Motie hoogspanningslijn verbreed Vijf finalisten strijden vandaag in Kapelle om titel Kinderburgemeester 2016 BEVELANDEN en THOLEN 7 Vandaag wordt bekend wie de nieuwe kinderburgemeester van Kapelle wordt. De vijf kandidaten stellen zich voor. Joost van der Kolk Tessa van Oosten Daan Cabboort Suus Hooijer Thom de Maat - Juliana van Stolbergschool Kapelle, groep 8 CBS De Hoeksteen De Linge OBS Wemeldinge 't Honk Wemeldinge, groep 8 Biezelinge, groep 7 groep 8 Kapelle, groep 7 „Ik zou me er voor in willen zetten dat de zorg voor de kinderen in Ka pelle goed geregeld wordt en dat er wordt opgelet dat alle kinderen in Kapelle dezelfde kansen en moge lijkheden krijgen. Zo vind ik dat ie dereen moet kunnen sporten of naar muziekles moet kunnen als hij of zij dat wil. Ook als de vader en moeder niet genoeg geld hebben. Ik kom voor iedereen op, of ze nu in Kapelle, Wemeldinge, Bieze linge of Schore wonen. Ik wil dat ie der kind zich kan ontwikkelen en een fijne jeugd heeft." „Ik vind het belangrijk dat alle kin deren kunnen sporten in een team of groep. Ook als ze daar thuis mis schien geen geld voor hebben. Daar naast wil ik dat er een coole chill- plek komt voor tienplussers. Waar gratis wifï is zodat je ook daar con necties hebt met de hele wereld. Ik zou graag met de burgemees ter en anderen na willen denken over kinderzaken en ik denk dat ik daar erg goed bij kan helpen. Ik zit altijd vol goede ideeën en ben nieuwsgierig naar wat andere men sen te vertellen hebben." „Ik zou graag zien dat er meer fees ten georganiseerd worden waar jong en oud samenkomen. Bijvoor beeld een pannenkoekendag of met de kerstviering. Zo krijgen jon geren meer respect voor ouderen, en ouderen vinden dat ook vaak leuk. Ik wil ook graag dat het school zwemmen weer terugkomt, omdat het belangrijk is voor kinderen dat ze goed kunnen zwemmen. Maar ik kom niet alleen op voor jonge ren. Ook de ouderen in de gemeen te Kapelle vind ik belangrijk." „Ik wil graag kinderburgemeester worden omdat ik het leuk vind om presentaties te maken en te geven. Ook wil ik wel weten wat een bur gemeester allemaal moet doen. Ik wil me graag inzetten voor meer buitenactiviteiten in de ge meente Kapelle. Verder vind ik het heel belangrijk dat er geen bomen meer worden gekapt in het Wemel- dingse bos. Kapelle moet voor mij kiezen omdat ik houd van nieuwe dingen en het ook leuk vind om nieuwe dingen te doen." „Ik woon al heel mijn leven in Ka pelle en vind het een super leuke gemeente. Ik zou graag wat meer willen leren en zien van de dorpen van de gemeente Kapelle. Als ik kinderburgemeester word wil ik me graag inzetten voor de veiligheid van naar school gaande kinderen in de gemeente. Daar naast wil ik me ook inzetten voor het behoud van het buitenzwem bad in Kapelle en het opruimen van hondenpoep. Ik vind het leuk om voor een groep te praten en om nieuwe dingen te zien." Eén van de in de ogen van de gemeenteraad nog niet onder zochte opties is het hangen van extra, lichtere, elektriciteitsdra den in de bestaande vakwerkmas- ten. „Die masten kunnen nog ze ker 65 jaar mee", zei Marien West- strate van Leefbaar Reimerswaal gisteravond tijdens de besluit- raad. Ook andere partijen von den deze optie de moeite waard te onderzoeken, reden om de una niem ingediende motie op dit punt aan te passen. Overigens zien de meeste partijen -en Krab- bendijkenaren- de draden het liefst onder de grond verdwijnen, zodat de gezondsheidrisico's tot een minimum worden beperkt. Volgens wethouder Jaap Sinke is eigenlijk iedereen in Reimers waal dezelfde mening toegedaan. „Als we kunnen voorkomen dat er extra masten komen, moeten we dat proberen." Overigens blij ken niet alle partijen het eens te zijn over de 'nut en noodzaak' van een extra stroomsnelweg. Zo twijfelt de WD hier niet aan, terwijl de PvdA juist denkt dat de stroom ook rechtstreeks naar België kan worden vervoerd. WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... /i Kapelle WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 Voor Jeppe Rottier (links) zit het erop. Zijn plekje naast burgemeester Anton Stapelkamp is na vandaag voor een ander. door Joeri Wisse KRUININGEN. Behalve dat minister Henk Kamp van Economische Za ken serieus werk moet maken van een onderzoek naar een alternatie ve hoogspanningsverbinding over de bodem van de Westerschelde, moet hij ook bekijken of de capaci teit om stroom tussen Borssele en Rilland te vervoeren op andere manieren kan worden vergroot. Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen jéKloosterweg 6 3 J industrieterrein Ifw. ir7r 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Te| 0113 - 33 00 04

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75