UIT THUIS 5 Gitarist Theo Sieben presenteert ed in De Wegwijzer Ik heb een brede belangstelling, maak ook moderne muziek en schrijf voor films. Voor die films die nooit in de prijzen vallen... Bescheiden gistarist zet zichzelf even in de schijnwerpers met een optreden in Nieuw- en Sint Joosland. &D00R MARIUS ROETING Dominic J. Marshall Trio in Middelburg Muziek uit 'Brother Where Art Thou?' en band PEER Vier bands laten verschillende bluesgenres passeren Theo wie?' zal menigeen bij de naam Theo Sieben opmerken. Begrijpelijk, want de snaren- virtuoos is de onterecht grote onbekende in de Nederlandse roots- muziek. Ondanks zijn bescheidenheid weten zijn vakbroeders hem als gita rist te vinden. Hij is de vaste kracht vaste steun en toeverlaat binnen de be geleidingsband van Ellen ten Damme, speelde de sterren van de hemel tij dens de laatste theatertournee van Henny Vrienten en ook Bertolf en Pau- lusma maakten dankbaar gebruik van zijn diensten. 'Misschien ben ik wel een musicians musician' zegt hij hier zelf over. De Brabantse Amsterdammer treedt niet zo graag op de voorgrond, maar een paar keer per jaar zet hij zichzelf in de schijnwerpers als singer-songwriter en componist. „Ik heb een brede be langstelling, maak ook moderne mu ziek en schrijf voor films. Voor die films die nooit in de prijzen vallen..." Verwacht niet dat Theo Sieben De beste singer-songwriter van Neder land wint. Of The Voice of Holland. Simpelweg omdat hij aan dat soort showgeweld niet meedoet. „Het is een bewuste keuze: muziek maken die ik zelf graag maak. Persoonlijk en een beetje obscuur wellicht. Die is niet ge richt op het grote publiek. Ik ben wat tegendraads. Daar heb ik wel plezier in, al is het veel minder dan vroeger. Ik voel me niet geremd." Sieben gaat ook solo. Delphinidin -de chemische substantie die de kleur blauw aan bloemen geeft- is zijn der de solo-album. Over zijn debuut Untill grass deed hij tien jaar. „Die kwam er meer voor mezelf dan voor anderen. Opvolger Invite to dance was om meer te kunnen spelen. De derde schijf staat vol zuidelijke Amerikaanse roots- muziek. (Country) blues, gospel en mannelijke energie", verklaart de gita rist. Mede door gastbij dragen van on der andere blazer Joop Belinfante van CCC, doet de sfeer warm aan. Het New Orleans van bijvoorbeeld Dr Jo hn spat eraf. Maar even goed de ver nuftigheid en directheid van de grote Amerikaanse rootsgroep The Band. „Het zit hem ook in de rauwheid van de opnamen. Meestal neem ik op specifieke plaatsen op. De demo's voor deze plaat werden geregistreerd in een houten keet. We moesten toch naar een studio omdat de omgevingsgelui den te sterk waren. Ik houd van boot legs. Van de eerlijkheid, niet van dat perfecte. Alle gitaartracks zijn in een track met nagenoeg geen edits op de plaat gekomen. Geef mij maar het le vendige, niet dat 'clean-nische'." Stond op Untill grass de banjo nog centraal, op Delphinidin is dit de Na tional Style o-gitaar, een resonator. „De sound van dat instrument is ge weldig. Ik ben geen traditioneel blues vertolker. Ik geef een eigen draai aan de muziek. Creativiteit gaat boven vak manschap." Theo Sieben presenteert vrijdag 18 de cember met drummer Patrick Onder weegs zijn nieuwe cd Delphinidin in Theater de Wegwijzer, aanvang 20.30 uur. BIJ MUZIEKPODIUM ZEELAND IN DE SPOT MIDDELBURG INDOOR BLUESFESTIVAL KWADENDAMME Donderdag 17 december 2015 in de luwte -4 Theo Sieben: 'Ik houd van bootlegs. Van de eerlijkheid, niet van dat perfec te'. FOTO RIJNO BOON -v 'Ik ben wat tegendraads. Daar heb ik wel plezier in, al is het veel minder dan vroeger', foto hulya kiucaslan In het Schuttershof in Middel burg geeft het Dominic J. Mars hall Trio morgenavond een concert voor Muziekpodium Zeeland. De groep bestaat uit de pia nist Dominic J Marshall, bas sist Glenn Gaddum jr. en drummer Jamie Peet. Het trio kent een breed palet aan invloeden: van jazz, klas siek, hiphop, soul, folk, en al les daartussenin. Het concert begint om 21.00 uur. Tijdens de Songs From The Heart-avond vanavond in De Spot in Middelburg wordt mu ziek gespeeld van de succes volle Coen Brothers film '0 Brother Where Art Thou?' uit 2000. Muzikanten uit Zee land en van daarbuiten spe len de Amerikaanse, vooroor logse rootsmuziek uit de film. Aanvang 20.30 uur. De Middelburgse indie-rock- band PEER treedt zaterdag op in De Spot. PEER presen teert die avond zijn tweede single. Binnen een jaar na hun oprichting sleepten de vier jongens van PEER de Bu- ma Music Academy Award 2014 in de wacht, wonnen ze verschillende regionale bandcompetities en zijn ze fi nalist voor de Zeeuwse Belof te 2016. Begin dit jaar lan ceerden ze hun eerste single 'Change Me', die werd opge nomen met producer Eric van Tijn. 'Change Me' was de hoogste nieuwe binnenkomer in de Zeeuwse Top 40. PEER speelde afgelopen jaar op verschillende festivals waar onder Concert at Sea. Zaal open om 21.00 uur. Het Indoor Bluesfestival, het kleine broertje van het Blues festival Kwadendamme, viert zaterdag z'n zeventiende ver jaardag. Vanaf 20.00 uur tre den in De Burcht vier blues bands op die samen een mooie staalkaart van diverse bluesgenres verzorgen. Roots- blues bijvoorbeeld door het Dry Riverbed Trio van gitarist Dusty Ciggaar en authentieke bluesrock door het nieuwe Zeeuwse The Remedy. Boven dien is het gelukt bands in huis te halen die de blues in Nederland in de schijnwerper zetten. The Dynamite Blues Band deed dat in 2014 met het uitbrengen van het album Shakedown and Boogie. Een voltreffer met fris klinkende garageblues. Het leverde een optreden in de felbegeerde 'minuut' van tv-programma DWDD op en bluesminnend Nederland was daarmee ver kocht. De bandleden hadden al eerder van zich laten horen met de band Big Blind. Een stuk minder podiumervaring heeft de Meryn Bevelander Band. De naamgever van het trio (drie broers) is net twaalf jaar en geldt dus als grote be lofte. Meryn schreef de song 'Jimi' en dan weetje waar de inspiratie vandaan komt. -4 The Dynamite Blues Band.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58