Middelburgers willen graag naar Rittenburg verhuizen Aantal buurtwhatsappgroepen neemt snel toe in Middelburg Middelburg let scherp op overlast vuurwerk LPM: Pak groep alsnog aan wm 6 WALCHEREN Leerlingen voeren musical op Nieuwbouwwijk Rittenburg, fase 1 'De inbraken van vorig jaar vormen de aanleiding' In de regio Mijn dorp, mijn stad door Maurits Sep MIDDELBURG. De eerste grote nieuwe woonwijk die in Middel burg wordt gebouwd sinds de bouwcrisis, blijkt erg in trek. Voor al Middelburgers zelfverhuizen graag naar Rittenburg, aan de Kou- dekerkse rand van de stad. Acht op de tien toekomstige be woners woont nu al in Middel burg. De overige twintig procent komt van elders op Walcheren. Ook bij Vlissingers is de wijk bij het oude azc-terrein erg in trek, zegt Jan-Willem de Wolf van de gemeente Middelburg. Dat tach tig procent van de kopers en be langstellenden uit Middelburg zelf komt, betekent dat die men sen ook huizen achterlaten. Re den om andere nieuwprojecten zorgvuldig te plannen. De Wolf: „Je moet de markt niet overvoe ren." Overigens is het nog maar de vraag of Rittenburg een echte concurrent vormt voor woning bouw in de Mortiere (de wijk die nog niet af is) en Essenvelt (een nieuw project tussen Mid delburg en Oost-Souburg dat nog een bestemmingsplanproce dure moet doorlopen. „Men sen hebben vaak een voorkeur om aan de ene óf de an dere kant van het Kanaal door Walcheren te wonen." De bouw van Rittenburg is gisteren officieel begonnen. In fa se 1 komen 125 woningen (vrije kavels, appartementen, eenge zinswoningen, zorgvilla). Een groot deel van de huizen is al verkocht, en er zijn veel opties genomen. De Wolf verwacht dat deze fa se in 2018 klaar is. In fase 2 vol gen nog eens 105 woningen en appartementen. De derde fase betreft woningbouw op de plek van de oude sociale werkplaats van Lété. VRIJE KAVELS: 26 APPARTEMENTEN: 18 ZORGVILLA: 8 KAMERS EENGEZINSWONINGEN: 51 door Emile Calon middelburg. Het aantal buurtwhatsappgroepen stijgt. Alleen al in de ge meente Middelburg zijn er in korte tijd vijf ge vormd. In Nieuw-Middel- burg, Mortiere, Klaren- beek, Arnemuiden en een deel van de Veerse Poort. Een deel, omdat het belangrijk is dat men sen elkaar kennen, zo zei gisteren wethouder Chris Simons bij de ont hulling van een WhatsApp-bord in de Zilvermeeuwstraat. Het is het eerste in de ge meente. Het geeft aan dat bewoners van de Zil vermeeuwstraat, Berg- Petra Nieboer eendstraat en Steenlo- perstraat elkaar waar schuwen als ze zien dat daar iemand rondloopt die mogelijk iets van plan is wat niet in de haak is. „Als we bijvoor beeld zien dat iemand veel aandacht heeft voor geparkeerde fietsen", al dus buurtbewoonster Petra Nieboer. Bij de groep, die zich verenigd heeft onder de naam ZilverEend, zijn 35 bewoners aangeslo ten. Dat is volgens Nie boer zowat 95 procent. „Maar een enkeling doet niet mee." Een jaar geleden is er een paar keer ingebro ken bij buurtbewoners. Dat vormt de aanleiding voor de bewoners om sa men wat te doen om hun buurt veiliger te maken. Onderzoek door de Universiteit van Til burg wijst uit dat zo'n WhatsAppgroep ervoor kan zorgen dat het aan tal inbraken gehalveerd wordt. Dat komt omdat inbraken vaak gepleegd worden door lokale in brekers die zulke buur ten mijden. Hoewel het aantal groepen snel toeneemt lukt het niet overal om zo'n groep van de grond te krijgen. In Dauwen- daele bijvoorbeeld zijn pogingen ondernomen maar is het tot nu toe niet gelukt om voldoen de mensen bereid te vin den die deelnemen aan een dergelijke groep. door Maurits Sep MIDDELBURG Dit jaar zijn er nog geen vuurwerkvrije zones in Mid delburg. Maar volgend jaar mis schien wel. Zomaar vuurwerkvrije zones aanwijzen, dat kan volgens bur gemeester Harald Bergmann niet. Maar hij gaat deze jaarwisse ling wel bekijken welke delen van Middelburg erg veel overlast hebben van vuurwerk. „Dan kun nen we eind 2016 wel een besluit nemen over maatregelen." Bergmann zegt dat toe op ver zoek van de gemeenteraad. Die nam dinsdagavond een motie van GroenLinks en Christen- Unie aan. Die partijen wilden vuurwerkvrije zones aanwijzen omdat de knallen voor veel on rust zorgen bij oudere mensen en huisdieren. Bovendien veroor zaakt vuurwerk veel schade aan openbaar en particulier eigen dom, stellen de fracties. Zij kre gen steun van een grote meerder heid van de raad. Alleen CDA, VVD en SP stemden tegen. Bergmann merkte op dat vuurwerkvrije zones alleen aan gewezen kunnen worden 'na spe cifiek gevaar of overlast'. Daarom wil hij deze periode kijken waar zich dat voordoet. Dan moet de komende maanden verder beke ken worden wat daartegen ge daan kan worden. Pas bij de vol gende jaarwisseling kunnen dan maatregelen genomen worden. Een motie van de LPM om knalvuurwerk helemaal te ver bieden, werd door de partij inge trokken. Volgens Bergmann kan dat namelijk niet. „Je kunt vuur werk helemaal verbieden of hele maal niet. Alleen knalvuurwerk eruit pikken, dat kan niet." MIDDELBURG. Fractievoorzitter Piet Kraan van LPM vindt het onacceptabel dat verdachten die behoren tot de Dauwendae- legroep nog vrij rondlopen. In vragen aan de Middelburgse burgemeester stelt hij dat zo iets echt niet kan. Het Openbaar Ministerie meldde deze week dat wegens een gebrek aan tijd, geld en mankracht het onderzoek naar de Dauwendaelegroep maar be perkt is opgepakt en dat er nog verdachten vrij rondlopen. Fractievoorzitter Kraan vindt dat alles op alles gezet moet worden om ook die ver dachten hun gerechtigde straf te bezorgen. Volgens hem heeft de groep misdaden begaan die 'grenzen aan terreur'. OOSTKAPELLE ATB tourtocht Serious Request Sportdorp Oostkapel- le houdt zaterdag een ATB toertocht voor Serious Request in Domburg. De route voert door de natuur van Walche ren, de Mantelinge en de buitenplaatsen rond Sportdorp Oost- kapelle. Er kan geko zen worden voor een tocht van 17, 28 of 45 kilometer. Starten kan tussen 9.00 en 10.30 uur vanuit de tent naast café Tram- zicht en het glazen huis aan de singel in Domburg. Meefietsen kost zes euro, daar voor spuiten brand weerlieden de fietsen schoon en krijgt ieder een koek, fruit en drin ken aangeboden, le dereen dient een helm te dragen en zich aan de verkeersre gels te houden. Deel name is op eigen risi co. MIDDELBURG Kerstmarkt De Vereniging Onder nemers Middelburg houdt morgen een Kerstmarkt op de Markt in Middelburg. Deze markt die dit jaar voor de tweede keer plaatsvindt, duurt van 11.00 tot 21.00 uur. De Middel burgse ondernemers hebben een speciaal assortiment samenge steld van onder meer sieraden, chocolade, accessoires, boeken en spellen. VLISSINGEN Blue Jeans Big band in Ter Reede Blue Jeans Big Band geeft zaterdag een op treden in het Atrium van Woonzorgcen trum Ter Reede in Vlis- singen. Tijdens dit kerstoptreden zal niet alleen uit het stan daard repertoire wor den gespeeld maar ook swingende kerst nummers. Het optre den vindt plaats om 19.30. Toegang is gra tis. RITTHEM Kerstconcert Walchers Kerstkoor en Onda In de Historische Kerk in Oost-Souburg vindt zaterdag een kerstcon cert plaats met kerst liederen die speciaal voor deze avond door het Walchers Kerst koor zijn ingestu deerd. Medewerking verleent de muziekver eniging Onda uit Rit- them. Tevens wordt het kerstevangelie ge lezen en enkele ge dichten voorgedragen. De avond begint om 20.00 uur. VEERE. Leerlingen van basisschool Magdalon voerden gisteravond in de Grote Kerk van Veere een kerstmusical op. De kinderen werden bege leid door de muzikanten van muziekvereniging Veere's Genoegen, foto Lex de Meester DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen MELISKERKE De Koehoorn ,Marie- kerke 13, 09.00-12.00 en 19.00-22.00 uur - Workshop 'ijstaart decoreren' MIDDELBURG Markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; 13.00-22.00 uur - ijs baan geopend; Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62,12.45 uur - Lunch lezing, waarbij een gedeelte uit een re cent verschenen boek, een interessant artikel of oude klas sieker wordt voor ge lezen; De Aventu- rijn, Henry Dunant- laan 2,14.45-15-45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; Gymzaal Roozenburglaan, W ij daudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Cinema Mid delburg, 20.00 uur - Vertoning 'The Lobs ter'; Stadsschouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Musical 'Willem Ruis, de show van zijn leven'; De Spot, Bedde- wijkstraat 15,21.30 uur - Muziekavond 'Songs from O Brother Where Art Thou" OOSTKAPELLE Magnolialaan 33, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandel tocht over 5 en 10 km VEERE 't Praetuus, Frans Naereboutstraat 3, 19.30 uur - Kerst workshop Bloem schikken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39