lil 'Zeeuwse schaatsdag' bij marathon in Breda BC Vlissingen staat laag op de ranglijst, maar er 12 ZEELAND Van der Zouwen langer bij Kloetinge, Van Aerde naar SSV65 Aagtekerkerun: weer vliegende start vanachter brandweerwagen Oud-speler is sneller dan verwacht alleen voor de groep komen te staan. 'Het is nu eenmaal zo gelopen.' Trainer Arie van der Zouwen heeft zijn contract bij zaterdag eersteklasser Kloetinge met één jaar verlengd. De inwoner van Kortgene is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig bij de Beve- landse voetbalclub. Na dertien speelrondes staat Kloetinge, dat afgelopen voorjaar degradeerde uit de hoofdklasse, op de vierde plaats. De achterstand op de kop loper, Smitshoek, bedraagt ne gen punten. Romeo van Aerde gaf gistera vond zijn ja-woord gegeven aan voetbalvereniging SSV'65. De oe- fenmeester uit Goes volgt vol gend seizoen Marco Groeneveld op, die na vier seizoenen ver trekt bij de zaterdag-tweedeklas ser uit Goes. Van Aerde stapte be gin deze maand op als trainer van WHS. Bij de Hulster zondag-tweede klasser HW'24 gaat trainer Ralph Zegers na de zomer nog een seizoen door. Hetzelfde geldt voor André de Nooijer bij Groede, de koploper in de vijfde klasse A. F Bij de Aagtekerkerun wordt er za terdag weer vanachter een klas sieke brandweerwagen gestart. Om 13.55 uur komen de honder den atleten op gang voor de zes tiende editie, om vervolgens om 14.00 uur op het Dorpsplein van Aagtekerke een vliegende start te maken. Het parkoers heeft een lengte van 13,8 kilometer en voert naar Oostkapelle. Daar moet een stuk over het strand worden afgelegd. Daarna keren de deelnemers te rug naar Aagtekerke. sport kort De parkoersrecord zijn in han den van Vlissinger Tim Pleijte (44.27 minuten) en de Middel burgse Anjolie Engels-Wisse (50.22). Beiden wonnen de wed strijd ook vorig jaar. Naar ver wachting zit er zaterdag ook een snelle tijd in, omdat het relatief warm is voor de tijd van het jaar en het laag water is. Rondom de Aagtekerkerun, een initiatief van Motor Club De Pe- kelinge, wordt er jaarlijks gefeest in het Walcherse dorp. Er is nu ook weer live muziek na afloop. Een rustig en lief vent je. Zo omschrijft Ben jamin Steenbeek zijn huidige coach Stefan Karadzic. Daarmee doelt Steenbeek (27) vooral op de periode dat hijzelf de trainer van Karadzic (24) was bij BC Vlissingen onder twintig jaar. Nu, zeven jaar later, zijn de rollen omgedraaid. Karadzic is nu de coach van het eerste team van BC Vlissingen en heeft op zijn beurt Steenbeek onder zijn hoede. „Ik vind het niet heel apart dat hij nu mijn trainer is", zegt Steen beek. „Benjamin en ik hebben een goede band", stelt Karadzic, die sinds eind september hoofdcoach is bij de Vlissingers. „Net als veel andere jongens van het team ken nen we elkaar al van jongs af aan. Dat helpt enorm. Ze kunnen heel veel van mij hebben en ik van hen." „Hij heeft misschien wat min der ervaring, maar hij staat er wel altijd", vindt Steenbeek. „En hij komt met nieuwe dingen en staat daar zelf ook voor open. De com binatie werkt erg goed." Karadzic had nooit de ambitie om op zijn 24e al hoofdtrainer bij de Vlissingse basketbalvereniging te zijn. „Maar het is nu eenmaal zo gelopen", verzucht hij. „Door 'De ranglijst van nu is natuurlijk niet hoe ik die het liefste zie' blessures moest ik op mijn zeven tiende stoppen met basketballen. Het ging niet meer. Ik was hoog uit twee weken pijnvrij en dan was er wel weer iets. Vooral van mijn rechterheup had ik vaak last." De man met Servische roots kon de basketbalsport echter on mogelijk vaarwel zeggen. Om die reden begon hij met het trainen van BC Vlissingen onder achttien jaar. Daarna nam hij een tijdje de honneurs waar bij satellietclub Marathon, om vervolgens een jaar tje naar het buitenland te gaan voor zijn studie. „Bij terugkomst vroegen die gasten van het eerste mij of ik samen met de toenmali- Er zijn deze winter zestien races voor de KPN Marathon Cup. De voor Zeeland dichtstbijzijnde is die in Breda, de stad waar dan ook veel Zeeuwen wekelijks trai nen. Er zijn zaterdag wedstrijden voor de rijders uit de beloftendi- visie (18.00 uur), de vrouwen uit de topdivisie (19.30 uur) en de mannen uit de topdivisie (20.30 uur). In de laatste race over 125 rondes doen de Middelburgers Erwin en Niels Mesu mee. Met name Niels Mesu is in goeden doen. De rijder van Team Tjolk eindigde bij de laatste drie mara thons in de top zes en staat ne gende in het algemeen klasse ment. Om 19.00 uur geeft Jillert Ane- ma, schaatscoach bij het team van Royal A-ware/Fonterra, een masterclass voor de relaties van de stichting Zeeland Sport Leisure. Het gaat om dan om ver tegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven die sporttalenten uit de regio ondersteunen. Stroo: „Anema zal gaan voorbeschou- wen op de wedstrijd van die avond en vertellen over alles rondom het marathonschaat- sen." Voor de toehoorders is er later op de avond ook nog een 'meet greet' met Erwin Mesu. Die oudste van de twee broers won vroeg in 2015 de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissen- see. 'Vorig jaar was de 'Zeeuwse schaatsdag' een succes. Vandaar dat we het weer doen' Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN winti Arie van der Zouwen (rechts) zal ook volgend seizoen hoofdtrainer zijn bij Kloetinge. foto Johan van der Heijden AAGTEKERKE VLISSINGEN Cérard de Nooijer: stage bij Arsenal Gérard de Nooijer (fo to) gaat begin februari een paar dagen stage lopen bij Premier Lea gueclub Arsenal. De Souburger, die assis tent-trainer is bij eer- stedivisionist FC Dor drecht, volgt de cur sus Coach Betaald Voetbal. De buitenlandse stage is geregeld via Andries Jonker, die bij de Lon- dense topclub hoofd opleidingen is. Ook Mark Schenning en Sa rina Wiegman gaan mee naar Arsenal. MOERGESTEL Zoë Mulder derde in veldrit Zoë Mulder is in Moergestel als derde geëindigd in een veldrit voor de top- competitie. Ze lag eni ge tijd voorop, maar kreeg te maken met materiaalpech. De vijf tienjarige wielrenster uit Heinkenszand komt uit bij de nieu welingen. COLIJNSPLAAT Kerstrace toe aan 25e editie Voor de 25e keer wordt zaterdag de Kerstrace gehouden, een zeilrace op de Oosterschelde. De or ganisatie is in handen van de Yachtclub Co- lijnsplaat. Er zijn al tientallen inschrijvin gen. De start van de wed strijd is om 12.00 uur. Karadzic is op z'n door Arwin Willemsen Stefan Karadzic, coach BC Vlissingen Benjamin Steenbeek (in balbezit) door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Naar de schaatsbaan in Breda trekken zaterdag veel Zeeuwen. De stichting Zeeland Sport Leisure is rondom de tiende wedstrijd voor de KPN Marathon Cup verantwoordelijk voor diverse activiteiten. „Vorig jaar was de 'Zeeuwse schaatsdag' een succes", vertelt Tilly Stroo. „Vandaar dat we het nu weer doen." ■H Schaatscoach Jillert Anema houdt zaterdag een masterclass vlak voor de marathon van Breda, foto ANP Tilly Stroo, Zeeland Sport Leisure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66