Zeeuwse jeugd vroeg verliefd Orionis wint zaak 'klokkenluider* ZB naar relaties en seks onder leerlingen van 3havo en 3vwo ZEELAND 3 Proef met pendelbus Leerlingen in de leeftijd van 14 en 15 jaar zijn er vroeger bij dan landelijk gemiddeld als het gaat om verliefdheid. Er is wel een trend van langer wachten met seks. 999 999 999 fff vrijen De Vlissinger spande ruim een jaar geleden een rechtszaak tegen de Walcherse socialewerkvoorzie- ning aan, omdat het bedrijf hem niet zou hebben beschermd te gen ernstige bedreigingen, intimi daties en pesterijen. Hij eiste een zeer ruime ontslagvergoeding. Hij zou op diverse afdelingen van de sociale werkplaats bij voortdu ring zo ernstig door collega's zijn belaagd dat hij er psychisch aan onderdoor ging. Dat gebeurde, zo zei hij, nadat hij meermalen mis standen had aangekaart waarbij collega's en leidinggevenden wa ren betrokken. Volgens hem was er sprake van fraude en diefstal bij het bedrijf. De rechtbank besliste eind vo rig jaar dat de man niet mocht De Middelburgse rechtbank constateert dat de Vlissinger vooral boos is over een misgelopen promotie worden ontslagen. Ook besloot de rechtbank zelf te onderzoeken of de man daadwerkelijk een klok kenluider is en of hij die rechtsbe scherming verdient die hoort bij iemand die misstanden meldt. Volgens de rechtbank blijkt niet dat de Vlissinger zelf misstanden heeft gemeld. Zijn vader, die ook bij Orionis in dienst is, heeft dat wel gedaan. Maar de rechtbank constateert dat de Vlissinger voor al boos is over een misgelopen promotie. Hij zou misstanden hebben ge meld bij het hoofd van de afde ling personeelszaken en bij een Vlissingse wethouder die destijds bestuurlijk verantwoordelijk was voor de socialewerkvoorziening. Maar allebei hebben ze, zo blijkt uit het vonnis, schriftelijk ver klaard dat ze niet door hem zijn benaderd met zulke gegevens. Ook is er geen bewijs gevonden dat hij intern de misstanden heeft aangekaart. De kantonrechter komt ook tot de conclusie dat Orionis zich tegenover de Vlissinger niet opge steld heeft als een slechte werkge ver. Uit het vonnis blijkt dat het bedrijf juist vele pogingen heeft ondernomen om ervoor te zor gen dat de man een goede ar beidsplaats kreeg. Maar de man, zo blijkt uit het vonnis, weigerde heel vaak de uitgestoken hand. GOES. Bij wijze van proef rijdt van af eind januari tot eind juli vol gend jaar een pendelbus van het station in Goes naar Emergis, Re- vant Lindenhof en het ADRZ. Dat gebeurt op verzoek van de cliën tenraden van die zorginstellingen. Met de invoering van de nieuwe dienstregeling deden de bussen van Connexxion de drie zorgin stellingen niet meer de hele dag en in het weekeinde aan. Daar komt dus verandering in met de pendelbus, die plaats biedt aan acht personen. De volledige dienstregeling is terug te vinden op de websites van de drie zorgin stellingen. In de pendelbus is het gebruikelijke OV-tarief van toepas sing. DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 laten condoom vaker la 'Ze heeft het nooit geweten. Ik bewonderde haar, vanuit de verte, maar liet niet merken dat ik verliefd was. Daar was ik te verlegen voor.' (Jongen, 14 jaar) 'Met seks wachten tot na het huwelijk... Onzin. Trouwen vind ik ook niet nodig. Of je trouw bent, zit in je hoofd. Als je veertien bent, kun je toch niet beloven datje de rest van je leven met die ene jongen zal zijn? Er kan altijd iets gebeuren. Ik zou het best kunnen begrijpen als mijn vriend een keer vreemdging. Al moet het niet te vaak gebeuren.' (Meisje, 14 jaar) 'Ik slik de pil, maar zonder condoom doe ik het echt niet. Ik heb er niet altijd een bij me, maar dat hoeft ook niet. Ik wil het alleen doen met een vast vriendje. Als ik weet dat het kan gaan gebeuren, heb ik wel iets bij me.' (Meisje, 15 jaar) De citaten zijn afkomstig uit interviews voor een verhaal over liefde, seks en relaties onder jongeren dat op 9 januari zal verschijnen in de onderwijsbijlage van deze krant. 'Mijn moeder zei: daar liggen ze. Oké, nu weet ik waar de condooms zijn. Alleen heb ik geen vriendin.' (Jongen, 15 jaar) infographic Rolant Quist, Freepik door Emile Calon VLISSINGEN. Orionis heeft een langslepende rechtszaak tegen een Vlissingse 'klokkenluider' ge wonnen. Volgens de Middelburgse kantonrechter is man helemaal geen klokkenluider.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36