Schulte bezingt afscheid na 3 5 jaar als dokter Gekweekte roofvis kan niet in Oosterschelde opduiken ZEELAND 5 Weer voltallige leiding ZorgSaam ZorgSaam heeft weer een complete Raad van Be stuur. Lodewijk de Beuke laar wordt het tweede be stuurslid met als hoofdtaak patiëntenzorg. René Smit is eerder benoemd als voor zitter. De Beukelaar (1963) studeerde gezondheidswe tenschappen en heeft in di verse ziekenhuizen ge werkt als bestuurder. Zorg Saam is het afgelopen jaar geleid door interim-voor zitter Maarten Rutgers, na dat de zorginstelling in een crisis was geraakt door fi nanciële problemen. Twee rivalen geven elkaar aan In de nacht van maandag op dinsdag zijn twee man nen van 36 en 38 aangehou den naar aanleiding van een vernieling en een mis handeling. Omstreeks middernacht kwam een melding binnen bij de politie van de 38-jari- ge man uit Vlissingen in de Willem Tholenlaan in Vlissingen zou zijn mishan deld door zijn ex-partner en haar nieuwe vriend. Agenten hebben sporen be keken en de Vlissinger is overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Hij had een wond op zijn hoofd en een wond aan zijn oor. Op datzelfde ogenblik meldden de ex-partner en haar nieuwe vriend, een 36-jarige man uit Antwer pen, zich op het politiebu reau in Middelburg. De Antwerpenaar is aange houden als verdachte van de mishandeling. De Ant werpenaar deed echter ook aangifte van vernieling aan zijn auto die zou zijn ge pleegd door de Vlissinger. Die werd na zijn zieken huisbezoek eveneens aan gehouden. Beide mannen zijn overgebracht naar een politiecel in Torentijd waar ze de nacht hebben doorge bracht. Dronken duo sloopt chalet Op vakantiepark Marina Beach bij Hoek zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee mannelijke vluchtelingen (30 en 46) aangehouden door de poli tie. Het duo was bij de aanhou ding, om tien voor drie 's nachts, stomdronken en had het interieur van één van de vakantiechalets ver nield. Beide verdachten zijn over gebracht naar een politie cel in Torentijd en zijn dinsdag vandaag verder ge hoord. In verband met hun dronken toestand kon dat niet eerder. uisarts Bert Schulte (63) neemt niet stan daard afscheid van het doktersvak: hij bezingt zijn carrière op een cd met zelfge schreven liedjes. Grofweg driehonderdduizend keer zat er iemand tegenover hem in de spreekkamer in Sint Jan steen of Hulst de afgelopen 35 jaar. Met zorgen, problemen, kwa len of ziektes. Patiënten schonken Bert Schulte uit Oostburg hun ver trouwen en nu hij stopt, wil hij hun daarom iets teruggeven. Iets van zichzelf. Dat is de cd Andere Tijden geworden met elf liedjes waarin Schulte het wel en wee van de dokterspraktijk in een dorp bezingt en bespeelt op zijn gitaar. Eerlijk, open, met humor en af en toe ook met een breekba- Evolutie Ruim 35 jaar gele den begon ik op Sintjansteen. Ik kende het nog van vroeger, ik reed er vaak doorheen. De kerk stond in het midden en daarnaast de pastoor, een eindje verderop slagerij de Moor. Tegenover Sylevieke, in een van de cafés. Dat werd later een wietafhaalchi- nees. re intimiteit. Het begon als een spontaan idee. „Ik dacht: wat kan ik voor mijn patiënten doen als ik stop?" Een assistente opperde om liedjes te schrijven omdat muziek de grote passie van de huisarts is, gitaar spelen doet hij al jaren. „Pa tiënten kennen me niet op die ma nier, het verrast ze als ze horen dat ik iets met muziek doe." Ter wijl hij een blokje om ging met de hond bedacht hij waar die cd over moest gaan. „Ik had al ideeën toen ik nog niet eens de hoek om was. Er ging ineens een luikje open. Er is zo veel om over te schrijven, het leven passeert je let terlijk als je dokter bent." Hij pakte het serieus aan en ging in februari naar de Re-amp studio's in Kapellebrug. „Sinds fe bruari heb ik daar elke week lied jes gemaakt, met Wouter Planken en Jeroen Millenaar. Echte kanjers Herman Herman is een man, die bijna alles kan. Hij woont in een kleine Kip caravan. Hij is een echte vent, maar heeft een mankement Hij is erg zwaar, dat heet dus cor pulent Hij heeft een rottig been, hij zakt er vaak doorheen. Dus waar moeten we nu met Her man heen. zijn dat. Ik heb mezelf in hun stu dio de kans gegund om het te pro beren." Hij is bescheiden maar Schulte heeft tekstueel noch muzi kaal moeite gespaard om het on derste uit de kan te halen. Hij schreef tekst en muziek zelf en laat de mens achter de dokter zien. Zo is het nummer Herman een stevig rocknummer, over een krasse oudere man die naar een rusthuis moet. Met rauwe stem be zingt de huisarts het lot van Her man, die geleefd wordt door alle regels en instanties terwijl hij lie ver in zijn caravan zou blijven zit ten. „Van Wouter moest ik voor het inzingen van dat nummer eerst naar AC/DC luisteren", lacht Schulte. Herman bestaat niet echt, maar is wel de personificatie van verschillende patiënten. De luisteraar komt ook veel over de huisarts zelf te weten: zijn liefde voor het dorp Sint Jansteen en het dialect, hij houdt niet van de eindeloze stroom lijstjes die hij van de zorgverzekeraar moet bij houden, hij heeft enorm veel ont zag voor de dokterassistentes en mensen laten stoppen met roken is voor hem altijd belangrijk ge weest. In het nummer Hij Rookt! bezingt Schulte met zangeres An ne Stockman een consult. De vrouw van een patiënt doet haar beklag over de 'asgrauwe' teint van haar man, zijn 'rochelhoest' en 'tong als een vlakschuurmachi- ne.' Van pop, tot rock en ballades: Schulte schuwt niets. Het meest gevoelige is het nummer Metgezel. „Het nummer gaat over euthana- ^1 Hij rookt Oh dokter, hij heeft zweren rond z'n mond. Je kunt wel veel beweren maar dat is niet gezond. En dokter wat ik ook nog zeggen wou, 's ochtends bij 't ontwaken vind ik hem asgrauw. sie en bestaat uit dingen die men sen tegen me hebben gezegd. Dat was het moeilijkst." Schulte kijkt terug op een mooie carrière en heeft genoeg plannen voor de 'an dere tijden' na zijn pensioen, maar het gaat hem aan het hart dat de praktijk in Sint Jansteen sluit na zijn vertrek. Patiënten gaan voortaan naar de hoofdloca tie van huisartsenpraktijk Pallion in Hulst. „Dat is niet mijn keuze, ik blijf het jammer vinden dat het dorp de praktijk kwijtraakt. Sint Jansteen heeft een huisartsenprak tijk nodig." De opbrengst van de cd gaat dan ook naar de dorpsraad van Sint Jansteen. Alle patiënten van Bert Schulte hebben een uit nodiging gekregen voor de af scheidsreceptie in De Warande in Sint Jansteen zaterdag, waar ze de cd voor tien euro kunnen kopen. Het album is ook online te bestel len via www.anderetijden35.nl. Metgezel Dokter, hoe lang zal het nog gaan du ren? Waar kom ik allemaal voor te staan? Zal ik veel pijn moeten verduren? En in hoeverre ben ik nu al doodgegaan? Ik zoek naar woorden in de stilte omdat die anders oorverdovend klinkt De tijd versnelt steeds meer. Dokter zijn m'n uren al geteld? Het dagelijks provinciebestuur antwoordt dat op vragen van GroenLinks. Het bedrijf Kingfish Zeeland wil yellowtail kingfish gaan kweken onderaan de Zee- landbrug, bij Colijnsplaat. De vis soort komt voor in de Stille Oceaan. Voor de kweek is vers zout water van goede kwaliteit nodig. Dat is in de Oosterschelde aanwezig en kan met een aan- voerleiding naar de viskwekerij worden gebracht. Daarin schuilt volgens Statenlid Gerwi Tem mink gevaar. Hij vroeg hoe wordt voorkomen dat vissen (of eitjes of larven) ontsnappen naar de Oosterschelde. Dat gaat niet gebeuren, ant woorden Gedeputeerde Staten. Kingfish Zeeland maakt gebruik van een gesloten kweeksysteem. Hierdoor zijn ontsnappingen uit gesloten, aldus GS. Alle water ver laat de kwekerij door fijnmazige roosters. Aansluitend vindt anae robe zuivering plaats; het te lo zen water is gedurende lange tijd zuurstofloos. Zowel vissen, lar ven en eitjes overleven dat niet. Het water dat wordt geloosd wordt bovendien volledig gedes infecteerd. Volgens het provincie bestuur kan de yellowtail king fish slechts overleven in water van tussen de 13 en 30 graden Cel sius. Is het water kouder, dan sterft de vis. Hoewel GS bezorgd zijn over de bouw vlak bij de Del taweg (daarover wordt nog ge sproken), mag deze vorm van aquacultuur wel en is sprake van duurzame viskweek. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 TERNEUZEN VLISSINGEN HOEK door Sophie Stockman H Huisarts Bert Schulte wil zijn patiënten iets teruggeven voor al het vertrou wen dat zij hem schonken afgelopen 35 jaar. foto Ronald den Dekker door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG. Het is uitgesloten dat de yellowtail kingfish - een roofvis die een meter groot kan worden - opduikt in de Ooster schelde. KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl TOPARTIKEL UIT VEERE Dé huispantoffels van échte schapenwol Slechts 19,95 per paar 13 maten, vanaf mt. 35 Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35