doet over het feit dat de gemeente de afspraken over brandveiligscon- troles op z'n beloop laat. Volgens het college is er ech ter niks aan de hand en hebben de campings, afhankelijk van het aantal standplaatsen, drie dan wel vijf jaar de tijd om uitvoe ring te geven aan het ingediende plan van aanpak. Overigens heb ben niet alle bedrijven dat plan al ingediend, aldus het college. Uiterlijk in 2018 moet alles in or de zijn. „Het kan derhalve het ge val zijn dat meerdere campings nog niet voldoen aan de eisen." Inspectie gebeurt bij de reguliere controle. 'Door de portretten groot af te drukken, zijn ook de oude foto's nog goed te zien' Vliedberg. Dat is een locatie waar ook veel ouderen komen." Afgelopen maanden heeft Stefan in zijn vrije tijd het project herhaald in Krabbendijke. „Omdat ik veel vrijwilligerswerk doe, ken ik veel jonge ren." Hij heeft gepro beerd een afspiegeling van de Krabbendijkse bevolking voor zijn lens te krijgen. „Dat is gelukt, kinderen en jon geren van alle drie de basis scholen en het Calvijn Colle ge hebben meegedaan." Pogingen om de foto's er gens te exposeren of om van de portretten van kinderen en jongeren een betaalbaar boek te laten drukken, verlo pen echter tot nu toe niet zo vlot. „Ter Weel heeft aangebo den tien foto's op te hangen, maar ik wil de andere kinde ren die meegewerkt hebben niet teleurstellen.", laat Koe man weten. „Als iemand ze op een openbare plek zou willen exposeren, zou dat fantastisch zijn." Tot die tijd zijn de fo to's van Stefan Koeman voor belangstellenden te bekijken via face- book.com/stefan.koeman. Verleden, heden en toe komst van Krabbendijke vastleggen in één foto. Het is Stefan Koeman (28) gelukt. Hij maakte de afgelo pen maanden veertig portretten van kinderen en jon geren uit Krabbendijke op beeld bepalende plekken in het dorp. In hun handen hebben ze een histori sche foto van dezelfde plek. „Sinds ik ze op Facebook heb gezet, wordt er veel op gereageerd door mensen die herinneringen hebben aan hoe het vroeger was of die de jongeren op de foto's ken nen." Stefan wil nu met een expo sitie nog meer mensen bereiken. „Dat levert hele leuke gesprekken op tussen jong en oud." Hij heeft dat al in Rilland in de praktijk zien gebeuren. Als jonge renwerker van de gemeente Rei- 'lk kreeg zoveel respons op het project dat ik in een sneltreinvaart alle foto's had gemaakt' merswaal zette hij begin dit jaar een vergelijkbaar project op in het kader van de Rillandse dag. „De reacties waren zo positief, dat we op zoek zijn gegaan naar een plek om de foto's permanent te exposeren. Eerst hingen de fo to's een halfjaar lang in kerk de Levensbron en sinds kort hangen ze in de gangen van De Nieuwe DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 'Ik wil j ong en oud verbinden' Een selectie van de ruim veertig foto's die Stefan Koeman maakte in Krab- bendijke. Van boven naar onder: Claudia Koeman bij nieuwbouwwijk De Ro- zenboom, vernoemd naar de gelijknamige molen, Niek en Rozemarijn Verhoe ven bij de in de jaren dertig gebouwde kerk van de gereformeerde gemeente aan de Johan Willem Frisostraat en Gerline de Pater op het Dorpsplein van Krabbendijke. foto's Stefan Koeman door Marcel Modde Stefan Koeman Stefan Koeman laat een oude foto van Krabbendijke zien. foto Marcelle Davidse Stefan Koeman door Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68