T 8? THUIS I 7 FILM VAN DE WEEK THUISBIOS 4 Cate Blanchett op haar best Ongeloofwaardige krachttoer Warm bad van zusterliefde Carol DRAMA A Walk in the Woods TRAGIKOMEDIE Our Little Sister DRAMA Apenstreken FAMILIEFILM Je Suis Charlie DOCUMENTAIRE Mission Impossible: Rogue Nation ACTIE Donderdag 17 december 2015 Regie: Todd Haynes. Hoofdrollen: Ca te Blanchett en Rooney Mara. Het is een klein wonder dat het lesbische filmdrama Carol in de bioscoop verschijnt. Bijna twintig jaar deed scenariste Phyilis Nagy alle moeite om de roman The Price of Salt uit 1952 van Patricia Highsmith verfilmd te krijgen. Geen enkele produ cent zag er brood in. Totdat regisseur Todd Haynes interesse toonde en een Oscarwinnares voor de titel rol wist te strikken. Een gouden greep want Cate Blanchett levert in Carol een van haar beste, gelaagde vertolkingen af. Ze speelt een stijlvolle, getrouwde rijkeluis- vrouw uit New York die een affaire krijgt met een jonge verkoopster (Rooney Mara, eveneens indrukwekkend). Carol staat op punt van scheiden, maar neemt een enorm risico met deze verboden liefde. Ze heeft een dochtertje dat zij, als de verhou ding bekend wordt, dreigt te verliezen. Caroi heeft alle contouren van een melo drama, maar in de handen van Haynes wordt het nooit een echt tranendal. Met zijn zorgvuldige aanpak, de beelden doen soms denken aan de schilderijen van Edward Hopper, schept hij een afstandelij ke manier van vertellen die hij af en toe te ver doorvoert. Het lijkt alsof de kijker soms buiten dit in tense liefdesverhaal wordt gesloten. Het einde is meesterlijk en zal niemand onbe roerd laten. (AbZagt) Cate Blanchett (blond) en Rooney Mara krijgen een relatie. Links: Todd Haynes. foto's PR -7 Regie: Ken Kwapis. Hoofd rollen: Robert Redford, Nick Nolte en Emma Thompson. Eigenlijk had A Walk in the Woods de reünie moeten bete kenen van Robert Redford en Paul Newman, die samen The Sting en Butch Cassidy and The Sundance Kid maakten. Door het overlijden van New man in 2008 verdween het plan in de ijskast. Toch wilde Redford deze film per se maken. Newman is ver vangen door Nick Nolte. Hij wordt de wandelpartner van schrijver Bill Bryson, gespeeld door Redford, die op gevorder de leeftijd begint aan het Ap palachian Trail, een trektocht van meer dan 2.000 kilome ter door het oosten van Ameri ka. Geen verstandig besluit; de mannen lijken amper in staat een rondje in het plaat selijke park te kuieren. Vooral Nolte is rijp voor het infuus. Over deze onderneming schreef Bryson een geestig boek. Het grote verschil is dat zijn personages veertigers wa ren, terwijl de hoofdpersonen in de filmversie dik in de 70 zijn. Dat tast de geloofwaardig heid behoorlijk aan. Ter com pensatie worden er wat grap- Nick Nol- pen over de slechte conditie te speelt van de beide mannen gebe- Stephen zigd, maar dat koddige gedoe Katz. past meer in een campingpro gramma van omroep MAX dan frank masi in een speelfilm over de laat ste oprisping van twee oude makkers. Beste aandeel in de film levert Emma Thompson als de echtgenote van de schrijver. Haar sceptische blik en commentaar zijn goud waard. (Ab Zagt) Regie: Kore-Eda Hiroka- zu. Hoofdrollen: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose Drie zussen wonen samen in het huis van hun oma. Een soort krakkemikkig studen tenhuis voor meisjes, grap pen ze. Ze maken ruzie over wie het eerst in bad mag, wie aan de beurt is om te ko ken. Ze lenen eikaars kleren, troosten elkaar als een rela tie stukloopt. Ook zonder ouders vormen de zusjes een hecht gezin. Als hun va der, die ze vijftien jaar niet hebben gezien, overlijdt blijkt hij nog een dochter te hebben. De jonge Suzu trekt in bij haar oudere halfzus sen in grootmoeders huis aan de kust. ledereen is dol op het zoete, bescheiden plattelandsmeis je dat goed kan voetballen. Het is onvermijdelijk van Su zu te gaan houden. Voor de zussen, de kokkin, de coach en voor de kijker. Met elk shot van een herfstblaadje, een schooltas of van zuster lijk gegiebel aan tafel, daalt de liefde ongemerkt dichter en warmer op je neer. (Tisha Eetgerink) nu op dvd, blu-ray en vod Na de vlotte Toscaanse Bruiloft en Verliefd op Ibiza liet regisseur Johan Nijenhuis zich voor zijn fa miliefilm Apenstreken inspireren door het aloude leesplankje 'Aap, Noot, Mies'. Niet vreemd datje film dan beschuldigd wordt van oubolligheid. De filmmaker zelf zal zijn negentiende-eeuwse vertelling liever 'nostalgisch' noe men en hanteert dan ook alle middelen om dat gevoel op te wekken: stoommachines, Oudhol landse spelletjes en jochies in klompjes passeren de revue. Een aardige aankleding voor het dun ne plot rondom weeskind Wim, dat wegloopt om onderwijs te kunnen volgen. nu op vod Nog maar net bekomen van de november-aanslagen in Parijs, krijgt de documentaire Je Suis Charlie een plekje op de Neder landse vod-platformen. Prima ti ming, want de film over de aan slagen op de werknemers van het satirische magazine Charlie Heb- do is een sterk getuigschrift van de aanleiding en de nasleep van het drama. Food for thought, zo zouden de Amerikanen zeggen. De makers laten de nabestaan den en overlevenden gedetail leerd aan het woord. Vooral de woorden van cartoonist Coco hak ken erin, wanneer ze vertelt hoe ze de deur van de redactie moest openen terwijl de terroristen een kalasjnikov (geweer) in haar rug priemden. Nu op dvd, blu-ray en vod In iedere moderne spionnenfilm reizen geheim agenten van hot naar her, bijna plichtmatig langs exotische locaties. Op elke plek wacht een hindernis of aanwijzing om de wereldreiziger wéér naar de volgende hotspot te sturen. Zo'n stramientje ven/eelt. Geluk kig doet Tom Cruise in deel 5 Mission Impossible: Rogue Na tion weer zijn best om de schema tische vertelling te verhullen met geweldige actie, prachtige high techvondsten en natuurlijk een epische stunt door Cruise zelf uit gevoerd. In het dvd-bonusmateri- aal is te zien hoe dat allemaal is gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60