Mijnbedrijf is overal waar iki Bijna dagelijks komt iemand van de piste die met 6 NIEUWS 'Balkenende waarschuwde Blair voor burgeroorlog na inval Irak' Jobs in de 'jungle' van Calais Gif op dvd's en cd's vals alarm Priester stal voor seksfeest Ruim 50 procent onvoorbereid op wintersport. Velen denken dat wekelijks rondje hardlopen genoeg is. /mnd per gebruiker Met Ctoucfvan KPN Oud-premier Jan Peter Balken ende heeft de toenmalige Brit se premier Tony Blair gewaar schuwd dat een aanval op Irak zou kunnen leiden tot een bur geroorlog in dat land. Balkenen de vreesde de gevolgen van het afzetten van de Iraakse presi dent Saddam Hussein. Dat blijkt uit een vertrouwelijk me mo die gisteravond door tv-pro- gramma Brandpunt Reporter (KRO-NCRV) publiek werd ge maakt. Balkenende belde op 2 maart 2003, twee weken voor de oorlog, met Blair. De pre mier, staat in een verslag van het gesprek, vond dat 'zeer se rieus' moet worden nagedacht over eventuele post-Saddam pe riode. Bij het 'oplichten van de deksel' zou een gecompliceer de situatie ontstaan met rivali serende religieuze groeperin gen. Ook omringende landen zouden hun invloed willen uit oefenen." Het programma on derzocht de Nederlandse rol bij het ontstaan van de terreur beweging Islamitische Staat. De politie heeft meerdere mel dingen gekregen van mensen die zeiden een cd of dvd te heb ben ontvangen met daarop de tekst dat die vergiftigd zou zijn. Uit onderzoek bleek dat er geen gif op de schijfjes zat, zei een woordvoerder van de Lan delijke Eenheid gisteren. De zelf gebrande schijfjes met daar op Arabische muziek werden bezorgd bij mensen van Turkse afkomst. De politie kreeg in to taal een tiental meldingen bin nen uit onder meer Rotterdam, Den Haag en de provincie Noord-Holland. De politie heeft geen idee wie de afzen der is. Een Amerikaanse priester heeft met zijn pikante hobby voor flink wat ophef gezorgd. Hij zou jarenlang geld hebben gestolen van parochies, zodat hij zijn sm-relatie met zijn ge heime vriend kon onderhou den. Hij stak ruim 1 miljoen dollar (meer dan 909.000 euro) in eigen zak. Peter Miquell (53) uit New York zou 1.000 dollar hebben betaald per potje ruige seks. De priester zou het geld niet alleen hebben besteed aan seksspelletjes, maar ook aan drugs, vakanties naar Italië en Florida en de huur van het ap partement van sm-meester Keith Crist. Tlirks schip beschoten door Rusland Een Russisch oor logsschip heeft gis teren waarschu wingsschoten ge lost in de buurt van een Turks schip in de Egeïsche Zee. De Russen waren naar eigen zeggen hier toe genoodzaakt, omdat de schepen met elkaar in bot sing zouden zijn ge komen. Het Turkse schip reageerde niet op andere waar schuwingen, schrijft persbureau Interfax. Vrouw valt meters in liftschacht Een vrouw in Duits land is dit weekend in een liftschacht gevallen. Toen de deuren opengingen, stapte de 48-jarige nietsvermoedend de lift in en stortte 5 meter naar bene den. Omdat ze met een karretje de lift in wilde, stond ze met haar rug naar de deuren en zag ze te laat dat de lift er niet was. Ze is met onbekende verwon dingen naar het zie kenhuis gebracht. Met beetj'e geluk vallende sterren te zien Met een beetje ge luk zijn vanavond de vallende sterren van de Geminiden te zien. Wie zich in een donkere omge ving bevindt, kan tijdens opklaringen het beste een blik naar het oosten wer pen. Het zuidoos ten van het land maakt de grootste kans om een gele lichtflits te zien. In het noorden en wes ten komen meer wolkendvelden e sneeuw is in Ne derland nog ver te zoeken. Toch storten tientallen skiërs zich zon dagmorgen van een helling op een skipiste aan de Nedereindse Plas in Nieuwegein. Dankzij de speciale matten met borstels doet sneeuwhoogte er hier niet toe. En dus hebben Nick (10) en Daan (8) uit Montfoort er de tijd van hun leven. Komend voorjaar gaan ze voor het eerst met hun va der mee op wintersport. Dan is het wel handig als ze al een beetje de techniek onder de knie heb ben. „Ik heb zelf altijd maar wat aan geklooid, maar daarom wil ik dat mijn kinderen een betere voor bereiding hebben", zegt vader Cy ril Hellema. Opvallend: het zijn vooral de jonge kinderen die zich op deze baan goed voorbereiden op de ko mende wintersport. Volwassen skiërs zijn er niet en dat is niet al leen deze dag zo. „Driekwart van onze lessen geven we aan kinde ren", zegt bedrijfsleider Viviane Bronkhorst. En toch is wat extra training, ook voor volwassen die best al aar dig kunnen skiën, geen overbodi ge luxe. Elk jaar vertrekken meer dan een miljoen mensen naar de sneeuw. Volgens alarmcentrale Eu rocross komt er bijna dagelijks ie mand van de piste die met een gipsvlucht naar huis moet. Afgelo pen jaar steeg het aantal blessures zelfs met 10 procent. Uit onderzoek van TNS Nipo in opdracht van verzekeraar Zilveren Kruis blijkt dat de meeste winter sporters (84 procent) wel weten dat een goede voorbereiding bles sures kan voorkomen, maar meer dan de helft (53 procent) doet er niets mee. Jongeren lijken nog meer te vertrouwen op hun eigen conditie: bijna 60 procent bereidt zich niet voor. Veel skiërs vinden extra wer ken aan de conditie niet nodig, blijkt uit het onderzoek. Niet slim, zegt fysiotherapeut Beate De- jaco van Sport Medisch Centrum Papendal. „Mensen denken dat ze van één keer in de week hardlo pen automatisch ook fit zijn op de piste. Maar dat vraagt echt meer kracht, coördinatie en reactiever mogen." Bert Romani van de Nederland se Skivereniging kan zich daar he lemaal bij aansluiten. Het hele jaar door fanatiek sporten helpt al licht iets, maar is niet genoeg. „Na een vermoeiende tien uur rijden gaan veel mensen de volgende dag meteen volle bak aan de slag. 's Middags nog een biertje erbij en de volgende dag opnieuw. Dan gaat het lichaam al snel proteste ren. Vermoeidheid vergroot de kans op blessures alleen maar." Wie fit is, kan meer hebben. Maar ook de sporters hebben vol gens Romani baat bij een gedegen voorbereiding. Het vermindert de kans op ongelukken met 75 pro cent, bleek uit eerder onderzoek. „Op grote hoogte is er minder Altijd de meest recente Office-programma's Met 1 terabyte cloudopslag. kpn.com/zakelijk 0800 0403 kpn XL winkel Overal veilig toegang tot uw bestanden en e-malls met Office 365. HILVERSUM CALAIS. Graffitikunstenaar Banksy heeft de Franse stad Calais onge merkt bezocht en enkele kunstwerken achtergelaten. In de 'jungle', het vluchtelingenkamp in de stad, maakte hij een schildering van Apple-oprichter Steve Jobs, met als ondertitel 'zoon van een Syri sche immigrant', wat Jobs inderdaad was. foto Philippe Huguen/AFP RIJSWIJK NEW YORK MOSKOU ASCHAFFENBURC ZEIST Wintersporter door Raymond Boere D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6