I Kippenvelmoment in een Oud-speler van RCS, JVOZ en Sparta heeft een 14 ZEELAND Schikkingsvoorstel van acht wedstrijden voor Daniel Jansen Kerkhove wint in Ankara en kan met gerust hart naar Melbourne Middenvelder (23) is even terug in Vlissingen. Op 6 januari meldt hij zich weer in Bulgarije. Voetballer Daniel Jansen heeft van de KNVB een schikkings voorstel van acht wedstrijden ge kregen voor zijn rode kaart zon dag tegen OSS'20. De verdediger van hoofdklasser Vlissingen kreeg in blessuretijd een handge meen met OSS-spits Tony de Groot, waarop beiden rood kre gen. De Groot heeft een voorstel van drie wedstrijden gekregen. Bij Jansen is sprake van een reci dive, liet een woordvoerder van de KNVB gisteren weten, en dat is meegenomen in het voorstel. Zowel Jansen als De Groot heeft tot vandaag om het voorstel te ac cepteren. Vlissingen heeft dit seizoen al eerder te maken gehad met stevi ge schorsingen. Middenvelder Al- faro Pentury werd aan het begin van het seizoen vier duels ge schorst na een rode kaart in een bekerwedstrijd tegen Kloetinge. Geraldi Geerman kreeg vijf wed strijden schorsing na een rode kaart tegen UDI'19, maar die wer den teruggebracht tot drie wed strijden. Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren met verrassend groot gemak de kwartfinales van het 50.000 dollartoernooi in An kara bereikt. De 24-jarige Zierik- zeese versloeg de Spaanse Marie Jose Martinez Sanchez, de voor malige nummer negentien van de wereld, met 6-1 en 6-3. De in- doorpartij duurde slechts 65 mi nuten. Voor de 31-jarige Zuid-Europese was 'Ankara' haar eerste enkel- speltoernooi in tijden. Ze is te ruggekeerd in het circuit na een zwangerschap. Ze heeft momen teel zelfs geen ranking. Nu Kerkhove bij de laatste acht zit, pakt de nummer 209 van de wereld waarschijnlijk genoeg punten om maandag weer de top tweehonderd binnen te ko men. Ze kan nu in januari met een gerust hart het vliegtuig pak ken naar Melbourne, om mee te doen aan de kwalificaties van de Australian Open. Begin 2015 reisde Kerkhove ook af naar Australië, maar was haar ranking net niet goed genoeg om het toernooi binnen te ko men. Ze had gehoopt op meer af zeggingen. Uiteindelijk vloog ze onverrichter zake terug. sport kort LITEX IN BEROEP mdat de winter stop in Bulgarije al is be gonnen, is Jeremy de Nooijer even terug in Vlissin gen. De middenvelder heeft een bijzonder half jaar achter de rug en is met Levski Sofia mede koploper. „Mijn over gang naar Levski is een goede stap geweest", ver telt hij aan de keukenta fel in Vlissingen. „Als mens en als voetballer word ik er sterker van." Dat hij letterlijk ster ker is geworden maken zijn bovenarmen duide lijk. De Nooijer zit in de hoofdstad van Bulgarije regelmatig in de sport school. „Ik fitness veel om sterker te worden, maar ook omdat ik veel vrije tijd heb. Het is bij ons trainen en klaar. We hoeven niet op de club te eten. Ik vind dat wel lekker. Na een training ga ik met een paar bui tenlandse spelers wat eten. En daarna even sla pen, want rust is net zo belangrijk. En dan ga ik 's avonds vaak nog fit nessen. In het apparte mentencomplex waar ik woon zitten een sport school, sauna en zwem bad. Daar maak ik graag gebruik van." De stap naar Bulga rije maakte De Nooijer deze zomer nadat hij er met Sparta niet uit was gekomen. „De club had me al in een vroegtijdig stadium, voor de winter stop, een nieuw contract aangeboden. Ik had wat gesprekken met Leo Beenhakker maar wees het aanbod af. Richting het einde van het sei zoen kwam Sparta nog een keer. Het ging voor al over het salaris en an dere voorwaarden. Op vakantie in Turkije las ik op internet dat elf spe lers mochten vertrek ken. Het verraste me dat mijn naam erbij stond, Mk zie nu genoeg jongens die gewoon geen club hebben.' want eigenlijk waren we nog aan het onderhande len. Alleen had ik op het laatste aanbod weer nee gezegd." De middenvelder moest op zoek naar een nieuwe club. „Er was in teresse, maar je moet op het juiste moment bij de juiste club komen. De ene keer waren er wat twijfels, de andere keer wilde een club nog even wachten. Ik had zelf ook nog kunnen wachten, maar ik wilde zekerheid. Ik zie nu ge noeg jongens die ge woon geen club hebben en bij een amateurclub meetrainen. Terwijl ik bij één van de grootste clubs van Bulgarije zit." In het begin heeft hij daar wel moeten wen nen. „Toen ik bij Levski binnen kwam waren ze al drie weken aan het trainen. Ze wilden eigen lijk dat ik meteen ging spelen. Doordat het voet bal in Bulgarije heel fy siek is, met veel lopen en veel duels, had ik het even moeilijk. Het is ook heel hard. Zo'n spe ler was ik niet maar ik merk dat ik er een bete re voetballer van word. Het niveau in de Bulgaar se eredivisie ligt hoger dan in de Nederlandse Jupiler League. In wed strijden tegen clubs als Litex Lovech en Ludo- gorets kom je goede spe lers tegen. Jody Lukoki was vorig jaar belangrijk voor PEC Zwolle maar en telefoontje van Pa trick Kluivert zorgde ervoor dat Jeremy de Nooijer half mei in eens international van Curasao werd. Hij vloog deze zomer de halve wereld over en stopte on vergetelijke momenten in zijn bagage. Eén van de hoogtepun ten was de WK-kwalificatie- wedstrijd in en tegen El Salva dor. „Toen het volkslied van Cu rasao werd gespeeld draaiden 50.000 mensen zich om, gin gen met hun rug naar ons toe staan en begonnen te fluiten." De Nooijer trainde in mei voor de eerste keer met de selec tie van Curasao mee, in Zeist. „Na die eerste trainingen had ik wel wat twijfels", bekent De Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN Daniel Jansen (midden) hangt een schorsing van acht wedstrijden bo ven het hoofd, foto Ruben Oreel ANKARA DOMBURG ATB toertocht over drie afstanden In het kader van Se- rius Request wordt za terdag een ATB toer tocht in Domburg en omgeving gehouden. Er zijn drie afstanden: 17, 28 en 45 kilome ter. Starten kan tus sen 9.00 en 10.30 uur vanuit de evenemen tentent naast café Tramzicht en het gla zen huis aan de singel in Domburg. De route voert door de mooie natuur aan de Noordwestkant van Walcheren, de Mantelinge en de Bui tenplaatsen rond Oostkapelle. CLINGE Kriekeloop nieuwe wedstrijd In Clinge staat er zater dag een nieuwe trim- loop op het program ma, de Kriekeloop. De ze telt mee voor het Zeeuws- Vlaamse Run nerscriterium. Nadat er vorig seizoen een wedstrijd voor de ze wedstrijdenreeks wegviel, is het bestuur van de stichting Sport- promotie Zeeuws-Vlaanderen op zoek gegaan naar een vervangende wed strijd. De voetbalver eniging Clinge bleek bereid om een wed strijd te organiseren. Er zijn drie verschillen de afstanden, 5000, 1000 en 15000 me ter. De start is om 15.00 uur bij de voet balvereniging Clinge. Jeremy de Nooijer in actie tegen Cherno More (boven) en met zijn ploeggeno ten van Levski Sofia (foto's rechts), foto's Levski Sofia Litex Lovetsj is uit de hoog ste klasse van het Bulgaarse voetbal gezet. De voetbal bond BFU legde de club die straf op nadat spelers van Li tex zaterdag in het uitduel met Levski Sofia uit onvrede over beslissingen van de scheidsrechter van het veld stapten. Jeremy de Nooijer was daar getuige van. De middenvel der van Levski was één wed strijd geschorst en keek van af de tribune toe. Litex kreeg ook een boete van zo'n 10.000 euro. Litex Lo- vech heeft aangekondigd in beroep te gaan tegen de straf. Bij Levski wordt door Barry van der Hooft O door Barry van der Hooft E De poster waarmee op Curasao reclame werd gemaakt voor de WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen El Salvador. Tweede van links Jeremy de Nooijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47