Nieuwe 'Star Wars' vol humor en verrassingen Indrukwekkend Noorwegen CULTUUR SHOW 27 ^nwö hewie, wij zijn thuis." Het zijn de eerste woorden die de nog steeds kranig ogende smokkelaar Han Solo (Har rison Ford) uitspreekt in de nieu we Star Wars-film The Force Awa kens tegen zijn loyale metgezel en copiloot Chewbacca die als wande lend, harig tapijt geen dag ouder is geworden. Het zevende Star Wdrs-avon- tuur dat zich dertig jaar na het vo rige deel afspeelt, voelt inderdaad als thuiskomen. Na de laatste trilo gie, die in de periode 1999-2005 in de bioscoop verscheen, overheer ste bij de fans vooral teleurstel ling. De personages werkten niet, de dialogen waren van een houte rige kinderachtigheid en vooral de humor ontbrak. Regisseur J.J. Abrams, die eer der de sciencefictionconcurrent Star Trek oppimpte, begreep die er gernis en blies nieuw leven in de succesrijkste filmserie aller tijden. Zijn debuut als Star Wars-tegis- seur haalt zeker het niveau van de allereerste film uit de sciencefic- tionreeks. Zo is de humor terug. Vooral Harrison Ford is op dreef. Hij gros siert opnieuw in droogkomische teksten. Als hij prinses Leia (Car rie Fisher) weer na jaren ontmoet: „Je haar zit anders." Zij: „En jij draagt nog steeds hetzelfde jasje." Ook nieuwe personages wor den geïntroduceerd, van wie Rey (een rol van nieuwkomer Daisy Ridley) de belangrijkste is. Zij vormt de spil in de jacht op een kaart waarop de verblijfplaats van ruimteridder Luke Skywalker (Mark Hamill) staat. Hij is hard nodig in de opgelaai de strijd om de macht van het heelal, waarin ook een nakome ling van Darth Vader, de eveneens zwartgemaskerde Kylo Ren (Adam Driver), een bepalende rol vervult. Net als in de vorige films wor den er nieuwe familieverbanden blootgelegd die niet verklapt mo gen worden. De scenaristen heb ben enkele pittige verrassingen in petto, waaronder een scène die de fans zeker naar de keel zal grijpen. Teleurstellend is misschien dat Abrams weinig nieuwe elemen ten heeft toegevoegd. Hij blijft keurig binnen de lijntjes van de Star Wars-rituelen. Er is een bar- scène vol dubieuze figuren. Er zijn afzichtelijke monsters. De la sergevechten zijn ruim voorradig. Er bloeit een nieuwe romance op en natuurlijk moet er een reusach tig ruimteschip worden vernie tigd wat in The Return of the Jedi (1983), deel zes uit de serie, ook al het geval was. Maar alles werkt in The Force Awakens. Vooral de nieuwe ro- bot-sidekick BB-8, een soort rol lende bowlingbal vol geavanceer de techniek, zal de lachlust opwek ken. Bovendien heeft de film aan het slot een kolossale clifïhanger die smaakt naar meer. Op naar epi sode nummer acht. Vanaf WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 Awakens', foto AP Daisy Ridley als Rey in 'Star Wars: The Force RECENSIE STAR WARS door Ab Zagt Vandaag gaat het langverwachte, zevende ruimteavontuur van Star Wars in première. De fans kunnen een schokkend sterfgeval verwach ten, evenals nieuwe familieverban den en droogkomische teksten. 'C Star Wars: The Force Awakens. Regie: J.J. Abrams. Hoofdrollen: Harrison Ford, Daisy Ridley en Carrie Fisher. Laatje imponeren door de ongekende schoonheid van de Noorse fjorden met deze 8-daagse cruise van ANWB Reizen. Tijdens deze bijzondere Holland America Line cruise vaar je vanuit Rotterdam of Amsterdam naar de mooiste fjorden en steden van Noorwegen. Wat krijg je? 8 dagen met het 4* ms Rotterdam of op het nieuwe 5* ms Koningsdam vertrek vanuit Rotterdam of Amsterdam havengelden en verblijf o.b.v. volpension uitgebreid entertainment en activiteiten Extra's speciaal voor ANWB-leden gecertificeerde ANWB-reisbegeleiding. compleet excursiepakket met 10% korting uitgebreid reisbescheidenpakket presentje in de hut dagelijkse nieuwsbrief tijdens de cruise kennismakingsbijeenkomst bij Cruise Travel in Ermelo Ga je mee? Boek nu deze cruise van Cruise Travel, cruisevakanties van ANWB op anwb.nl/noorseflorden of bel ANWB Reizen voor ANWB-leden op 088-269 O 269, keuzenr. 5 (lokaal tarief). Vertrek vanuit Rotterdam 4juni 2016: vanaf 949,- p.p. Vertrek vanuit Amsterdam 22 mei, 12juni, 3 en 10juli, 7en28aug. 2016: vanaf 899,- p.p. (vertrek 22 mei). De vanafprijs is o.b.v. 2 pers. in een 2-persoonsbinnenhut. Alleenreizenden: vanaf 1.399,- p.p. De vanaf-prijs heeft als peildatum 8 de cember 2015 en kan dagelijks fluctueren. Exclusief: dranken aan boord, optionele excursies, fooien $100,- p.p. per cruise, servicetoeslag dranken 15%, bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en reserverings- kosten 15,- per boeking. Bekijk deze reis op anwb.nl/noorseflorden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29