40% T©@S Wegen tunnel blijven verwarrend bij Hoek Veel toeristen rond jaarwisseling in Zeeland Cameravrouw zoekt bijzondere Zeeuwen Hoteluitstraling 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Een condoom hoort in iedere schooltas. Uw Mening EENS ONEENS I Kind krijgt kerstcadeau The Paladins in Porgy Rai Uno terug op buis donderdag Willem van Dam Zelden mevrouw Van Dam zo gedreven met een strijkijzer in de weer gezien. Dat zit zo: de beslissing is ge vallen, we doen ons huis in de ver koop. Denk daar niet te licht over. Het is geen kwestie van een bord in de tuin planten en maar rustig afwachten of er een koper komt opdagen, neen, het is keihard wer ken. „Ik zal jullie", had de mevrouw van het makelaarskantoor gezegd, „wat huiswerk bezorgen." Het moet gezegd: onze slaapkamer heeft er nog nooit zo netjes uitgezien Een paar dagen later werden wij bedolven onder een lading papie ren. Of we eerst de bijna dertig pa gina's tellende Algemene Voor waarden van de Nederlandse Ver eniging van Makelaars maar eens goed wilden doornemen. Ik verze ker u, dat is geen makkelijk te con sumeren kost. Nadat wij ons daar doorheen hadden geworsteld, zet ten wij ons aan een ruim tien kantjes tellende 'vragenlijst voor de verkoop van een woning'. Doe je ook niet voor je lol. Of we fail liet zijn, in echtscheiding liggen of van plan zijn binnenkort dood te gaan. Dat soort vragen. Vervol gens dienden wij aan te geven of onze woning is voorzien van een schemerschakelaar en een deur bel en zo ja of wie die willen mee nemen of niet. Dan is het tijd voor de fotograaf. Die moet er voor zorgen dat onze woning op huislijn.nl zo goed mogelijk uit de verf komt. Ter voorbereiding was ons een lijst met stylingtips toege zonden. Wij moesten er voor wa ken dat onze boekenkast romme lig oogde ('sorteer uw boeken op kleur of formaat') en we deden er goed aan ons slaapvertrek een 'ho teluitstraling' te geven. Dus messcherp gestreken lakens en géén rondslingerende onderbroe ken. Zo kwam het dat mevrouw Van Dam zich een uur lang het schompes stond te strijken. Het moet gezegd: onze slaapkamer heeft er nog nooit zo netjes uitge zien. Niet heel lang. Het is er weer een zooitje. Wij haten ho tels. Ik word blij van elke kerstkaart. paul kusters toosenhenk.nl E3 VEEL BEDRIJVEN! BLIJVEN BEZUINIGEN OP PERSONEEL Ruim de helft van de Zeeuwse ouders geeft hun kind (eren) één of meer ca deaus met kerst, blijkt uit onderzoek van kortingsco- dewebsite vouchercloud.nl onder 1263 respondenten. Gemiddeld geven zij daar 56,40 euro per kind aan uit. Ter vergelijking: zeven tig procent van de ouders in Friesland geven hun kroost géén kerstgeschenk, in Utrecht krijgt 72 procent van de kinderen een ca deautje. Brabantse ouders geven gemiddeld de duur ste kerstcadeaus: zo'n hon derd euro per kind. Porgy Bess in Terneuzen is er in geslaagd de Califor- nische rootsband The Pala dins te strikken voor een optreden op woensdag 17 februari 2016. Het trio, dat zich een kopstuk in de in ternationale scene van rockabilly en blues mag noemen, stond zestien jaar geleden voor het laatst op de planken in Porgy. Begin 2016 komt er een nieuw al bum uit. Dat gaat gepaard met een toernee. De voor verkoop begon gisteren. Het Italiaanse tv-kanaal Rai Uno zal per 1 februari in het buitenlandpakket worden opgenomen van Delta. De zender neemt de plek in van Mediaset. Het laatstgenoemde kanaal ver dwijnt per 1 januari van het scherm. Door de abon nees van Delta is veelvul dig gevraagd om de terug keer van Rai Uno en daar wordt gehoor aan gegeven. Mensen Een Belgische automobiliste kwam daardoor afgelopen week end in de verkeerde buis van de Westerscheldetunnel terecht. Ze had in het donker op een roton de niet goed gezien welke kant ze op moest. Zo belandde ze als spookrijdster in de westbuis van de tunnel die daarom zelfs korte tijd is afgesloten. Op de terug weg hield de politie haar in Ter- neuzen aan, waarna haar rijbe wijs is ingenomen. Het voorval riep veel reacties op, van onbegrip én begrip. Ste fan Siudzinski uit Hoek liet deze krant weten het heel begrijpelijk te vinden dat de vrouw verkeerd is gereden. Hij rijdt elke school dag van en naar het Calvijn Col lege in Goes. „Sinds de nieuwe weg met de akelige rotondes open is, is de situatie volkomen onduidelijk", licht Stefan toe. „Er is weinig verlichting waardoor je al snel verkeerd rijdt. Ik kom er vaak, maar ervaar nog steeds dat ik heel erg goed moet opletten of ik wel goed rij." Al vaker zijn hierover klach ten gekomen, onder meer na een dodelijk ongeval op de Tunnel weg 30 september waarbij twee mensen omkwamen. 55Plus-Sta- tenlid Willem Willemse stelde hier vragen over. Gedeputeerde 'De bebording op die akelige rotondes kan duidelijker en ook is extra verlichting nodig' Staten voelden zich niet geroe pen iets te veranderen, want 'de bewegwijzering en bebording zijn getoetst op gebied van ver keersveiligheid en voldoen hier uiteraard aan'. Het voorval met de Belgische spookrijdster toont volgens Ste fan Siudzinski aan dat de bebor ding duidelijker in het oog moet springen, waarvoor onder meer extra verlichting nodig is. Het aantal boekingen van vakan tieaccommodaties ligt hoger dan vorig jaar, laat Polie weten. Voor al rond oud en nieuw zijn veel hotels en vakantiebungalows be zet. Vooral Duitsers hebben rond de jaarwisseling gereserveerd. „Ik denk dat 50 tot 60 procent van de boekingen uit Duitsland komt. Duitsers vieren graag oud en nieuw aan de kust en Zeeland blijft onverminderd populair bij de oosterburen." De toeristische sector kan te rugkijken op een goed 2015. De branche beleefde na een wat fris voorjaar een topzomer. De herfst vakantie viel tegen, maar de kerstvakantie en de jaarwisse ling zorgen voor een financieel feestelijk uiteinde. Polie schrijft het forse aantal boekingen rond de jaarwisseling niet alleen toe aan het zachte weer en het feit dat Zeeland drie mooie zomers achtereen had. „Je merkt dat de economie aantrekt. Mensen besteden meer. Daar naast worden er meer vakanties in eigen land genoten, omdat een aantal populaire zonbestem- mingen minder veilig voelt of is. Turkije, sommige Griekse eilan den, Egypte, Tunesië, dat soort bestemmingen. Dat heeft een po sitief effect op het aantal over nachtingen in Zeeland." „Mensen met een aparte hobby bijvoorbeeld, mensen die iets bij zonders doen of mensen die hun leven radicaal hebben omge gooid", geeft Versteeg wat voor beelden. Zoomin.TV is een be drijf in online video's, dat we reldwijd opereert (www.zoom- in.tv) en waar een eindeloze reeks filmpjes over de meest uit eenlopende onderwerpen is te zien. De twee partijen vonden el kaar omdat Zeeland nog een beetje een blinde vlek is op de kaart van Zoomin.TV. Andersom kan Versteeg nog niet volledig le ven van haar in 2013 opgerichte videobedrijf. „Dus toen ik bij filmvacatures zag dat ze freelan ce cameramannen en -vrouwen zochten, heb ik gereageerd. Ook omdat dit natuurlijk leuk is om te doen. Bijzondere mensen ont moeten, geeft mezelf ook altijd veel energie." Het gaat om filmpjes van maximaal twee minuten. Voor info en aanmelding zie: info@videozeeland.nu. Reactie? Tips? redactie@pzc.nl 304 reacties HEX LEEK NllEX ALLEEM OP HEX KERSXPAKKEX VAM VORIS JAAR HENK, MAAR WAS HEX OOKi VLISSINGEN TERNEUZEN MIDDELBURG IjZENDIJKE Weer internationale prijs film Jeannice Adriaansens De korte film Springtij van de Zeeuws-Vlaamse cineas- te Jeannice Adriaansens heeft de Internationale Prijs van de Jongerenjury gewon nen op het filmfestival Tous Courts in Zuid-Frankrijk. Het is al de vijfde internatio nale bekroning van de film, die in september dit jaar ook de PZC-juryprijs in de wacht sleepte. Springtij heeft inmiddels 27 interna tionale selecties. door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De nieuwe wegen structuur aan de Zeeuws-Vlaamse kant van de Westerscheldetunnel bij Hoek blijft automobilisten in verwarring brengen. De vele ro tondes waarop de bewegwijze ring zeker in het donker niet erg goed te zien is, zijn de belangrijk ste oorzaak. Stefan Siudzinski, scholier uit Hoek door Frank Balkenende MIDDELBURG. Waar de herfstva kantie tegenviel, wrijven de Zeeuwse recreatiebedrijven zich nu de handen. Er is veel geboekt voor en vooral na kerst. Ook dank zij het warme weer, zegt direc teur Patrick Polie van de WV Zee land. door Esme Soesman ZIERIKZEE. Ze is op jacht naar bij zondere mensen in Zeeland. Jani- ne Versteeg van het Zierikzeese bedrijf Video Zeeland portret teert Zeeuwen voor het Neder landse Zoomin.TV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2