Straf FC Itoente: drie jaar niet Europa in Arbiter Kuipers gaat wel naar EK in Frankrijk De snel spelende Nederlandse handbalsters nemen het op tegen de rustige Fransen 18 SPORT De Nederlandse handbalsters kunnen vandaag ten koste van Frankrijk de halve finales van het WK bereiken. een doelpuntenmachine. Oranje is voor de treffers grotendeels af hankelijk van de opbouwrij. Kruisbandoperatie Nederlandse handbalsters zijn in alle sterke competities van Europa te vinden. Van Olphen is nu vier jaar van huis. Ze was net hersteld van de tweede kruisbandoperatie aan haar linkerknie - 'dat kostte me drie jaar' - toen ze in de zomer van 2011 overstapte naar het Deen se Sonderjyske. Inmiddels draagt Van Olphen het shirt van Toulon St-Cyr Var. Daarmee is ze momen teel de enige international in de Franse competitie. Voor Van Olphen heeft de kwartfinale van het WK daardoor een extra tintje gekregen. „Die wedstrijd wil ik winnen, anders kan ik na het toernooi niet meer in Toulon over straat", zegt ze. „We kennen Frankrijk goed, heb ben er de laatste jaren regelmatig tegen gespeeld. En verloren, ja. Ze spelen rustig, zijn fysiek sterk. Het wordt een botsing van speelst ijlen, want wij spelen sneller." Van Olphen weet dat ze voorlo pig in Frankrijk zal blijven, haar contract in Toulon loopt tot de zo mer van 2017. „Het is een mooie competitie. En het is daar lekker weer." Het is een extra motivatie om Frankrijk uit het toernooi te stoten, voor zover die stimulans nog nodig is. „Voor Kerstmis hoef ik geen vrije dagen te hebben. Nu we zover zijn gekomen, gaan we minstens voor de halve finale." aanzien heeft gekregen. „Dit team is al een tijdje bij elkaar. Vrijwel ie dereen speelt onderhand in een sterke Europese competie. Ieder een is gegroeid, als persoonlijk heid en als speelster. We kijken er echt naar uit om weer samen te komen. Dat is een feestje waar ie dereen zich op verheugd." De groep van bondscoach Henk Groener zit in Denemarken in een heerlijke 'bubble', zoals Van Olphen het uitdrukt. De pres taties zijn uitstekend, de sfeer is navenant. Wat er verder in de we reld gebeurt, dringt nauwelijks door. „We hebben zes goede wed strijden gespeeld en dat is eigen lijk het grootste verschil met de laatste jaren. We zijn constanter, vallen niet meer zo snel terug. En in de dekking hebben we enorme stappen gezet. Het is heerlijk om die meiden te zien bikkelen, ze willen keihard voor elkaar wer ken. Het is een zeldzaamheid ge worden dat we meer dan twintig doelpunten tegen krijgen in een wedstrijd. En dan heb je een grote kans om wedstrijden te winnen." Op het veld heeft Van Olphen eerder een bescheiden rol. De linkshandige opbouwster verdeelt de speeltijd met Laura van der He ijden. „Dat is een heel ander type speelster, alleen de vechtlust heb ben we allebei." Van Olphen is de betere verdedigster, fysiek sterk. Van der Heijden heeft zich met Lois Abbingh, Estavana Polman en Nycke Groot ontwikkeld tot 'ledereen is de laatste jaren gegroeid. We kijken er echt naar uit om samen te komen' Sanne van Olphen heeft sterk het gevoel dat alle puzzelstukjes in elkaar vallen bij de handbal sters van Oranje. Het team is gegroeid, vol wassen geworden. Daarom is een overwinning in de kwartfinale te gen Frankrijk mogelijk. „Wij we ten nu ook wat bikkelen is." Gekscherend wordt Van Olp hen in de nationale selectie af en toe 'oma' genoemd. De opbouw- speelster is pas 26 jaar, maar speelt al tien jaar interlands. De laatste ja ren heeft de Haagse, opgegroeid bij Hellas, gemerkt dat Nederland internationaal gezien steeds meer Bovendien raakt de club de licen tie voor profvoetbal kwijt als FC Twente niet voor t mei voldoende heeft aangepast binnen het be stuur bij de club. Supportersvere niging De Vriendenkring liet giste ren weten de boete te betalen als 'gift' aan de club. Twente ging in zee met Doyen en meldde dat in 2014 bij de licen tiecommissie. Naar nu blijkt ver zweeg het bepaalde toevoegingen in het contract en misleidde zo de commissie. De zaak kwam eind november aan het licht toen een deel van het contract uitlekte op de website Football Leaks. FC Twente gaat akkoord met de straf. Ook werkt de club volledig mee aan een onderzoek naar wat er precies mis ging op bestuurlijk niveau. Dat moet leiden tot de aan bevelingen, die voor 1 mei moeten zijn uitgevoerd. De personen die verantwoordelijk zijn voor de mis leiding, mogen nooit meer een verantwoordelijke rol krijgen. Dat laatste wijst op de inmiddels ver trokken ex-voorzitters Joop Mun sterman en Aldo van der Laan. Het Nederlands elftal ontbreekt, maar scheidsrechter Björn Kui pers doet volgend jaar wel mee aan het EK in Frankrijk. De scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft de 42-jarige arbiter uit Ol- denzaal geselecteerd voor het toernooi, waarop 24 landen strijden om de Europese titel. Kuipers behoort tot de achttien scheidsrechters die de wedstrij den zullen leiden. „Het is een eer om geselecteerd te worden voor zo'n groot toernooi", zei de Tukker, die in februari hoort welke assistenten hij meekrijgt. De supermarkteigenaar was tij dens het vorige EK, in Polen en Oekraïne, ook van de partij. Hij had toen twee groepswedstrij den onder zijn hoede. Kuipers floot ook op het WK van 2014 in Brazilië, nadat hij dat jaar al de finale van de Cham pions League had geleid. De Tuk ker kreeg tijdens het WK drie wedstrijden, waaronder de acht ste finale tussen Colombia en Uruguay. Kuipers werd ge noemd als mogelijke leidsman van de finale, maar hij moest eer der naar huis omdat het Neder lands elftal ver kwam in het toer nooi. Kuipers is de eerste Nederland se scheidsrechter die op twee EK's meedoet. Sanne van Olphen schiet op de goal van Servië tijdens de achtste finale van zondag. Oranje won dik en speelt van daag om 17.45 uur in de kwartfinale tegen Frankrijk, foto Henk Seppen Botsing van stijlen door Herman Nijman Sanne van Olphen UITSLAGEN VOETBAL KNVB beker, achtste finales. HHC - NEC 2-0 (0-0). 48. Kobussen 1-0, 78. Krohne 2-0. Excelsior'31 - FC Den Bosch 1-3 (1-1). 10. Sli- vka 0-1, 37. Vosskuhler 1-1, 61. Zeldenrust 1-2 (strafschop), 75. Boddaert 1-3. Rode kaart: 15. Heemskerk (FC Den Bosch). Roda JC - sc Heerenveen 3-1 (2-0). 18. Juric 1-0, 26. Juric 2-0 (strafschop), 66. Van Peppen (eigen doelpunt), 89. Ngombo 3-1. Rode kaart: 25. Van den Berg (sc Heerenveen). Programma: Vandaag, 18.30 uur: Achilles'29 - FC Utrecht. 19.45 uur: Kozakken Boys - AZ. 20.00 uur: Ca- pelle - VVSB. 20.45 uur: Heracles - PSV. Morgen, 20.45 uur: Feyenoord - Willem II. Aansluitend loting kwartfinales (speeldatum 3 februari 2016). Duitsland DFB-bokal, achtste finales. SpVgg Unterhaching - Bayer Leverkusen 3-4; Borussia Mönchengladbach - Werder Bremen 1-3; Bayern München - SV Darmstadt 98 1-0. Spanje Copa del Rey, achtste finales. Deportivo La Coruna - UE Llagostera 1-1 (eer ste wedstrijd 2-1); Sporting Cijón - Real Betis 3-3 (0-2). ENSCHEDE. FC Twente moet een boete betalen van ruim 45.000 eu ro en mag drie jaar geen Europees voetbal spelen. Dat heeft de licen tiecommissie van de KNVB bepaald na onderzoek naar de deal met Doyen Sports.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20