Hondentrimster Mirjam van Oord reist wereld rond voor werk 4 ZEELAND De trimster haalde een diploma creative colouring in Bangkok en reist een paar keer per jaar naar Dubai om les te geven Een nieuw plafond in één dag! 112-nieuws Man sticht brand in eigen huis Een bewoner van een huis aan de M. Smallegan- gesbuurt in Goes is dins dagavond rond elf uur aan gehouden op verdenking van brandstichting in zijn eigen huis. Terwijl de brandweer het vuur bestreed, nam de poli tie de bewoner een verkla ring af. Daar zaten echter zo veel tegenstrijdigheden in dat de man is aangehou den. Een scooter in zijn tuin bleek gestolen te zijn. Dronken man deelt klap uit Een zestigjarige Terneuze- naar is gisteravond zonder aanleiding in zijn gezicht gestompt door een dron ken tweetal in Terneuzen. Dat gebeurde net na elf uur in de buurt van het Ar senaalplein in de stad. De Terneuzenaar deed aan gifte van mishandeling. Agenten troffen op het Ar senaalplein een dronken man aan die bij de mishan deling betrokken kan zijn geweest. Een tweede man werd niet aangetroffen. Inval politie in drugspanden De politie is dinsdag vier panden in de Vondelstraat in Terneuzen binnengeval len. Het vermoeden be stond dat er vanuit deze panden drugs gedeald werd. Bij deze actie wer den drie mensen aangehou den, die ervan verdacht worden in drugs te hande len. In de panden werden meerdere kilo's drugs aan getroffen, plus wapens en enkele tienduizenden eu ro's contant geld. Politie houdt bedelaar aan Een 42-jarige Middelburger is gisteren om 10.45 uur aan gehouden wegens bedelen in de Hobeinstraat in Vlis- singen. Agenten hielden hem enige tijd in de gaten en zagen dat hij aan meerde re personen 'iets' vroeg en daarna geld overhandigd kreeg. Deze mensen ver klaarden allemaal dat de man hen om geld gevraagd had. Omdat de Middelbur ger al vaker veroordeeld is voor hetzelfde feit, kreeg hij een gebiedsverbod. straathonden in Bangkok. De honden die hij trimt zijn van fok kers afkomstig. Het geld dat zij doneren steekt Suratphiphit in onder meer een inentingspro gramma voor de zwerfdieren. In 2017 komt de Thaise trimkunste- naar naar Nederland toe. Samen met Sandra organiseert Mirjam dat jaar een internationa le trimwedstrijd waarin naast het 'gewone' trimmen ook asian grooming op het programma staat. „Hij komt als jurylid en geeft een seminar. We vinden het leuk als ook andere mensen kunnen genieten van zijn kennis. En niet iedereen kan naar Bang kok." Voor Mirjam zeifis zo'n af stand zo langzamerhand een ei tje. Ze heeft de laatste jaren als trimmer internationaal ontelbare kilometers afgelegd. Sinds drie jaar geeft ze met enige regelmaat -zo'n vijf keer per jaar een week je- les aan Filipijnse trimmers in Dubai bij een dierenartsenprak- Een poedel met een uitbundig gekleurde vis driedimensionaal in de vacht geknipt. Het zal nooit het straatbeeld in Neder land gaan bepalen, verwacht Mir jam van Oord van de Hondenkap- per't in Zierikzee. Toch ging zij er voor op cursus in Bangkok. „Voor een trimmer zijn dit ultie me kunstwerkjes waarin heel veel technieken bij elkaar komen. Technieken die je afzonderlijk dus wel gebruikt." Ze stak zelf op 23 november het diploma 'creative colouring' in haar zak. Sandra Janssen Groes- beek uit Nijmegen, van wie Mir jam het vak als trimster ooit leer de, behaalde het diploma 'asian grooming'. Sindsdien heeft het tweetal al vier workshops aan col legatrimmers in Nederland gege ven. Starwood in Bangkok geldt als meest gerenommeerde hon- denknipschool ter wereld en eige naar Sathit Suratphiphit is op zijn vakgebied zo ongeveer een held, schetst de Zierikzeese de achtergrond. Tweeëneenhalve week lang voedde Mirjam zich met zijn kennis en kunde. „Ik volg die school al acht jaar en het stond echt op mijn bucketlist om dit te doen. Op mijn vakgebied is dit het ultieme. Ik ga nu heel an ders met mijn scharen om." De harige kunstwerkjes vallen 'Zielig, echt niet. Je kunt dit werk niet doen als de hond niet wil. En het is verf zonder chemicaliën' niet bij iedereen in de smaak. Zie lig? Echt niet, verzekert Mirjam. „Je kunt dit werk niet doen als de hond niet wil. En het is verf zon der chemicaliën. Weet je wat pas echt zielig is? Als ik hier honden binnen krijg die onder de klitten en de vlooien zitten. Maar daar zie ik mensen nooit voor demon streren hier op de stoep." Daar naast zorgt Suratphiphit met zijn werk voor een beter leven voor tijk annex trimsalon van een Ne derlandse eigenaresse. „Het is fan tastisch als je je kennis kunt over dragen. Zeker in een land waar de hond niet bepaald op num mer 1 als huisdier staat. Maar ik merk aan mensen wel dat ze er best voor open staan als je iets goed kunt onderbouwen. Een ton deuse ergens over heen rossen kan iedereen, maar heb je kennis in huis dan is het anders. Er ko men zelfs speciaal mensen voor me terug." PLAFOIMDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom: op afspraak GOES TERNEUZEN TERNEUZEN VLISSINGEN Kunstwerk in vacht door Esme Soesman Mirjam van Oord met kat Anderson en hond Donkey, foto Dirk-Jan Gjeltema Miriam (links) met Sathit Suratphiphit en Sandra Janssen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37