Eindelijk! Star Wars, The Force Awakens Trimmers maken kunstwerkjes van honden Eén bestuur voor negentien scholen in hele provincie Stichting De Korre en stichting Respont willen samen verder om kinderen passend onderwijs te bieden. VLISSINGEN. De besturen van twee grote Zeeuwse koepels voor spe ciaal onderwijs - Stichting Res pont en Stichting De Korre - wil len per 1 januari 2017 fuseren. De stichtingen werken al lange re tijd samen, maar door een fusie denken ze meer mogelijkheden te krijgen om kinderen passend on derwijs te bieden. Bij de stichtingen horen in to taal negentien scholen, verspreid over de hele provincie. Op de scho len zitten ongeveer tweeduizend kinderen met lichamelijke handi caps, verstandelijke beperkingen, gedragsproblemen en leerachter- standen. Het gaat onder meer om mytyl school De Sprienke in Goes, de Klimopschool in Middelburg, OdyZee in Kloetinge en drie prak tijkscholen in Middelburg, Goes en Terneuzen. Doordat de scholen nu nog on der aparte stichtingen vallen, kun nen de scholen niet op alle fron ten samenwerken. „Leerlingen die onder het ene bestuur vallen, kun nen we nu niet mengen met leer lingen op een school van het ande re bestuur", zegt Theo Hut, direc teur van Respont. „De fusie geeft ons de mogelijkheid om aangepas te programma's op te stellen voor leerlingen." Als voorbeeld noemt hij de Klimopschool in Middelburg (De Korre) en het Springtij (Respont), twee scholen die naast elkaar staan. „Een leerling van de Klim opschool, die goed is in rekenen, zou straks rekenlessen kunnen vol gen op Het Springtij." 'Door de fusie kunnen we aangepaste programma's opstellen voor leerlingen' Beide stichtingen hebben ook begeleiders in dienst die kinderen en leerkrachten ondersteunen op reguliere basisscholen, middelba re scholen en het mbo. Door de fu sie kunnen die begeleiders kennis uitwisselen en beter geschoold worden. „Onze mensen moeten zich kunnen blijven ontwikkelen, omdat de problemen van onze leerlingen steeds complexer wor den", zegt Bert Pasman, directeur van De Korre. De Korre heeft 225 personeelsle den; Respont heeft 400 medewer kers in dienst. De fusie gaat niet gepaard met ontslagen, zeggen de bestuurders. Hut: „Deze stap is in gegeven door visie, niet door noodzaak." De stichtingen onder zoeken komend jaar hoe ze de fu sie vormgeven. Daarnaast moet de minister nog goedkeuring geven. Hoog bezoek, gistermiddag bij CineCity in Vlissingen. Star Wars, The Force Awakens beleefde er zijn Zeeuwse première in aanwezigheid van diverse personages uit de epische science-fiction filmserie. Zeeuwse leden van de 501st Legion Dutch Garrison traden verkleed aan als onder meer Snowcommander en AT-AT-driver. Uiter aard ontbrak ook Kylo Ren niet. In totaal bezochten zo'n duizend fans gisteren CineCity om de zevende Star Wars-film te zien. foto Lex de Meester PAGINA 4 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 17 december 2015 Fusie in het speciaal onderwijs door Cornelleke Blok Theo Hut, directeur Respont

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34