Druiven zuur voor schakers HWP Vrije worpen nekken Scheldesport Sem Schilt in Zierikzee 18 SPORT Mountainbiker Sleeckx schudt ze één voor één van zich af Braspenning mag naar ZK Waterpoloërs van De Schelde komen te laat op stoom CLINIC VAN EEN KAMPIOEN Marleen Braspenning bemachtig de zaterdag met Zantea in Axel het startbewijs voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap dressuur in de klasse M2. De amazone uit Clinge stuurde de merrie naar een score van 66,00 procent. „Zantea gaf mij een goed gevoel. Dat ze een sco re neerzet die meteen goed is voor deelname aan het kam pioenschap, had ik niet ver wacht. Het is pas onze tweede wedstrijd in M2. Ik ben er erg blij mee." Ilona van Drongelen uit Sint Jan- steen was met de ruin Vanaliet Utopia in de tweede proef de bes te (66,66 procent). Vierde plaats voor Vasseur in City Trail De Axelse atlete Sabine Vasseur heeft de City Trail in Lokeren op een keurige vierde plaats beëindigd. In totaal 1230 atleten hadden zich vooraf aangemeld voor deze loop over 7500 meter. De City Trail voerde de deelne mers door onder meer het stad huis, het station, een museum en de brandweerkazerne. Drie records zwemmer De Ridder Ruden de Ridder heeft tijdens de Swim Cup in Amsterdam drie Zeeuwse records bij de vijf tienjarigen, die al op zijn naam stonden, aangescherpt. De Vlis- singse zwemmer tikte op de 50 vlinder aan in 26,05 seconden. Op de 100 vrij zette De Ridder 54,41 op de klokken. Op de 200 vrij realiseerde hij een tijd van 2.01,70. Eenvoudige zege Bottles/De Parel De driebanders van Bottles/De Parel waren in de derde divisie veel te sterk voor De Geslootene Boom: 8-0. Voor de pauze zorg den Peter Snelders en Theo Plat- jouw voor de overwinningen. Hierna waren Luc Wulfranck en Raf Hofman te sterk voor respec tievelijk Johan van der Dussen en Rien Sandrini. De waterpoloërs van De Schelde speelden een moeizame wed strijd in de eerste klasse en verlo ren in Roosendaal met 9-6 van Hieronymus. Hiëronymus-De Schelde 9-6: De sterke midvoor van Hieronymus was tweemaal te sterk voor de midachter van De Schelde, waardoor het snel 2-0 was. De Terneuzense formatie speelde slap en kon aanvallend weinig brengen. De Schelde leek rijp voor de slacht, maar herpak te zich in de tweede periode. Toch was het nog 6-2 eind twee de periode. De Schelde ging ech ter beter spelen en Hieronymus moest alle zeilen bijzetten. Het werd zelfs 7-6 en toen De Schel de nog een man meer kreeg, hing de gelijkmaker in de lucht. 4,5-5,5: HWP hield een zure smaak over aan de ontmoeting met HMC Calder. Kansen werden niet benut, zodat de Zeeuws-Vla mingen met lege handen achter bleven. Thibaut Maenhout vero verde een stuk tegen oud-HWP- speler Geert van der Stricht, maar moest met remise genoegen ne men. Thibaut Vandenbussche mis te vlak na de tijdnood de winst in een zet en ook hij kreeg niet meer dan remise. Ook Koen Leenhouts leek gewonnen te staan. Het eindspel werd echter naar remise afgewikkeld en daarmee deed HWP zich tekort. Na een nederlaag van Tieme Verlinde scoorde Helmut Cardon wel een vol punt. Vervolgens trak teerde Hans Groffen zijn tegen stander in het eindspel op een nederlaag. In de slotfase weigerde Simon Provoost het remise aanbod van zijn tegenstander. Vanuit gewonnen positie verloor hij nog. HWP Sas van Gent 2-HMC Calder 2 4-4: Al snel stond het 2-0 door overwinningen van Harry Pro voost en Nele Vanhuyse. Daarna gingen David Roos en teamleider Kees Nieuwelink de fout in en stond het weer gelijk. Na nog wat onnodige remises kon Pieter Steen het verkregen pionnen- Simon Provoost (HWP) weigert een remiseaanbod. Vanuit gewonnen positie verliest hij eindspel simpel uitspelen. Hij deed echter een vreselijke zet waardoor de partij alsnog in remi se eindigde en HWP 2 slechts een puntje overhield aan het duel. Landau Axel-Dubbelschaak'97 4-4: De Axelse formatie heeft haar eer ste punt van het seizoen te pak ken. Thuis werd met 4-4 gelijkge speeld tegen de mededegradatie kandidaat uit Boxtel. Het is een be gin, want om zich in deze klasse te handhaven moeten toch echt wat meer punten gepakt worden. Nu staat de ploeg gedeeld laatste met Eindhoven en hetzelfde Dub- belschaak'97. Goes-Souburg 5-3: Goes hield twee matchpunten over aan de span nende Zeeuwse derby tegen Sou burg. Al snel was aanwinst Jos van der Kaap klaar met een overwin ning op Robin Bosters. Na de ge lijkmakende zege van Henrik Wes- terweele namens Souburg op Remco van de Braak liep Goes uit na 3-1 door overwinningen van Joey Grochal op Henrik Porte en Maxim le Clercq op Corné Boog aard. Drie van de overige vier par tijen stonden erg prettig voor Sou burg, maar ze eindigden allemaal onbeslist. Goes won dus en klom naar de tweede plaats. Landau Axel 2-Rokado 2-6: Thuis te gen Rokado konden geen potten gebroken worden. Er werd dan ook een dikke nederlaag geleden. De enige speler met een overwin ning was Gertjan Verhaeren. Re mises van Peter Kalisvaart en Wim Versporten zorgden voor een totaal van twee bordpunten. De rest van de partijen ging verlo ren tegen de middenmoter uit Nieuw Beijerland. HWP Sas van Gent 3-DSC Delft 3 1-7: Het derde team van HWP kreeg een flink pak slaag van de koploper van de derde klasse. Thuis werd met maar liefst 7-1 ver loren. Marc Lacrosse redde de eer voor de Sassenaren door zijn par tij naar de winst te spelen. De rest van de spelers verloor. Daarmee komt het derde team van HWP troosteloos onderaan te staan in de derde klasse. TERNEUZEN. De basketballers van Scheldesport leden in de tweede klasse een nederlaag tegen Vlijm scherp: 80-74. In Vlijmen waren de Terneuzenaren lang gelijk waardig aan de tegenstander, maar de vrije worpen gaven uit eindelijk de doorslag. De Brabanders kregen liefst 34 vrije worpen te nemen, waarvan er 22 werden benut. Zelf bleef de Terneuzense ploeg op negen be nutte vrije worpen op een totaal van 23 steken. „Het was een fysie ke strijd met veel fouten. Ik vond de arbitrage wel strak fluiten", zei forward Thijs de Groote van Scheldesport. Het spel golfde op en neer. Na de eerste periode nam Scheldesport De Belg Danny Sleeckx heeft za terdag in Hulst de zesde wed strijd van de Zeeuwse ATB Win tercompetitie gewonnen. Hij ver wees Mick van Dijke, de talent volle coureur uit Wissenkerke, naar de tweede plaats. Aan het begin zaten alle serieu ze kanshebbers op de zege voor in. Eén voor één haakten ze af, tot Sleeckx en Van Dijke met el kaar overbleven. De jongste test te zijn rivaal tot een paar maal een 22-24-voorsprong. Bij de rust was de marge opgelopen tot vijf punten: 42-47. Er werd door Scheldesport ge scoord via fastbreaks, maar ook met driepunters. Maurits van Aalst, die na lang blessureleed weer meedeed, wist inside veel punten te maken. In de derde periode liep het min der bij de Terneuzenaren, waar van de thuisclub profiteerde. Vlijmscherp ging met een 6i-6o-voorsprong de laatste pe riode in. De Brabantse ploeg liep hierna nog verder uit, maar in de laatste minuut kwam Schelde sport terug tot twee punten: 75-73- De wedstrijd was nog niet verlo ren, maar toen de Terneuzena ren meer risico's moesten ne- toe, maar moest zich uiteindelijk gewonnen geven toen hij enigs zins onderuit ging. Dat was met een het moment voor Sleeckx om het hazenpad te kiezen. Bij de vrouwen was er opnieuw een show van Simone Cornelis se, die er meteen na de start van door ging en de overigen pas na de finish terug zag. Franky Tael- man won bij de mannen 40+ na een spurt met zijn overgebleven opponenten. Die viel echter niet. Toen het in de laatste periode snel 8-6 werd leek de wedstrijd gespeeld. De Schelde toonde ook toen veer kracht. Keeper Sjoerd van der Hooft stopte een strafworp. Hier onymus had echter het laatste woord. Scores De Schelde: Cas van Vor- stenbos 3, Niek Kampman 2 en Sven Schieman 1. De Bruinvis-TRB-RES 5-4: Tweedeklasser De Bruinvis nam een 2-0-voorsprong, maar zag de tegenstander terugkomen in de wedstrijd. Het werd een leuke en spannende wedstrijd, waarbij De Bruinvis zich aan het slot de slimste toonde. Scores De Bruinvis: Jeroen Kamp 3 en Danny Soetens en Jo nas de Maet beiden 1 maal. men, werden ze gedwongen fou ten te maken. „We hadden het lastig tegen hun centerspeler van boven de twee meter", aldus De Groote. Daardoor kon Vlijmscherp via vrije worpen nog uitlopen naar een 80-74 winst. De Groote: „We hebben best goed gespeeld. We gaan zeker nog wedstrijden win nen." Bij Scheldesport was Maurits van Aalst zaterdag topscorer met negentien punten. Ook Mat- thijs Kingma (16 punten), Thijs de Groote (13) en Alexander van Glansbeek (11) zaten in de dub bele cijfers. Door de nederlaag blijft Schelde sport in de onderste regionen van de tweede klasse bivakke ren. HULST ZIERIKZEE. Sem Schilt (links) was zaterdag voor de tweede maal in korte tijd te gast bij de Zierikzeese thai- en kickboksvereniging Team Zeltech. De meer voudig wereldkampioene in de K1 gaf clinics, foto Marieke Mandemaker AXEL LOKEREN AMSTERDAM SAS VAN CENT Weer waren zaterdag de bloemen voor Simone Cornelisse. De Middel burgse won ook in Hulst, foto Ronald den Dekker TERNEUZEN door Roeland Alders VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben aan de vierde van de ronde van de schaakcompe titie geen punten overgehouden. In de meesterklasse werd nipt verlo ren van HMC Calder. Meesterklasse. HWP Sas van Gent-HMC Calder Tweede klasse. Derde klasse. door Aector Dooms «wxm' mmm imüoxw;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74