Joop Zoetemelk Gemeten van de vointer? 16 SPORTGALA Croon mee op trainingskamp FIFA-kopstuk uitgeleverd Maarten Lafeber bondscoach van Nederlandse Golf Federatie Zoals verwacht was Dafne Schippers de blikvanger van het Sportgala. In 'een soort roze' jurk nam ze de prijs voor sportvrouw 2015 in ontvangst. Max Caldas neemt de pas zeven tienjarige Jorrit Croon in januari mee op trainingsstage naar Zuid-Amerika. De bondscoach van het Nederlands hockeyteam wil het talent van HGC de kans geven om zich te meten met er varen spelers. Caldas: „We had den hem al langer in het vizier en ik acht de tijd en de omstan digheden nu rijp om Jorrit te tes ten op internationaal niveau." Juan Angel Napout is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De in Zwitserland opgepakte vicepresi- dent van de FIFA en leider van de Zuid-Amerikaanse voetbal bond CONMEBOL wordt door de FBI verdacht van fraude en omkoping. In het Amerikaanse onderzoek naar fraude en omko ping bij de wereldvoetbalbond FIFA zijn inmiddels dertig men sen als verdachte aangemerkt. Maarten Lafeber treedt op t ja nuari in dienst als bondscoach bij de Nederlandse Golf Federa tie (NGF). De 41-jarige golfer krijgt als opdracht mee zowel het amateur- als het topgolf in Nederland te verbeteren. Hij wordt verantwoordelijk voor het begeleiden van de coaches en de tourspelers en gaat inhoud ge ven aan het topgolfprogramma. „Ik ben trots en vereerd dat ik als bondscoach aan de slag mag gaan. Mijn streven is om, in sa menwerking met alle betrokke nen, de golfsport in Nederland op een hoger peil te krijgen", liet de Eindhovenaar gisteren weten. Lafeber zal ook actief blijven in toernooien op de Challenge Tour en in beperkte mate op de Europese Tour. Tirol, Kufstein en Tegernsee va. €349 Saas Grund - Zwitserland va. €369 Winter in Beieren en Tirol ALL-INCLUSIVE va.€399 Zwitserse Alpen met bus en trein va. €469 BOEK NU! Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 /fïïi 'Een jurk van Jan Taminiau, zo'n kans krijg ik niet meer' Prachtig hoor, die onder scheiding van Sport vrouw van het jaar, maar Dafne Schippers bekende gisteravond in Amsterdam 'niet zo te rugblikkend' te zijn. De atlete kijkt liever naar de toekomst. Oké, wat zijn dan haar goede voornemens voor 2016? Schippers, zonder aarzelen: „Eentje is zeker om olympisch goud te halen." Er waren in de RAI tientallen sporters aanwezig die dit jaar - en soms ook eerder, zoals voormalig Tourwinnaar Joop Zoetemelk, die tot zijn grote verbazing de Fanny Blankers-Koen carrièreprijs kreeg - fantastische resultaten behaalden, maar de prestaties van Schippers, wereldkampioen op de 200 meter en tweede op de 100 meter, waren zonder enige twijfel het meest in drukwekkend. Schippers deed gisteravond in stijl haar intrede. Zoals het een wa re koningin betaamt, werd er voor af al volop over haar gesproken. Welke kleur zou haar jurk hebben? Schippers noemde het later zelf 'een soort roze'. De officiële naam van de kleur is fuchsia. „Dat weet ik niet, hoor", zei de atlete, die zich doorgaans niet met mode be zighoudt. „Maar je wilt er altijd wel enigszins goed uitzien." Enorme eer En dat was op het Sportgala zeker het geval. Ze had het aanbod gekre gen om een jurk van modeontwer per Jan Taminiau, die ook de echte koningin Maxima kleedt, te dra gen. „Welke vrouw zegt daar nou nee tegen? Een enorme eer. Zo'n kans krijg ik waarschijnlijk nooit meer." Dafne Schippers was zonder sterallures naar de RAI gekomen, niet per limousine, maar in haar ei gen Golfje, en in gewone kleren en op gympen. Ze was via een zij-in gang naar binnen gekomen. Een uurtje later had ze een complete metamorfose ondergaan en was de sprintdiva de absolute blikvanger van het gala. Natuurlijk had Schippers zelf ook wel verwacht dat ze tot sport vrouw van het jaar zou worden gekozen. „Maar het is een beetje lastig om dat van jezelf te zeg gen." Ze had een korte speech klaar. „Ik heb me natuurlijk wel een beetje voorbereid." Ze noemde het winnen van de Jaap Eden 'een prachtige afsluiting' van een bijzonder jaar. „Ik geniet hier echt van." De avond was voor Schippers helemaal perfect, omdat ook haar WK-race op de 200 meter tot sportmoment werd gekozen en haar trainer, Bart Bennema, door zijn collega's tot coach van het jaar werd benoemd. Hij ver wees geëmotioneerd naar 28 au gustus, de datum die door de gouden race in Peking van zijn at lete in het collectieve geheugen van sportminnend Nederland staat gegrift. „Ik wist al lang dat hij een goede coach is", zei Schip pers zeiflater op het podium in Amsterdam. Begrijpelijk dat het Sportgala, waar de beveiliging streng was en er zelf honden werden inge zet, werd afgesloten met, door voormalig voetbalvedette Claren ce Seedorf, de uitreiking aan Oud-wielrenner heeft bij het Sportgala in de Amsterdamse RAI de Fanny Blankers-Koen carrièreprijs gewonnen. De prijs is bestemd voor de allergrootste Nederlandse sportlegendes. Zoetemelk, inmiddels 69 jaar, won in 1979 de Ronde van Spanje en het jaar daarna de Ronde van Frankrijk, waarin hij ook zes keer als tweede eindigde. Zoetemelk, al gelauwerd tot beste Nederlandse wielrenner aller tijden, bekroonde in 1985 zijn imposante loopbaan met de wereldtitel op de weg. De oeuvreprijs bestaat sinds 2005. Kunstrijdster Sjoukje Dijkstra was de eerste die de carrièreprijs won, schaatser Rintje Ritsma ontving de prijs vorig jaar. Zoetemelk kreeg vanuit Frankrijk een felicitatie van zijn oude rivaal Bernard Hinault. „We zijn nog steeds kameraden. Vroeger concurrenten, nu vrienden", zei Zoetemelk. NU VANAF Sport HOCKEY GOLF VOETBAL effeweg.nl 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 8, 22 jan, 6, 20 feb, 12, 25 mrt Highlights: Kufstein Reit im Winkl Achensee Innsbruck Chiemsee 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 8, 22 jan, 12 mrt Highlights: Saas Fee Glacier Express Matterhorn Gornergrat Brig 8 daagse busreis All-inclusive Vertrek: 22 jan, 13, 20 feb Highlights: Slot Neuschwanstein Garmisch-Partenkirchen München 8 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 8, 22 jan, 6,13, 20, 26 feb, 4 mrt Highlights: Glacier Express Matterhorn Mont Blanc Express Aletschgletsjer Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Diva Dafne is de Daphne Schippers door Pim Bijl en Hans Klippus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18