20-50% korting!! Camper dient al twee jaar als woning Tholen mikt op grote distributiecentra Hansweertse is boos op RUD 6 BEVELANDEN en THOLEN Omwonende Scheepswerf voelt zich aan het lijntje gehouden. Beloofde metingen zijn niet 's nachts gedaan. Boosheid over vernielde scooter 't HOMMELTJE Want wat blijkt na het lezen van het rapport? Er zijn inderdaad metingen gedaan. Op drie dagen, verspreid over 2015. Maar volgens Linssen heeft óf de opdrachtgever óf de uitvoerder van de metingen het niet helemaal begrepen. „We klagen al jaren dat de scheepswerf juist 's nachts te veel lawaai maakt", vertelt Linssen. „En dan gaan ze 's avonds meten van 19.00 tot 23.00 uur. En dat rapport ge bruiken ze nu als verweer op mijn handhavingsverzoek voor de nacht." Gedeputeerde Ben de Reu kan er namens de Regionale Uitvoe ringsdienst (RUD), die voor de handhaving moet zorgen, niet veel over kwijt. „We hebben in no vember een gesprek gehad. Daarin heb ik geprobeerd als een soort be middelaar op te treden samen met de gemeenten. Toen hebben we vanderkooij fjn Gezellig in kerstsfeer met allerlei nieuwe items en geprobeerd om tot een gentle men's agreement te komen. Maar dat wilden zij niet. Dan houdt het voor mij een beetje op en gaan we verder met de procedures." Linssen voelt zich aan het lijn tje gehouden. „Na lang klagen zou den ze dan eindelijk geluidsmetin gen gaan doen. Mijn advocaat 'Ik denk dat ze hopen dat wij moedeloos worden en het bijltje er bij neer gooien' heeft meerdere keren gevraagd om de uitslag daarvan. Maar dan zeggen ze weer dat de wind niet goed is of iets dergelijks en duurt het maar en duurt het maar." Volgens De Reu is dat een kwestie van procedures en richtlij nen volgen. „Wij moeten ons hou den aan wat we wettelijk moeten doen voor zulke metingen." Na de eerdere teleurstelling over de falende handhaving zijn de metingen voor Linssen de vol gende tegenvaller. „Als je 's nachts belt, doen ze er niks mee. Nu komt dat rapport en blijkt dat ze 's nachts niet eens hebben geme ten. Ze negeren ons gewoon na el ven." KAMPERLAND. Wacht de bestem mingsplanprocedure niet af en geef Marchienus en Margit de Jonge van Camperpark Zeeland in Kamperland toestemming om een bedrijfswoning te bou wen. Dat vraagt de Zeeuwse re giomanager Arthur van Dissel dorp van de Vereniging van Re creatieondernemers Nederland (Recron) in een ingezonden brief aan de gemeente Noord-Beveland. De familie De Jonge leeft sinds de opening van het cam perpark in mei 2013 noodge dwongen in hun camper en in een kleine dienstruimte in het toiletgebouw. Volgens Van Dis seldorp is deze leefsituatie 'mensonwaardig'. „Marchienus en Margit wachten al ruim twee jaar op een bouwvergun ning. De gemeente wil onder bouwd hebben waarom er een woning op het terrein moet ko men. Vandaar dat wij als brancheorganisatie een brief hebben opgesteld." Aspecten als veiligheid, ter reinbeheer, dienstverlening en gastvriendelijkheid kunnen al leen goed georganiseerd wor den wanneer men woonachtig is direct op of aanpalend aan het bedrijf, zo schrijft Van Dis seldorp in de brief. „Camper park Zeeland telt ruim honderd plaatsen en is het hele jaar open. Ik vind dat zij zowel pri vé- als bedrijfsmatig gezien recht hebben op die woning." De familie De Jonge wil zelf niet op hun situatie ingaan. Tholen zet met Welgelegen III vol in op de komst van grote lo gistieke- en distributiebedrijven. Daar liggen volgens de gemeente grote kansen. Er komen dan ook kavels van vijf hectare of groter. West-Brabant - waar Tholen zich in dit geval toe rekent - is volgens de gemeente één van de drie regio's in Nederland waar lo gistieke bedrijven zich het liefst vestigen. De regio zou in de pe riode 2000-2024 liefst 37 grote distributiecentra hebben aange trokken, waarmee het met af stand de nummer één van Neder land is. Door die bouwdrift zijn er nu nauwelijks kavels meer. Boven dien laat het Logistiek Park Moer dijk, waar grote kavels moeten komen, op zich wachten. Tholen wil in dat gat springen. De gemeente zegt nog niet zo lang geleden gesprekken te heb ben gevoerd met een internatio nale onderneming, die in Zuid-West Nederland een groot distributiecentrum wilde bou wen. Tholen was daarvoor na drukkelijk in beeld. Het bedrijf haakte echter af, omdat er niet di rect een kavel beschikbaar was. Het bedrijf wenste geen herzie ning van het bestemmingsplan af te wachten. De gemeente wil niet nog een keer een grote vis zien afhaken, omdat er niet direct een kavel beschikbaar is Om te voorkomen dat zo'n grote vis in de toekomst nog eens afhaakt om dezelfde reden, wil de gemeente de komst van bedrijventerrein Welgelegen III nu formeel regelen. Het bestem mingsplan ligt momenteel ter in zage. Om het derde deel van Wel- gelenen in de toekomst goed te kunnen ontsluiten, is volgens de gemeente een nieuwe, directe aansluiting op de provinciale weg (Nieuwe Postweg) gewenst. In de regio Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; His torisch Museum de Bevelanden, Singel straat 13,11.00-17.00 uur - Expositie Jo- rien Brugmans, een stromenland van beelden; De Paerde- stal, Evertsenstraat 15A, 13.30-15.00 uur - Workshop winter- knutselen; Sport zaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Cen trum 't Westlicht, Singelstraat 7, 16.00-17.00 uur - Gratis Yogales voor kinderen; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Maranathakerk, Bergweg 43A, 19.30-21.30 uur - Kerstzangavond met en voor gehan dicapten m.m.v. Chr. Samengesteld Mannenkoor Zee land en het Sebanja Koor Torenring 46, 18.30-19.15 uur - Gra tis proefles 'Kangoo Power', gebaseerd op aerobics Basisschool 't Honk, Van der Bilt- laan 19A, 16.30- 19.00 uur - Kerstfair KRUININGEN Gemeentehuis, 16.00-18.00 uur - In loopspreekuur afde ling Werk, Inko men en Zorg van de Reimerswaal Dorpshuis Meer waarde, overdag - Fototentoonstelling over jubileumdag Zeeuwse Molen met prinses Beatrix Dorpshuis De Grif fioen, Oostkerke- straat 24,14.00 uur - Kerstconcert Se niorenorkest Zee land 'Ze negeren ons na elven' door Willem Adriaansens HANSWEERT. Marga Linssen uit Hansweert zat er al een jaar op te wachten. Deze week kreeg ze ein delijk het rapport van de geluids metingen rond de Scheepswerf Rei- merswaal. Maar zoals vaker tijdens de al jaren slepende kwestie was ook dit rapport voor haar een te leurstelling. wolstraat 197 vlissinger 1 0118-417377 vdke.nl edelsmeden Graag tot ziens! Op dinsdag t/m zaterdag Beestenmarkt 16, Goes Marga Linssen door Ellen Jobse door Rob Paardekam THOLEN. Hoewel de gemeente nog druk in de weer is met het verkopen van kavels op bedrijven terrein Welgelegen II in Tholen, ligt er al een uitgewerkt plan voor de derde fase. Het is de be doeling om het bestaande terrein met 15 hectare uit te breiden in westelijke richting. YERSEKE Kerstwandeling door Yerseke De gemeente Rei- merswaal houdt van daag een kerstwande- ling vanuit zorgcen trum Moerzicht in Yerseke. Tussen 9.30 en 9.45 uur verzame len de deelnemers in het Grand Café, om vervolgens om 10.00 uur te starten met de wandeling. Er is keuze uit drie afstan den: 2, 4 of 6,5 kilo meter. THOLEN Kerstconcert Ojé koor en Culti- koor geven samen za terdag een Kerstcon cert in de Onze Lieve Vrouw Hemelvaart- kerk in Tholen. De twee koren, bei de afkomstig uit Tho len, hebben ieder een eigen kerstreper toire maar zingen ook een aantal liede ren gezamenlijk. Daarnaast is er ook nog een optreden van drie dames van KMV Concordia. Het concert begint om 14.30 uur. SINT PHILIPSLAND Concert Concordia Muziekvereniging Concordia geeft vrij dagavond een kerst concert in Sint Philip- sland. Het program ma wordt afgetrapt met kerstliedjes van het leerlingenorkest. Daarna is het de beurt aan de slag werkgroep. Het con cert vindt plaats in De Wimpel en start om 19.30 uur. COLIJNSPLAAT Kerstmarkt Een overdekte kerst markt voor groot en klein; op 19 decem ber zijn belangstellen den vanaf 15.00 uur welkom in Colijns- plaat. Naast de dorps kerk vindt daar een kerstmarkt plaats. RILLAND. Ilva van Tilburg uit Rilland trof gistermorgen haar scooter in wel heel treurige staat aan. Het schterwiel lag er af en de zijkant was flink beschadigd. Volgens haar vader, Johan van Tilburg, moet woningcorporatie R&B Wonen de schade vergoeden. „De scooter stond buiten, omdat er in de berging van De Stelle, het appartemen tencomplex waar mijn dochter woont, niet genoeg ruimte is", legt hij uit. En buiten, bij de hoofdingang, is de laatste tijd overlast van hangjongeren. „Je weet niet wie dit heeft gedaan, maar onlangs is er ook nog schade aangericht bij de vuilcontainer. En twee maanden geleden is er een scooter uit de berging gestolen." Saskia van der Nat van R&B Wonen noemt de gebeurtenissen 'heel vervelend', maar tegelijk geeft ze aan dat de berging aan de wettelijke eisen vol doet. „En onlangs hebben we de deur nog van een anti-inbraakstrip voorzien." Van Tilburg zegt echter dat ook niet-bewoners sleutels van de berging hebben. Hij pleit daarom voor individuele bergingen. Volgens Van der Nat heeft één huurder daar eerder om gevraagd. „Vooralsnog zijn we niet van plan om dat te doen, maar we gaan het probleem wel bespreken met de bewoners." Ook de politie is gevraagd een extra oogje in het zeil te houden rond het complex aan de Everweerdestraat. foto Marcelle Davidse GOES 'S-HEER ARENDSKERKE KAPELLE WAARDE WOLPHAARTSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74