Jeroen Bosch verbindt zeven Brabantse musea tut ZONDAG OPEN! WF 1599,- idèfr w CULTUUR SHOW 29 Eerste Amerikaanse versie The Passion' in New Orleans www.debommel.com \hU kortingsbon op' m/fleeceplaid Schrijf je in voor eon www.debommel.co yiWW- De eerste Amerikaanse versie van The Passion is op 20 maart volgend jaar in New Orleans. Fox zendt het twee uur durende Bijbelse spektakel live uit. EO-di- recteur Arjan Lock wil de Ameri kaanse editie ook in Nederland uitzenden, in de dagen na de Ne derlandse Passion. Die staat op 24 maart 2015 op de agenda in Amersfoort. De Nederlandse producent Jacco Doornbos van Eye2Eye Media en regisseur David Grifhorst zijn nauw bij de Amerikaanse pro ductie betrokken. Acteur Tyler Perry neemt de rol van verteller op zich. Fox is nog op zoek naar Dolf Verroen schrijft geschenk voor jeugd Dolf Verroen (87) schrijft vol gend jaar het geschenk voor de Kinderboekenweek. Tijdens het literaire kinderfeest staan opa's en oma's centraal onder het mot to 'Voor altijd jong'. De 62e edi tie van de Kinderboekenweek vindt plaats van 5 tot en met 16 oktober. Verroen heeft meer dan honderd boeken geschreven. Hij won driemaal een Zilveren Grif fel en is bekroond met internatio nale prijzen als de Premio Euro- peo en de Deutsche Jugendlitera- turpreis. Verroen is bekend van onder meer De verschrikkelijke schoolmeester en verhalen die hij maakte met Thé Tjong-Khing. vertolkers voor de rollen van Je zus, Maria, Petrus, Judas en Pon tius Pilatus. „We hebben jarenlang aan het concept gewerkt", aldus Lock. „Het is belangrijk dat het lijdens verhaal van Christus ook in Ame rika op een moderne manier wordt verteld. Daarmee bereiken we een miljoenenpubliek. De in teresse van grote Amerikaanse zenders was er altijd al. Met Fox zijn we na veel uitleg tot een overeenkomst gekomen. Het is spannend of het aanslaat, maar de Amerikanen houden in hun cultuur van evenementen en mooie verhalen vertellen." 'Thriller' vestigt verkooprecord in VS Het album Thriller van Michael Jackson (1958-2009) blijft in de Verenigde Staten over de toon bank vliegen. Het album, dat Jackson in 1982 uitbracht, is in middels dertig keer multiplatina. Thriller is het eerste album dat die onderscheiding krijgt van de Recording Industry Association of America. Er zijn in de VS ruim honderd miljoen exempla ren van verkocht. In Nederland werd de plaat twee miljoen keer verkocht. Met meer dan een mil jard verkochte albums is Jackson nog steeds de bestverkopende ar tiest ooit. Thriller geldt in de pop wereld als 'baanbrekend'. Alle tentoonstellingen laten actu ele kunst zien die is geïnspireerd op de 500 jaar geleden gestorven schilder Jeroen Bosch. In diens woonplaats Den Bosch begint 12 februari een grote expositie van zijn werk. „Het smaakt naar meer", zegt René Pingen, directeur van het Stedelijk Museum in Den Bosch, over de samenwerking. Er komt ook meer. Volgens Pingen praten de zeven musea over een geza menlijk programma rond de Ne derlandse kunstbeweging De Stijl die in 2017 een themajaar krijgt. De musea gaan zich ook richten op design. De Bosch Grand Tour begint ko mend weekend met een indruk wekkende The Fish Pond Song waaraan kunstenaar Jeroen Kooij- mans tien jaar heeft gewerkt. De hele eerste verdieping van het Stedelijk Museum in Den Bosch is daarvoor vrij gemaakt. Met 23 projectoren schept hij een halluci nerend labyrint van films, losjes gebaseerd op de visvijver in het centrale paneel van Bosch' mees- terwerk De tuin der lusten. Gisteren werd het programma van de Bosch Grand Tour in Den Bosch gepresenteerd. De samen werking gaat niet zover dat de musea een gezamenlijk program ma hebben ontwikkeld. Pingen: „Alle musea hebben zelf een ten toonstelling bedacht. Die plan nen hebben we naast elkaar ge- Samenwerking tussen zeven grote Brabantse musea krijgt in 2017 een vervolg tijdens themajaar rond De Stijl legd." Er komt ook geen pas se-partout voor alle exposities. Reden daarvoor is dat de helft van de bezoekers al een mu seumjaarkaart heeft en de data van de exposities soms ver uit eenlopen. Wel is er een stempel kaart waarmee bezoekers kun nen sparen voor kortingen. In Het Noordbrabants Mu seum zijn na afloop van de Bosch-expositie vanaf 11 juni mo zaïekpanelen te zien van de Bel gische kunstenaar van Jan Fabre, geïnspireerd door de beeldtaal van Bosch. Fabre ontwerpt ook een nieuw wandkleed, een inter pretatie van een verloren gegaan wandkleed meteen afbeelding van Bosch. Dat wordt geweven in het Textielmuseum in Tilburg. Het Noordbrabants Museum toont ook Vlaamse en Hollandse meesters uit de Roemeense col lectie Brukental in Sibiu die nog nooit in Nederland te zien wa ren. Het Stedelijk Museum Den Bosch heeft hoge verwachtingen van Heaven, Hell Earth, een drie luik met werk van Jake Dinos Chapman, Pipilotti Rist en Ga briel Lester. MOTI in Breda laat kunstenaars los op een nieuwe Tuin der lusten. Het Van Abbemu- seum in Eindhoven zoomt in op de jaren tachtig met onder ande ren Rob Scholte en Lydia Schou ten. Eindhoven Breda Utrecht De Lier Rotterdam Zoeterwoude Strijen (Zondag gesloten) Amsterdam nieuwi 1U IrmOA I de Bommel Meubelen DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 TELEVISIE LITERATUUR MUZIEK door Gerrit van den Hoven DEN BOSCH. De zeven grote Bra bantse musea slaan de handen in een voor een in Brabant niet eer der vertoonde samenwerking. On der de noemer Bosch Grand Tour brengen ze dertien tentoonstellin gen in het Boschjaar 2016. Jeroen Kooijmans: After the Battle 2. foto PR Meer info: www.bosch500.nl Vele Stoffen Hoekbank Prima Donna H92xB324xD109/226cm Zoals afgebeeld Stoel Queens Luxe fleeceplaid 130x160cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29