Boeren blijven zitten met bruine bonen Agenten gewond bij veldslag Mogelijke komst van asielzoekers leidt in Geldermalsen tot protest. Politie lost waarschuwingsschoten. GELDERMALSEN. Het debat over de komst van asielzoekers naar Gel dermalsen is gisteren totaal uit de hand gelopen. Demonstranten be stormden het gemeentehuis, de po litie loste waarschuwingsschoten om ze op afstand te houden. Twee agenten liepen tijdens de veldslag, met onder meer volgens ooggetui gen hooligans uit Rotterdam en Utrecht, lichte verwondingen op. Nooit eerder liepen de gemoede ren in Nederland zo hoog op in de discussie over de komst van een azc. De vergadering in Gelderland wordt kort voor negen uur 's avonds per direct afgebroken als rook door het ventilatiekanaal de vergaderzaal binnen komt, waar niet alleen de gemeenteraad maar ook zestig insprekers zich hebben verzameld. Het gemeentehuis is dan al bekogeld met vuurwerk, Er zijn al eerder problemen geweest rond azc's. Maar niet zo erg als in Geldermalsen mensen zijn door de afzetting ge broken en de ME rukt massaal uit om de orde te herstellen. Politici worden geëvacueerd naar de eerste verdieping van het raadhuis. Hoewel die ontruiming kalm verloopt, voelen sommige aanwezigen paniek toeslaan op het moment dat ze te horen krijgen dat ze om veiligheidsredenen af stand moeten houden van de ra men. Charges worden uitgevoerd om de straten schoon te vegen. Voor het gemeentehuis zijn meer dere arrestaties verricht. Burge meester Miranda de Vries is ge schokt over de gang van zaken. „Verschrikkelijk dat wij niet vrij het woord kunnen voeren, dat er ME nodig is om fatsoenlijk te kun nen vergaderen." Al van tevoren was duidelijk dat het een moeizame bijeenkomst zou worden. Bewoners riepen de monstranten op zich te verzame len. Besloten werd dat alleen aange melde insprekers het woord kon den voeren. In eerste instantie beperkt het protest zich nog. Auto's staan met knipperlichten op straat. Als het uit de hand loopt, proberen de aan wezigen nog verder te praten. Dat blijkt onmogelijk. Gerard Verweij, een van de zestig mensen die zich aanmeldde, vraagt zich nu af of hij zijn verhaal ooit nog zal kunnen doen. „Dat het zo uit de hand heeft moeten lopen." Na incidenten bij vergaderin gen over azc's in Steenbergen en Oranje waarschuwde Leo Lucas- sen, directeur van het internatio naal Instituut voor Sociale Geschie denis en hoogleraar migratiege schiedenis, al dat de gewelddadige incidenten niet zouden stoppen. Maar zo heftig als gisteren in Gel dermalsen is het nergens nog ge weest. Ze zijn eerder verliefd, maar wachten langer met seks dan vroeger. En als het er dan van komt, gebruiken jongeren in Zeeland minder vaak een condoom. ZB Planbureau publiceert vandaag de resultaten van een onder zoek naar relaties en seks onder Zeeuwse leerlingen van 3havo en 3vwo. ZEELAND 2 3 w 9 Oplichtster (43) aangehouden Een 43-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren rond 6.00 uur aangehouden op ver denking van oplichting. Een 29-jarige man deed eind okto ber aangifte van de oplichting. Hij is verstandelijk beperkt en de vrouw had hem op slinkse wijze bewogen tot het afsluiten van een telefoon abonnement. Zij is aangehouden en over gebracht naar het politiebureau waar zij een verklaring af moest leggen. Politie ruimt wietkwekerijen De politie heeft in Zeeland en West-Brabant gisteren hen nep geruimd. Er werden tien kwekerijen ont dekt, waarbij 2732 planten of stekken in beslag zijn geno men. Er werden elf verdachten aangehouden. De oogst in Zeeland: in Nieuwvliet werd aan de Sint Bavodijk een kwekerij met 65 planten aangetroffen. In Terneuzen zijn in de Nieuwediepstraat 94 planten ontdekt. Motie van afkeuring om 'Teeven' verworpen De motie van afkeuring tegen pre mier Mark Rutte en zijn kabinet om de afhandeling van de Tee- ven-deal, is zoals verwacht verwor pen. Er stemden 65 Kamerleden voor en 77 tegen in de hoofdelijke stemming. www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 17 december 2015 m mo Zacht 257e jaargang nr. 297 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 weer Rellen bij raadhuis omazc door Carla van der Wal Lees verder pagina 4 ik wil foto Roos Koole /ANP VLISSINGEN NIEUWVLIET DEN HAAG pagina 3 Rutte buigt net op tijd 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1