Kerstkaart leuk, maar niet altijd 0f JcANjA. Het geheim achter 'Mag ik dan bij jou' Arts bezingt zijn patiënten Test '*fc Vandaag debat Teeven-deal Sportprijzen voor Schippers, Knegt Het kabinet moet spitsroeden lopen in de rel rond de Teeven-deal. Is de regering nog wel te vertrouwen? O In Geld&Goed Spaanse cava: het ideale alternatief voor champagne Kerstkaarten uitwisselen is op veel basisscholen een rage, en ook in de klas van Stijn, Jade en Jim (9). De drie leerlingen van de VSV in Vlissingen hebben er al heel wat verza meld. Niet alle scholen zijn blij met de kerstkaarten. Ze stel len regels op. „De kaarten lijken een moetje te worden." foto Lex de Meester ZEELAND 2 3 AMSTERDAM. Atlete Dafne Schip pers en shorttracker Sjinkie Knegt zijn gisteravond in Amster dam verkozen tot Sportvrouw en Sportman van het Jaar. Beiden werden in 2015 wereld kampioen. KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 7: Johannes Vermeer Het meisje met de parel Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. DEN HAAG. De minister-presi dent zingt in meerdere opzich ten een toontje lager in de affai re rond de deal met drugsbaas Cees H. Zo erkent Mark Rutte nu dat een veelbesproken gespreksver slag over de kwestie tussen een topambtenaar en toenmalig staatssecretaris van Justitie Fred Teeven aan de Tweede Ka mer had moeten worden overhan digd. Dat raakt de affaire in de kern, want de geloofwaardigheid van de premier kwam op dit punt alsmaar verder onder druk te staan. Want welke informatie is wellicht nog meer achtergehou den voor het parlement? Uit antwoorden op maar liefst 250 vragen van de Tweede Kamer over de Teeven-deal rijst een beeld op van een premier die zich niet zo met de kwestie bemoeide. Rutte vroeg op cruciale momen ten niet door en liet het aan voor malig justitieminister Ivo Opstel ten over om de zaak af te hande len. Gebrekkige regievoering van de premier, hoont de oppositie. Die schermt omzichtig met een motie van wantrouwen. Vooral de WD staat vandaag onder hoogspanning. De deal die Teeven in 2000 sloot met crimi neel Cees H. kostte al een serie prominenten de kop. De grootste regeringspartij hoopt dat het rijtje van minister Opstelten, staatsse cretaris Teeven en Tweede Kamer voorzitter Anouchka van Milten burg niet langer wordt. Ook voor de huidige minister van Veiligheid en Justitie Ard van der Steur wordt het een moeilijke dag. Uit zijn antwoorden op de Ka mervragen blijkt dat hij een pijn lijke rol vervulde. Samen met de huidige staatssecretaris Klaas Dijk- hoff schreef hij mee aan een pers bericht van het ministerie waarin bewust vaag werd gedaan over wat men wist van de Teevendeal. Het tweetal, toen Kamerlid, had juist een controlerende taak. Van der Steur zei eerder dat hij zich niet veel kon herinneren van die middag, maar kwam gister in eens met de lezing dat hij de 'op gebouwde verdedigingslijn had ge test op houdbaarheid'. ZEELAND 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 16 december 2015 257e jaargang nr. 296 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Zeer zacht decemberweer 8 710114 003157 Deze bon is geldig t/m 1P-12-20K Oppositie zet mes op keel Mark Rutte door Susanne Geuze en Tobias den Hartog 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1