Mathijsen 18 Heracles Almelo ziet kans op sensatie na flater Kansrijk in de competitie, na de winterstop verder in Europa en, na ontsnapping, ook nog in beker. River Plate finalist WK-dubteams Platini niet naar ethische commissie Michel Platini zal morgen niet verschijnen voor de ethische commissie van de FIFA. De we reldvoetbalbond wil de Franse voorzitter van de Europese voet balunie UEFA horen in verband met een dubieuze betaling van 1,8 miljoen euro die hij in 2011 ontving van FIFA-voorzitter Sepp Blatter. Beiden zijn voorlo pig geschorst en zouden vandaag en morgen worden gehoord door de FIFA-commissie. Platini noemde de bijeenkomst een schijnproces. Dat deed hij naar aanleiding van uitlatingen van Andreas Bantel, woordvoerder van de ethische commissie. Die liet eerder weten dat er genoeg aanwijzingen zijn om Blatter en Platini voor jaren te schorsen. Koopmans en Blanchard erelid De voormalige Europese boks kampioenen Rudi Koopmans (67) en Alex Blanchard (57) zijn voor hun grote verdiensten tot erelid benoemd van de Neder landse boksbond (NBB). De twee markante ex-profs bezorg den het boksen in Nederland in de jaren zeventig en tachtig veel populariteit. Koopmans won 43 van zijn 47 partijen, Blanchard zegevierde in 40 van zijn 48 be roepsduels. Beiden bestreden el kaar in november 1982 in een uit verkocht sportpaleis Ahoy in Rot terdam, met als inzet de Europe se titel in het halfzwaargewicht. Koopmans won het titanenge vecht, dat als 'Rumble van Rot terdam' met Amerikaanse allure voor het voetlicht werd gebracht. Veurink verlaat vrouwenteam van FC Ttoente Arjan Veurink stopt aan het einde van het seizoen als trai ner van de voetbal sters van FC Twente. De 29-jarige trainer uit Ommen werd er in de winterstop van het seizoen 2011-2012 hoofdcoach. Hij werd daarna drie keer landskampioen en won twee keer de BeNe League. De ploeg verraste door Bayern München uit te schakelen in de Champions League. FC Barcelona bleek een ronde verder te sterk voor het elftal van Veurink. Heerenveen duel zonder Van den Berg Foppe de Haan kan zondag in het thuis duel met ADO Den Haag geen beroep doen op Joey van den Berg. De verdedi ger is voor één duel geschorst naar aanleiding van de ro de kaart die hij dins dag ontving in het verloren beker duel met Roda JC. Hartklachten houden Rogers langs de kant Michael Rogers moet zijn seizoensstart noodgedwongen uit stellen. Zijn hart kwaal is verergerd. Tot precies duidelijk is wat er aan de hand is, blijft de Au stralische wielren ner het rustig aan doen. De coureur van de Tinkoff-ploeg maakte zich op voor zijn laatste seizoen in het profpeloton. Een hartscan wees echter uit dat een aortaklep, waarvan bekend was dat die niet perfect sloot, minder goed was gaan functioneren. ALMELO. PSV heeft zich op won derbaarlijke wijze gekwalificeerd voor de kwartfinale van het be kertoernooi. De regerend lands kampioen knokte zich in de acht ste finale, waarin keepers Remko Pasveer en Bram Castro een nega tieve hoofdrol vertolkten, met dank aan Jürgen Locadia met een man minder terug van een achter stand: 2-3. De kwalificatie voor de kwart finale van de KNVB-beker is vooral voor de reservedoelman van PSV een gigantische opste ker. Pasveer, die in het bekertoer nooi eerste keus Jeroen Zoet mocht vervangen van trainer Phillip Cocu, leek lange tijd zijn laatste wedstrijd van het seizoen te keepen. Zelfs de achtste finale eindigde voor de keeper sneller dan gehoopt. Twee minuten na rust trachtte de stand-in van Zoet een te korte kopbal van teamgenoot Stijn Schaars te corri geren. Pasveer arriveerde echter later bij de bal dan Oussama Tan- nane. De uitblinker van Heracles werd gevloerd, waarna scheids rechter Björn Kuipers gedeci deerd de rode kaart uit zijn borst zak plukte en uiteindelijk ook naar de penaltystip wees. Tanna- ne zette Heracles even later, na dat Zoet in het veld was geko men voor aanvaller Steven Berg- wijn, feilloos op een 2-1 voor sprong. Horrormoment Omdat ook de keeper van Hera cles een horrormoment beleefde, kwam PSV halverwege de twee de helft nog langszij en bleef de landskampioen uiteindelijk zelfs in de bekerstrijd. Een ongevaarlij ke voorzet van Adam Maher werd door Bram Castro het eigen doel in geslagen. Een zeldzame blunder van de Belg, die na het vertrek van Pas veer vorig jaar het keeperspro bleem van Heracles oploste. In de achtste finale van gistera vond was Pasveer de enige basis speler op het veld die ook de eindstrijd van 2012 tussen Hera cles en PSV volbracht. Als sluit post van de Almeloërs ging hij destijds met 3-0 onderuit. Niet al leen door de kansloze nederlaag beleefde Pasveer weinig plezier aan de finale van 2012. Na de ver loren finale vond hij bovendien de tand van Dries Mertens, met wie hij in botsing was gekomen, in zijn hoofd terug. Op bezoek bij zijn oude club beleefde Pasveer nog minder ple zier. Hij incasseerde na ruim een kwartier al een tegentreffer. Tho mas Bruns, in 2012 invaller bij Heracles, zette fraai voor, waarna de doelverdediger van PSV een volley van Illias Bel Hassani net niet kon keren. Jürgen Locadia trok de stand in de eerste helft met een schitterende vrije trap gelijk. De linksbuiten werd uit eindelijk ook de held van PSV en schlemiel Pasveer. In de laatste minuut ontving hij de bal op de rand van de zestien en vond hij met een heerlijke krul de lange hoek. Locadia: „Ik wilde vol uitha len, maar zag dat het met binnen kant voet kon. Ik heb er geen kracht voor nodig om de bal goed te raken. Ik schoot iets min der hard, op tachtig procent." PSV, dat al doorstootte tot de achtste finale van de Champions League, voegt zich daardoor ook bij de laatste acht van het Neder landse bekertoernooi. In de eer ste week van februari verdedigt Jeroen Zoet door een logische schorsing van Pasveer waarschijn lijk het doel van PSV. Mochten de Eindhovenaren ook de halve fi nale bereiken, neemt Pasveer ver moedelijk weer plaats onder de lat en gaat zijn bekerdroom, on danks de deceptie tegen zijn oude club, mogelijk alsnog in ver vulling. TILBURG. Joris Mathijsen baalde toen hij de loting voor de achtste finales van de KNVB-beker zag. Twee van zijn voormalige clubs, Feyenoord en Willem II, werden aan elkaar gekoppeld. Zijn voor keur voor de Tilburgse club is geen geheim. „Ik heb nog warme gevoelens bij HSV en Feyenoord, en ook nog wel bij AZ, maar Wil lem II zit echt in m'n hart." Hij wijst vanuit zijn sportzaak Joris Sport naar het tegenover gelegen stadion van de Tricolores. „Daar zat ik als klein 'menneke' met mijn vader op de tribune toen Willem II naar de eredivisie pro moveerde. En van mijn twaalfde tot m'n 24ste heb ik er gevoet- Sport VOETBAL BOKSEN OSAKA. Het Argentijnse River Plate heeft zich geplaatst voor de finale van het WK voor clubteams. River Plate versloeg het Japanse Sanfrecce Hiroshima met 1-0. De enige treffer werd in de 72ste minuut gemaakt door aanvaller Lucas Alario. De tegenstander in de finale is de winnaar van de confrontatie tussen FC Barcelona en het Chinese Guangzhou Evergrande. Die clubs treffen elkaar vandaag, foto EPA VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Locadia houdt door Johan Inan Met twee treffers was Jürgen Lo cadia de grote man bij PSV. Een fraaie vrije trap werd gevolgd door een afstandsschot vlak voor tijd. foto Pro Shots door Max van der Put Joris Mathijsen zien we in Nederland niet terug op voetbalschoenen. De 84-voudig international verkoopt wel kicksen, in Tilburg, foto Jeroen de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18